Ana sayfa Ev Tekstili Açık Renk Halı Kullanım Örnekleri

Açık Renk Halı Kullanım Örnekleri

146
0

Halılar, ev dekorasyonunun çok önemli ve bu arada bir o kadar fonksiyonel parçalarıdırlar. 
Özellikle hazan ve kış aylarında fonksiyonları henüz da belirginleşen halılar, hanelerimizin sıcak kalması, tabandan gelen soğuğun kesilmesi,muhtelif kir ve toz çeşitlerinin havada uçuşması adına tek noktada toplanması gibi işlevlere sahiptirler. 
Aynı vakitte ev dekorasyonunun da ehemmiyetli bir parçası olan halılar,bilhassa oturma odası, antre, çocuk odası gibi alanlardaki dekorasyonun ana öğeleri olarak ilgi çekerler. 
Hem dekorasyon ve estetik istikametiyle, hatta kolay fonksiyonları ile evimiz için bu kadar ehemmiyetli bir yere bulunduran halıların da kendisi içlerinde bir modası, bazı zamanlar meydana çıkıp sönümlenen trendleri ve akımları bulunmaktadır. 
Açık renk halılar, seneler içerisinde bu moda ve trendlere mağlup düşmeyen, halı dünyasının kalıcı parçaları durumuna gelmiş denebilecek kalifiye bir kısmı delegasyon ederler. 
Bununla beraber açık renk halıların ev içerisinde tüketimi da belli bir itina gerektirir.
Toprak Tonları

dekorasyonda açık renk halı kullanımı


Toprak tonlarındaki açık renk halılar, pastel renklerin ağırlıkta bulunduğu oturma odası ve salon dekorasyonlarına epey yakışan bir gruptur. 
Ayrıca bu örnekte bulunduğu gibi ceviz gibi koyu renk ahşap dokularıyla da güzel bir karşıtlık oluşturur ve tabii bir görüntü sergilerler.
Açık Gri Tonlarında Halılar
Gri tonları nihai senelerde epey süregelen kullanılıyor ev dekorasyonunda. 
Mobilyalarda, bilhassa de çekyat ve oturma gruplarında defa sık rast geliyoruz grinin birçok değişik tonuna. 
Siz de hanenizde bu renklerde bir oturma grubu tüketiyorsanız, gri tonlarında bir halı sizin için defa şık bir seçenek olmayabilir. 
Ancak rastgele farklı bir renkte koltuklarınız varsa, açık gri tonlarında bir halı muhtemelen oturma odanıza defa yakışacaktır.
Kabartma Dokulu Halılar
Halı üretimi ve teknolojisi de, ev dekorasyonunun derhal her alanındaki imalat gibi gelişti ve çeşitlendi. 
Buna paralel olarak halı imalatının ezici fazlalığı fabrika ortamında gerçekleştirilir duruma geldi. 
Her ne kadar el dokuması halılar hâlâ henüz dünyanın her yerinde devasa bir rağbet görüyor ve ciddi fiyatlara alıcı buluyor olsa da, yeni imalat tekniklerinin halı dünyasına getirdiği yenilikler de yadsınamaz. 
Kabartma dokulu halılar bu yeniliklerden yalnızca biri. 
Özellikle açık renk halılarda kendisini henüz iyi gösteren bu dokular, tekilce görüntüleriyle değil, dokunma hissine hitap etmeleriyle de alaka çekiyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here