Ana sayfa Mutfak Dekorasyonu Ada Mutfak Modelleri 2019

Ada Mutfak Modelleri 2019

360
0

Çağdaş mutfak dekorasyonlarında mutfak adası fazlası ev için bundan sonra olmazsa olmaz durumuna geldi.
Pratik ve kullanım basitliği gerçekleştiren yapıları, estetik duruşları ve stil sahibi bir manzara yaratmalarıyla ada mutfaklar profesyonel iç mimarlar ve mutfak tasarımcılarının projelerinde kesinlikle bulundurdukları birer neden.
Elbette mutfak adasını dekora dahil edebilmek sorunsuz bir şeklinde sığacak kadar devasa bir mutfağa sahip olmanız gerektiği anlamına gelse de, gerçekte tahmin edilenin aksine alan tasarrufu sağlamaları ve ilave olarak depolama ve oturma kısmı yaratmaları vasıtası ile ada mutfaklar değişik ebat ve fonksiyonlarda üretiliyor ve ufak mutfaklarda da mükemmellik yaratabiliyorlar.

küçük ada mutfak tasarımları
Mutfak adalarının en üstünlükleri tarafları çoğunlukla  işlevli olmalarıdır.  Neredeyse bir mutfağın bütün fonksiyonunu tek başına üstlenebilen geniş ve kapsamı geniş mutfak adaları bulunduğu gibi  henüz yalın ve dekorasyonu bitirici özelliklere sahip ada mutfak üniteleri de yer alıyor kuşkusuz.
Mutfak adalarından söz ediyorsak onları kategorik olarak fonksiyonlarına göre ayırabiliriz: Sadece tezgah fonksiyonu gören kolay ve ufak adaların yanında lavabo ünitesini veyahut ocağı veyahut ikisini birlikte içinde barındıran mutfak adaları da epey sıklıkla kullanılıyor.
Lavabosu veyahut ocağı olan bir mutfak adası mükemmel bir yemek hazırlama kısmı yaratır fakat mutfak adalarının mükemmel birçok fonksiyonluluğa sahip olmasını gerçekleştiren ana fonksiyonları kesinlikle ki ilave olarak oturma kısmı da sağlamaları.

Modern hanelerde mutfaklar içlerine geniş ve rahat bir yemek kısmı sığdıracak kadar devasa bir boş alana sahip olmuyorlar ne yazık ki.
Bu yüzden de devasa ve resmi yemek masaları genellikle salonda konumlanıyor.
Ancak gündelik öğünler, kahve ve çay molaları gibi henüz içten bir oturma kısmı da bilhassa aileler için kesinlikle gerekmektedir.
Oturma kısmı olan mutfak adaları da işte tam da bu sebepten ufak mutfaklarda dahi çok önemli bir rol oynuyorlar.

Mutfak adalarının birincil fonksiyonları kuşkusuz mutfak tezgahını genişletmek ve yemek pişirme, hazırlama ve servis sürecini henüz kolay,basit ve estetik duruma getirmektir. Bu yüzden de mutfak masalarından farkları boyları oluyor.
Ada mutfaklar ile sıradan yemek masası sandalyelerinin ahenk sağlayamayacağı tezgah boyutunda, henüz yüksek oturma alanları ile bar tarzı oturma alanları yaratılıyor ve bu da dekorasyona daha fazla modern ve yenilikçi bir hava katıyor.
Yeni kuşak mutfak dekorasyonlarının ikonik bir sembolü durumuna bu modern ada mutfakların sayfalarımızda en en önemli örneklerini bu yazımızda hazırladık.

 Lavabo ve Oturma Kısmı Bir Arada
modern ada tipi mutfak modelleri
Lavabo ünitesini de içeriğinde barındıran geniş tezgahlı beyaz ve ahşap tonlarının hakim bulunduğu bu mutfak adasında oturma yeri de epey yalın şeklinde geliştirilmiş.
Bar tabureleri ile az yer işgal eden ve minimalist bir forma kavuşan mutfak adası birimi yalınlık ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor.

Endüstriyel Modernlik

ada tezgah modelleri
Metalik yüzeyler nihai senelerde bilhassa mutfaklarda sıklıkla karşımıza çıkan modern trendlerden biri.
Gümüş rengi pırıltıların kara karizması ile buluştuğu bu mutfak adası örneğinde de metalik yüzeylerin sağladığı saniyesel dokunuşu görebiliyoruz.
Yüksek sandalyelerin çağdaş planımı da dekorasyonu bitiriyor.

Renkli, Enerjik ve Genç Bir Tasarım

sarı ada mutfak modelleri

Ada mutfaklar kuşkusuz dört kenarı da bağımsız olan ve mutfağın merkezinde yerleşen mutfak üniteleridir fakat yeteri kadar geniş olmayan mutfaklar için yarımada mutfak diye tanımladığımız tek kenarı duvara yaslanan tezgah tarzı tasarımlar öne çıkıyor.
Bu örnekte de şık ve renkli bir yarımada mutfak birimi ile karşılaşıyoruz.
Yarımada bölümünün tezgahından henüz aşağıda bir eklenti ile yemek masası formuna henüz yakın bir oturma kısmı oluşturulmuş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here