Ana sayfa Diğer Aydınlatmadan Tasarruf Ettirecek 4 Ekonomik Çözüm

Aydınlatmadan Tasarruf Ettirecek 4 Ekonomik Çözüm

156
0
floresan ampul modelleri

Aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak ekonomik yönden üstünlük sağlar.
Dünyadaki enerji kullanımı itibariyle tasarrufun sağlanması ise kaynakların kullanımını azaltmaktadır ve uzun ömürlülük sağlar.
Oturma odası dekorasyonu konukların ağırlanması ve günüm devasa bir kısmının geçtiği hayat alanları olması bundan dolayı aydınlatma üniteleri itibariyle en özenilen yerdir.
Gerek işletmeler lüzum evlerin projeleri aydınlatma sistemleri için enerji tasarrufu sağlayacak akılcı analiz eder sahip olunan.
Bu yazımızda aydınlatma sistemleri konusunda uygulanabilecek tasarruf önerilerine yer verdik.
Aydınlatma üniteleri deyince akla ilk gelen enerji tasarrufu gerçekleştiren lamba türleridir.
% 80 seviyesi enerji tasarrufu gerçekleştiren ampul çeşitlerinin yanında hayat alanlarını aydınlatırken tasarruf etmemizi sağlayacak neler yapabilir, alınabilecek önlemleri bir araya getirmeye çalıştık.
Doğal ışık gereksiniminin muntazam karşılanmasını gerçekleştiren bir tertip meydana getirmek, aydınlatma sistemlerini tasarruf edecek şeklinde tanzim etmek ekonomik istikametten fayda sağlayacaktır.
Aydınlatma sistemleri ve üniteleri kullanılırken enerjiden tasarrufu yapmanızı sağlayacak ekonomik çözümlere yer verdik.
Hem ekonomik istikametten bütçenize hitap eden hatta enerji tasarrufu gerçekleştiren aydınlatma önerileri için alt başlıklarımızı kesinlikle gözden geçirin.
1. Doğal Işık İhtiyacını Maksimum Oranda Karşılayın

verimli aydınlatma yöntemleri
Doğal kaynakların tesir tüketimi ile enerji tasarrufu sağlamak, etrafsal etkenler göz önüne alındığında sürdürülebilirliği çoğaltır.
Gün ışığı ihtiyacını muntazam karşılayan analiz eder üretirseniz daha düşük ısı kaybı gerçekleşir ve elektrik veyahut ısı dolayı enerji tasarrufu sağlanır.
Yeni bir ev tasarım ediyorsanız geniş pencere açıklıkları tabii ışığı muntazam alması itibariyle yarar sağlar.
Pencere miktarını arttırmanın yanında, dekorasyonda da gün ışığını daha çok almayı sağlayacak perde çeşitlerini kullanarak evinizi aydınlatabilirsiniz.
Sağlıklı bir hayat için tabii ışığın yararları hem fiziksel hatta ekonomik yönden sayılabilir.
Her sabah evinizi havalandırın ve perdelerinizi açarak gün ışığı alan hayat alanları oluşturun.
Dekorasyonda pencere dekorları konusunda iç mimarların projelerine göz atabilir, tabii ışık ihtiyacını muntazam karşılayan pencere önü dekorlara göz atabilirsiniz.
2. Lamba Seçimi En Yüksek Lümpen/Watt Civarlarına Göre Yapılmalı

aydınlatmada tasarruf etmenin yolları
Doğru aydınlatma yöntemleri ile evinizi dekore edebilirsiniz.
Işıklandırma ögeleri bir odanın ehemmiyetli ihtiyaçlarının başında gelir ve dekorasyonu direk etkiler.
Daha sıcak bir atmosfer meydana getirmek için edineceğiniz aydınlatma üniteleri ile hareketli bir atmosfer oluşturacağınız lamba çeşitleri değişiklik gösterecektir.
Evinizi dekore eder iken sarı ışık tonları oturma ve yatma alanları için en uygun ışık tonudur.
Nitekim tabii ışık tonuna en yakın renk, sarı ışık tonudur. Dikkat gerektiren alanlarda ise odanızı bozmayacak beyaz ışık tüketimi idealdir.
Banyo ve abiye, çalışma alanları bu iş için idealdir. Lamba seçimi en yüksek lümpen/watt civarlarına göre yapılmalı, buna yüksek bereketli lamba türü ile daha düşük sayıda aydınlatma ünitesine gereksinim duyabilirsiniz.
3. Çok Sayıda Düşük Kuvvetli Lamba Adına Yüksek Kuvvetli Tek Lamba Kullanmak

ekonomik aydınlatma sistemleri
Eğer bir hayat bölümünde daha çok ışığa ihtiyacınız varsa, defa çok sayıda düşük kuvvetli lambalar kullanmak adına yüksek aydınlatma gücüne sahip lambalar kullanarak totalde tasarruf edebilirsiniz.
Genellikle birden fazla lamba türü kullanılarak karanlık alanlar aydınlatılmaya çalışılır ve lamba sayıları toplanıldığında daha çok enerji tüketildiği görülür.
Birçok ufak lambanın aydınlatma ihtiyacını henüz yüksek bereketli aydınlatma gücüne sahip aydınlatma üniteleri ile karşılayabilir, düşük bütçeli çözümlerle faturalara yansımasını önleyebilirsiniz.
4. Halojen ve Normal Ampul Adına Floresan Ampuller Kullanın

floresan ampul modelleri
Gündüz zamanı kararan havanın ışık ihtiyacını arttırmasıyla birlikte aydınlatma üniteleri daha çok kullanılmaya başlanmış olabilir.
Gündüz saatleri ışıklandırma ihtiyacını karşılamak için hanesi aydınlık göstermenin yollarını düşünebilirsiniz.
Halojen lambalar veyahut normal ampul tüketimi enerji kullanımını çoğaltır.
Dolayısıyla enerji tasarrufu gerçekleştiren floresan ampullerin tüketimine yönelebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here