Ana sayfa Teras ve Balkon Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Dekorasyon Fikirleri

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Dekorasyon Fikirleri

142
0
apartman teras duvar dekorasyon görselleri

Kış soğuğunun rüzgarıyla, karıyla, yağmuruyla bastırdığı şu zamanlarda, balkon ve teraslar kendimize uzak ve neşeli yaz günlerinin hatırasından farklı bişi çağrıştırmıyor olabilir. 
Ama gerçekte 21 Aralık’ı geride bıraktık ve günler uzamaya başladı dahi. 
Çok geçmeden soğuklar hafifleyecek, bahar kapıyı aralayacak ve kentin merkezinde güneşin keyfini çıkarmak için en güzel yer olan teraslarımıza yeniden döneceğiz. 
Peki bu sene terasınızda realite bir dekorasyon yapmanın ve bu değerli alana lüzumlenen ehemmiyeti vermenin süreyi geldi mi dersiniz? Bu yazımızda tecrübeli iç mimarlar doğrulusunda tekliflen ve teras dekorasyonunuza istikamet verecek kalitede birbirinden güzel fikirleri bir araya getirdik. 
Terasınızın gereksinimi ve sizin zevkiniz ne olursa olsun, bu yazıda kesinlikle aradığınız bir şeyler bulacaksınız.
Keyifli Bir Çay Saati İçin
Eşya kalabalığından hoşlanmıyorsanız ve neşeli olmanız için manzaraya karşı bir bardak çay yetiyorsa, minimal bir dekorasyonu country tarzıyla bir araya getiren bu görkemli teras sizin için iyi bir misal teşkil edebilir. 
Küçük bir masa, şık iskemleler, tabii ahşap taban ve acil hallerde serin bir öğleden ardından uykusu için mükemmel bir hamak. 
Hayattan henüz çoğunu bekliyor olabilirsiniz, fakat şu an için bu keyfi yaşamanıza mani değil.
Her Mevsim Teras Keyfi
Teras keyfi iyi hoş fakat defa kısa devam ediyor diyorsanız, size her mevsim teras keyfi yaşatacak bir önerimiz var. 
Son senelerde gittikçe yaygınlaşan ve geçmişin tuğla, çimento, kaba saba pencereler gibi nedenler sahibi olan balkon kapama yöntemlerini tarihe gömen yeni kuşak teras kapama çözümleri, her mevsim terasının keyfini çıkarmak isteyenler için harika alternatifler sunuyor. 
Özellikle güney cepheli ve bol güneş alan bir terasınız varsa, makul fiyatlı ve basit yapılır cam teras kapama sistemleriyle, güzel havanın keyfini sene dilediğiniz saatinde çıkartabilir, evinizin konforunda açık hava tadını istediğiniz lâhza yaşayabilirsiniz.
Doğal Taş Kaplamalar
Hemen her cinsten tabii malzemenin, saniyesel alternatiflerine mukayese et devasa bir rağbet gördüğü bir dönemdeyiz. 
İnsanlar düşünce olarak tabiata dönmeyi defa cazip bulsalar da bunu program talihi bulanlar daha ufak bir azınlığı meydana getiriyor. 
Şehirde kalanlar ise ahşap ve tabii taş gibi malzemelere dekorasyonlarında yer sunarak şu an için bununla yetiniyorlar. 
Ne olursa olsun bu tabii malzemelere dönüş her yönden iyiye gösteriyor ve umarız bu trend yayılarak devam eder. 
Doğal taş kaplamalarına nihai dönemde bilhassa oturma odalarında sıkça rast geliyoruz. 
Dilerseniz böyle bir tabii taş kaplamaya terasınızda da yer verebilir, bu açık bölgede bir tür bahçe havası yakalayabilirsiniz.

Evinizin Tabii Uzantısı Olarak Teras
Teraslar asal olarak evinizin içerisinde bir dış mekan kısmı sağlama fonksiyonu taşırlar ve doğaları gereği açık alanlardır. 
Ancak henüz evvel de bildirdiğimiz emeliyle, terasınız için kapalı veyahut yarı kapalı mimari uygulamalara gittikçe her mevsim kesintisiz devam eden bir teras tüketimi ihtimaline sahip olabilirsiniz. 
Böyle bir halde dahi terasın yeniden de kapatılmış bir açık alan olduğunu düşünürüz çoğunlukla. 
Ancak bu terasta bunun tam tersi bir program var. 
Terası odanın tabii bir uzantısı, bir iç mekan olarak kurgulayan bu dekorasyon, bu arada gerektiğinde açılabilir olmasıyla da ezber bozan bir yapıya sahip. 
Hem salonunu genişletmek, hatta teras keyfinden ödün vermemek isteyenler için mükemmel bir misal teşkil edebilir.
Şık ve Kolay Bir Gölgeleme Alternatifi
Terasınızın üzerini kapatmak için defa muhtelif programlar olmasından bahsetmiştik. 
Şık bir iskelet üstünde açılır kapanır bir mekanizmayla ikamet eden kumaş kaplama, hem pratikliği hatta resim cazibesiyle bu teras kapama çözümleri arasında ilgi çeken bir yere sahip. 
Her ne kadar hasır kaplama gibi uygulamalara mukayese edildiğinde fiyatı henüz yüksek olsa da, rahatlıkla açılır kapanır olmasıyla kolay bir seçenek bulunduğu da yadsınamaz bir realite.
Alternatif Gölgeleme Çözümleri
Teraslarda en devasa meselelerin başında sıhhatli bir gölge alan elde etmek gelir. 
Bugünlerde çoğumuz için uzak bir anı gibi gözüküyor olsa da yazın en sıcak günlerinde hem yel alan hatta gölge olan bir açık alan bulmak hayati ehemmiyet taşır. Terasınızın üstünü kaplamak için sonsuz değişik malzeme seçenek edebilirsiniz. 
Plastik türevi brandalar ucuz ve basit uygulanabilir olsalar da, ne kadar sıhhatli oldukları ve hayatları münakaşa hususu. 
Ahşap pergola üzeri çatı gibi bir çözüm işe yarayabilir fakat fiyatlı ve zahmetli olacağına net gözleri ile bakabilirsiniz. 
Bunlara seçenek olarak hem ucuz, hem şık, hatta tabii bir çözüm olan hasır kaplamaya bir baht verebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here