Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Atık Malzemelerden Neler Yapılır? **2021 Bahçe Dekorasyon Fikirleri Diğer

Atık Malzemelerden Neler Yapılır? **2021

Atık malzemelerden neler yapılır? Geri dönüşüm projeleri kapsamında evde atık malzemelerden neler yapıldığını öğrenerek aile ekonominize katkı sağlayabilirsiniz. Bugün sizler için evimizde kullanmadığımız atık malzemeleri nasıl değerlendirebiliriz konusu üzerinde duracağız. Sadece dekorasyon için değil yiyecek konusunda da tasarrufa özen göstermemiz gerekmektedir.

Atık Malzemelerden Neler Yapılır Kolay

Atık malzemelerden neler yapılır kolay sorusuna aşağıda bir kaç örnek vermeye çalıştık.

 1. Evimizde kullanmış olduğumuz ahşap kasalarla evimizi çok güzel şekilde dekore edebiliriz. Bu kasaları raflara, masalara, şifonyerlere dönüştürebiliriz.
 2. Yine paletler de yataklarınızın kenarına harika olurlar. Bununla ilgili resimleri  galerimizde görebilirsiniz. Yine paletleri evinizin bahçe duvarına monte ederek bitkileri onun üzerine kolaylıkla asabilirsiniz.
 3. Atık malzeme denilince aklımıza hep plastik şişeler gelir. Bu plastik şişelerle harika bir çiçek bahçesi yapabilirsiniz.
 4. Konserve kutularını da değerlendirebilirsiniz. Bu kutuları çöpe etmek yerine evinizde harika saksılara dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bu teneke kutuları boyama şansınız da mevcuttur.
 5. Varil veya fıçıları güzel bir koltuğa dönüştürme şansına sahipsiniz.
 6. Lastikler en güzel dekorasyon ürünlerinden biridir. Kutularda olduğu gibi bu lastikleri de değerlendirirken boyama şansına sahipsiniz. Bu lastikler ile  çok güzel bitki saksısı yapabilirsiniz. Lastikleri ayrıca boyayarak masa, sandalye ve tabure şekline dönüştürebilirsiniz. Bu alan bahçenizde en güzel alanlardan biri haline gelir.
 7. Plastik şişeler ve demirlerle harika bir sandalye yapabilirsiniz. Resim galerimizde olacak.
 8. Eski ayakkabılarınız evlerinizdeki bitkiler için harika saksı veya vazo haline gelebilir.
 9. Yumurta kapları tohum yetiştirme veya bitki yetiştirme konusunda sizin yardımcınız olabilir.
 10. Bisiklet jantları bahçenizin dekorasyonu için harika olabilir.
 11. Atık gazetelerden sepet yapabilirsiniz.

Evde Atık Malzemelerden Neler Yapılır?

Evde atık malzemelerden neler yapılır sorusuna yönelik bir galeri hazırladık. Tüm bu atık malzemeler sayesinde geri dönüşüm projeleri gerçekleştirebilirsiniz. Kolay bir şekilde atık malzemeleri geri dönüşüme kazandırabilirsiniz.