Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Antrasit Rengi Hangi Renklerle Uyumludur? **2021 Diğer Mutfak Dekorasyonu Salon Dekorasyonu

Antrasit Rengi Hangi Renklerle Uyumludur? **2021

Antrasit rengi hangi renklerle uyumludur biliyor musunuz? Antrasit rengi, ev dekorasyonunda kullanılabilir mi? Ev dekorasyonunuzda antrasit rengi gibi koyu renkleri kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Önemli olan renkleri doğru yerlerde ve bölümlerde kullanmak çok önemlidir. Koltuk takımlarınızda, tv ünitelerinizde, mutfak dolaplarında bu rengi çok rahatlıkla bu rengi kullanabilirsiniz. Özel renk seçimleri sayesinde bu rengi ev dekorasyonunda harikalar yaratmak için kullanabilirsiniz.

Antrasit rengi nedir?Antrasit rengi ne renk?

Antrasit Rengi Hangi Renklerle Uyumludur? **2021 Diğer Mutfak Dekorasyonu Salon Dekorasyonu

Antrasit rengi, bilindiği üzere siyah, gri ve beyaz renklerin karışımından oluşur. Antrasit rengi nötr renklerden biridir. Gri rengine benzer olmasına rağmen gri tonlarından farklı bir renge sahiptir. Özellikle parlak beyaz, narenciye ve pembe renklerle bu rengi çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Parlak beyaz zeminlerde bu renk çok uyumlu bir renktir. Örneğin evinizin salonunu antrasit rengine boyattığınızı varsayarsak koltuklarınızı beyaz satın alarak muhteşem bir uyum elde etmiş olursunuz. Resimde gördüğünüz üzere duvarın bir bölümü antrasit renge boyanmış, diğer bölümü ise beyaz renge boyanmıştır. Bunun yanında koltuk rengi de uyumlu olacak renklerle dekorasyon tamamlanmış görünüyor.

Antrasit Rengi Duvar Boyası  Uygulama Örnekleri

Antrasit rengi duvar boyası uygulama örnekleri ile ilgili sizlere bir galeri hazırladık. Yukarıda bir örneği zaten görünmektedir.

Antrasit Rengi Hangi Renklerle Uyumludur? **2021 Diğer Mutfak Dekorasyonu Salon Dekorasyonu

Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Antrasit rengi ile uyumlu renklerin neler olduğunu biliyor musunuz? Sizler için bu renge uyumlu olan renkleri derledik. Ev dekorasyonunda bu renkleri beraber kullanarak evinizi daha uyumlu bir şekilde dekore edebilirsiniz.

  • Toz Pembe
  • Narenciye Rengi
  • Bebek mavisi
  • Lületaşı rengi yani kırık beyaz
  • Turkuaz rengi
  • Sarı renk
  • Mor ve lila renkleri

Antrasit Rengi Mutfak Dekorasyonu

Antrasit rengi mutfak dekorasyonunda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genellikle mutfak dolaplarında kullanılan beyaz rengi ile antrasit rengi uyumlu renklerdir. Bu nedenle mutfak eşyalarıyla bu rengi çok rahat bir şekilde kombin yapabilirsiniz.

 

Antrasit renk boyası ile ilgili mutfakta nasıl kullanılacağını ve mutfağınıza şıklık katacak bir renk olduğundan bahsettik. Tamamen uygulamak size kalmıştır.