Ana sayfa Diğer 2019 Yılında Evlerde Neler Trend?

2019 Yılında Evlerde Neler Trend?

166
0
2019 ev dekorasyon trendleri

Konsept Proje Yöneticisi Meryem Kavaz, 2019’da sıkça karşılaşacağımız ev dekorasyon trendlerini çözümleme etti.
Gönye Dizayn Konsept Proje Yöneticisi Meryem Kavaz’a göre nihai senelerde cesurane kullanmaya alıştığımız gri ve antrasit tonlarına rakip olarak ileri ki olan lacivert ve koyu yeşil renkler 2019 senesine damgasını vuracak.
Pantone’nin en tanınmış renkleri arasında bulunan lacivert ve koyu yeşiller, geniş yüzeylerde, hayat alanlarında, yatak odalarında ve hem de mutfak kapaklarında bütün iddiaları ile sergilenecek.
İlkbahar-yaz için ise mercan ve turkuaz tonları dekorasyon öğelerinde sıkça göreceğimiz renkler olmaya aday.
Sakinlik aranılan mekânlarda ise sıcak toprak tonları yeniden favoriler arasında konumunu alacak.
Yaşam alanlarında beyaz ve soğuk grilerden uzaklaşılarak henüz sıcak griler ve tabii toprak renklerinin geniş renk paleti ile sakin, rahat ve ton sür ton mekânlar yaratılacağını bildiren Kavaz’a göre 2019’da bu renkler ile geliştirilmiş mekânlar, keten ve ipek kumaşlar ile süsleyici olarak desteklenecekler.
Evlerimizde huzuru arttıran ve giderek daha çok gereksinim duyduğumuz tabiat tesirinin, ev bitkilerine olan alakayı artırarak trend oluşturmaya devam edeceğini altını çizen Meryem Kavaz: “Kaktüsler eşliğinde yeniden devasa yapraklı nebatlar dekorasyonun tamamlayıcıları olurken; çiçek ve nebat desenli tekstiller hayatımızın çoğu bölümünde etkisini sürdürmeye devam edecek gibi görünüyor” diye konuştu.
Organik formları zenginleştirecek yeni malzeme ve detaylar
Meryem Kavaz, 2019’da yapılacak mobilya tercihlerinde organik formların halen konumunu koruduğunu şu kelimelerle belirtiyor: “Mobilyalarda, yumuşak ve organik formlu ayrıntılara sahip modeller yeniden tercihlerimiz arasında yer alacak.
Mobilya bitişlerinde ve ayaklarda şık çizgiler yayınlayan metallerde eskitme pirinç renkleri classic konumunu savunacak.
Geçtiğimiz senelerde karşımıza çıkan bakır renk tonları mobilyalarda istenilen tesiri yaratamadı.
Metal yüzeylerde krom, nikel, platin ve bronz renkler değişik yüzey ve detaylarda önümüzdeki senelerde sıkça kullanılacak.
Mermer mobilyalarda ise metaller kadar deri ayrıntılar ile geliştirilmiş yeni modeller de 2019’da karşımızda olacaklar.”
Mutfaklarda, kuvars tezgâhlar yeniden geçerli kullanım üstünlükleri ile popülerliğini sürdürecek.
Tezgâhlarda açık renklerden uzaklaşılarak, donuk yüzeyli mutfak kapakları ile desteklenmiş koyu renkleri önümüzdeki sene severek kullanacağımızı bildiren Kavaz’a göre cam kapaklı mutfaklarda, işlenmiş camlar ve lamine cam içindeki metal meshli modeller trendler arasında yer alacaklar.
Zemin, duvar ve tezgâhları bir bütün olarak tek malzeme tesiri ile geliştirilmiş banyo alanlarının sofistike bir manzara yaratacağını bildiren iç mimar, yoğunluktan uzak, yalın ve sakinleştirici SPA tesiri yayınlayan banyo tasarımlarında, mermerin sıcak gri ve koyu renklerin çağdaş yorumlanışı ile karşımıza çıkacağını iletiyor.
Bu anlayış ile geliştirilen banyolarda, beton görüntülü malzemeler ve “Terazzo”lar da trendler arasında yer almakta.
Meryem Kavaz, yeni sezonda denk parçalara bölünmüş kare cam doğramaların değişik kullanım işlevleri ile geri geleceğini, çağdaş geliştirilmiş hanelerde ve bürolarda yeni yorumlarıyla artan trendler arasında yerlerini bulacaklarını ve yalnızca doğrama ve kapı olarak değil, ince metal aksamları ile açık hayat alanlarında bölücü paneller şeklinde de karşımıza çıkacaklarını ilave ederek sözlerini bitiriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here