Ana sayfa Kendin Yap(DIY) Ahşap Dekorasyon Fikirleri 2019

Ahşap Dekorasyon Fikirleri 2019

88
0

İç mimarlık çalışmaları ve bazı pratik dokunuşlarla evinize farklı bir hava katmak istiyorsanız; mobilyalar, aksesuarlar, dekor malzemeleriyle 2019 yılının dekorasyon fikirlerini inceleyebileceğiniz çalışmaları sizlerle buluşturuyoruz. 2019 yılı renkleri itibariyle pastel ağırlıklı olmakla birlikte, dekor tasarımlarınızı hazırlarken tercihinizi adaçayı yeşili, gri, cam göbeği, canlı koyu lacivertten yana kullanmalısınız. İşte 2019 ahşap dekorasyon fikirleri.

Rustik Detaylar ile Evinizdeki Değişimi Fark Edin

Salon, mutfak, yatak odası, evin pek çok alanında rustik detaylara yer vermek mümkün. Konsol, çerçeve, saklama kutuları, avize ahşap kullanımına yer verebileceğiniz aksesuarlardan yalnızca bir kaçıdır. Antreniz büyükse doğal ağaçtan yapılmış bir masayı ahşap tabure, eskiyi andıran tabaklar ve büyük bir ağaç figürüyle tamamlayarak, buraya hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Doğaldan yana olanlar için harika bir tasarım oluşturacak bir diğer detay ise, yine girişte büyük ve eskitilmiş bir ayna, altında ağaçtan yapılmış bir tabure ile sade fakat bir o kadar da gösterişli bir tasarım.

Mutfağınızda saklama kutularınızı, çerçevelerinizi ve avizelerinizi, alanın diğer ekipmanlarına uygun renklerle tasarlayabilir, gerekirse 2019 yılı dekorasyon renklerine göre dolaplarınızı boyayabilirsiniz. Cam göbeği renginde mutfak dolabı, ahşap tezgah üzerinde ahşap saklama kutuları ve adaçayı yeşili bir avize ile rustik bir mutfak dekore edebilirsiniz.

Doğal Ahşap Tasarımları

Ahşabın eskimeyen modasına 2019 yılında kavisli ve desenli kumaşlarla birleştirilen ve daha yumuşak hatlar kazandıran vintage görünümü yeniden hayat buldu. Tekdüze ahşap yerine, renkli görünümleriyle evinizi canlandıracak. Yemek odanızı; ahşap masa, demir sandalyeler, renkli duvar kağıtları ve bu renklerle uyumlu masa süslemelerinin yanı sıra kavisli ahşaptan bir avizeyle, doğal ahşap tasarımı tercih edebileceğiniz bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor.

Ahşap Yatak Odası Fikirleri 2019

Çıtalı ve cibinlikli olarak adlandırdığımız, eskilerin vazgeçilmez yatak odası tasarımları 2019 yılında evlerimizde yeniden hayat buluyor. Duvarların ahşap çıtalı ve cibinlikli yatakla uyumu ve diğer dekorasyon ürünlerinde sadelikle, doğayı yatak odanıza taşımanızı mümkün kılıyor.

Kendin Yap Ahşap Dekorasyon Fikirleri 2019

Avize, antrelerde tasarım fikirleri, salonda açık raflar gibi pek çok kendin yap ahşap dekorasyon fikirlerinden yararlanmanız mümkün. 2019 yılında doğallığın hem renkler hem de kullanılan malzemelerle birleştiğini düşündüğümüzde, kendin yap tekniği önemli yere sahip.

  • Kendin yap ahşap avize yapımında çalı çırpı ve kütükler kullanarak sarkık modeller oluşturabilirsiniz. Tercihinize göre birbirine sabitleyeceğiniz bu küçük ağaç parçalarının arasına 3-4 adet renkli ampul ile otantik bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Antrelerinizde veya salonunuzda ağaç direklerini doğallığını bozmadan karşılıklı konumlandırabilir, etrafında renk uyumuna dikkat ederek tablo, ayna, askılık ve kurşun rengi bir avize ile iç mekanınızda doğaya açılan bir kapı oluşturabilirsiniz. Misafirlerinizi karşılayacağınız antrelerinizde şaşkınlık yaratacak ve bir o kadar da beğeni toplayacak bir tasarım oluşturmak tamamen hayal gücünüze bağlıdır.
  • Açık raflar ise salonların son zamanlarda vazgeçilmez birer tamamlayıcısı haline geldi. 2019 ahşap dekorasyon fikirleri arasında yerini koruyan bu raflar, duvarlarınıza canlı ve hareketli görünüm kazandıracaktır. Duvarınızın rengine göre koyu veya açık tonlarda tasarımlardan yararlanarak, göz dolduran bir görüntü elde edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here