Home Bahçe Dekorasyonu Ahşap Kamelya Modelleri ve Fiyatları

Ahşap Kamelya Modelleri ve Fiyatları

0
102

Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde, bahçe sefalarının başlamasıyla birlikte; bahçelerine düşkün olanlar ahşap kamelya modelleri arayışına girdi. Hem geceleri hem de gündüzleri ailecek ve komşularla birlikte güzel vakit geçirilebilecek alanlardan birisi kuşkusuz kamelyalardır. Bu tür platformlar oturma yeri ve güneşten korunma amacıyla tercih edilir. Genel olarak üstü kapalı olur ve kalabalık aileler için vazgeçilmez alanlardır.

Çoklu oturma alanına sahip olan kamelyalar, kulübe şeklinde veya kubbe şeklinde imal edilirler. Modellerine göre ve büyüklüğüne göre çeşitli tasarımlarla üretilirler. Gündüz vakitleri kullanıldığı gibi; geceleri akşam sefası sürmek için ve çay sohbetleri için kullanılırlar. Bahçenizin içerisinde oldukça şık durabilecek ahşap kamelyalar, aile toplantılarında, apartman sohbetlerinde ve açık hava organizasyonlarında tercih edilir.

Ahşap Kamelya Modelleri Nerelerde Kullanılır?

  • Müstakil ev bahçelerinde kullanılabilir.
  • Site içerisinde yeşil veya betonarme alanlarda kullanılabilir.
  • Apartmanların bahçelerinde, komşularla ve misafirlerle güzel vakit geçirebilmek için kullanılır.
  • Site içerisinde çocukların oyun alanlarına yakın yerlerde kullanılabilir. Bu sayede çocuklarınız parklarda keyifli dakikalar geçirirken, ebeveynler olarak sizler de hem onları gözünüzün önünden ayırmamış olursunuz, hem de arkadaşlarınız ve komşularınızla hoş vakit geçirebilirsiniz.
  • Çeşitli kurum ve kuruluşların bahçe bölümlerinde, çalışanların dinlenme molasında keyifli anlar geçirebilmeleri için kullanılır.
  • Okul bahçelerinde (ilkokul, lise, üniversite, vb.) öğrencilerin güzel vakit geçirebilmeleri için kamelyalar kullanılmaktadır. Bu tür kamelya modelleri genellikle en az 10 kişinin oturması için tasarlanırlar.

Ahşap Kamelya Modelleri Fiyatları

Ahşap kamelya modelleri, tasarıma, inşa edilecek alanın özelliklerine, ölçülerine ve yapı malzemesine göre farklı ücretlendirmelerle sunulmaktadır. Yaptığımız araştırmalar sonucunda 500 TL ile 10.000 TL arasında bir satış fiyatına sahip olduklarını görmekteyiz. Değişen fiyatlar, sadece ahşap kamelyaların tasarım ve ebatlarına bağlı değildir. Bunun yanı sıra içerisindeki oturma alanlarının genişliğine, içerisinde oturabilecek kişi sayısına göre de değişmektedir.

Ahşap Kamelya Modeli Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Kullanım alanına göre bir kamelya seçimi yapılmalıdır. Örneğin 20 m²’lik bir alanınız varsa, bu alanın en fazla 15 m²’sini kamelya için kullanabilirsiniz. Kamelyanın giriş ve çıkış yapılacak bölümü geniş olmalı ve rahat bir yürümeye olanak sunmalıdır.
  • Kamelya seçimi yaparken, oturması planlanan kişi sayısını göz önünde bulundurun. Örneğin bir site veya apartman bahçesi içerisinde konumlandırılacaksa, en az 10 kişinin oturabileceği kamelya modellerini tercih edin. Çünkü kimi zaman, sohbetinize ortak olabilecek birkaç farklı aile misafiriniz olabilir.
  • Bölgenizdeki hava şartlarına dayanıklı olabilecek kamelya seçimi yapın. Örneğin rüzgarın çok olduğu bölgelerde daha kalın sütunlara sahip kamelyalar tercih edin. Yağışlı bir bölgede bulunuyorsanız, üstü kapalı olan, içine su almayan kamelya modelleri arasından bir seçim yapın.

 

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here