Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Bahçe Çiçekleri İsimleri Nelerdir? ** 2021 (Detaylı) Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçe Çiçekleri İsimleri Nelerdir? ** 2021 (Detaylı)

Bahçe çiçekleri isimlerini  nerdeyse hepimiz biliyoruz ama bu işle uğraşan insanlar bu bitkiler ile ilgili daha fazla bilgiler bilmektedirler. Fakat biz bilmeyenler ve bu işi uğraşı olarak uygulamak isteyenler için bilgiler verelim. Bahçe düzenlenmesi her bireyin zevkine elverişli olarak döşenir. Fakat çiçek ekmeden evvela yapılması gereken asıl iş toprağın verimli duruma gelmesidir. Verimli topraklarda her türlü çiçek ve bitki yetiştirmek çok kolaydır.

En Çok Sevilen Bahçe Çiçekleri Nelerdir?

Bahçe çiçekleri ve isimleri çok fazladır. Ama sizler için biz en çok sevilen ve bilinen çiçeklerin isimlerini burada belirteceğiz. Bu çiçekler Açelya, Anemon, Hatmi, Hanım Eli, Yıldız Çiçeği ve Karanfil gibi çiçeklerdir. Bunların dışında ekilen ve dikilen çok fazla çiçek vardır.

Bahçe Çiçekleri Dikerken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Bahçe Çiçekleri İsimleri Nelerdir? ** 2021 (Detaylı) Bahçe Dekorasyon Fikirleri
Bahçe Çiçekleri Dikerken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Bahçe çiçekleri seçiminde uzun incelemeler yaparak çiçekleri belli bir hizada ve planda dikmelisiniz. Çünkü yanlış dikilen çiçekler birbiri ile ahenkli değillerse belli bir vakit sonra birbirilerini etkileyerek kurutabilirler. Fakat doğru seçilen bahçe çiçekleri senelerce ilişkilerini hoş yürüterek bahçenizi güzelleştirir sizlerin de bahçenizde hoş vakit geçirmenizi sağlarlar.

Burada en önemli karar bahçenizde hangi tarz çiçekleri ekeceğinize karar vermenizdir. Bu kararı verdikten sonra dikeceğiniz çiçekler hakkında bilgi toplamalısınız. Neden çiçekleri araştırmalıyız? Şöyle ki komşunuzun bahçesinde yaz kış açan bir çiçek sizin bahçenizde yaz kış açmayabilir. Bunun çeşitli nedenleri olabilir. Bu sebepler şunlardır;

  • Toprağın değişik olması,
  • Bahçenizin gereğince güneş alıp almadığı,
  • Toprak yapısının nemli olup olmadığı,
  • Rüzgardan ne derece etkilenebileceği oldukça önemlidir.

Bu detaylar göz önüne alındığında bahçenize elverişli çiçekleri seçmekte yarar vardır. Önemli bir konu olduğu için mutlaka bir bilenden yardım almanızı tavsiye ederiz. Çünkü bahçeniz ve çiçekleriniz için vereceğiniz emeğin ve zamanın boşa gitme olasılığı vardır.

Bahçenizde yetiştireceğiniz çiçeklerin büyüme aşamaları dahi dikim adımında mühim bir faktördür. Şöyle ki diktiğiniz bir çiçek bir ayda uzun kademeler sarf eder iken diğer diktiğiniz çiçek 3 ayda büyürse 1 ayda uzayan çiçek diğer çiçeğin hayata alanını kısıtlar ve daha çıkmadan kurumasına yol açabilir. Bu konuda önemli olan çiçeklerin büyüme zamanlarını dikkate alarak örneğin ilk geç çıkan çiçeği dikmelisiniz. Daha sonra belirli zaman sonunda diğer erken çıkan çiçekleri dikebilirsiniz.

Bahçenizde çiçek yetiştirirken ilk etapta gerçekleştireceğiniz diğer bir ayrıntıda bölümlere ayırmaktır. Bölümlere ayrılan çiçekler belli bir boyuta geldiği zaman koyduğunuz setleri kaldırabilirsiniz. Bahçeniz için çiçek seçimi yapar iken hayat işlevlerinizi baz alın. Çünkü defalarca kez kent dışına çıkıyor veya yazları diğer bir şehre gidiyorsanız ektiğiniz bahçe çiçeklerinizin daha sağlam ve su istemeyen çiçeklerden tercih edebilirsiniz. İlk aşamada örneğin yörede kendiliğinden yetişen çiçeklerden ekin ve naturel hayatta kendini yıpratmayan çiçekler tercih edin.

Geniş bahçelerde düzenli bir planlı oluşturarak ve en önemlisi araştırarak çiçek dikerseniz verimli neticeler alabilir senelerce çiçeklerinizle uğraşarak neşeli anlar yaşayabilirsiniz. Fakat meydanda çiçek dikimleri ara sıra şansa tutsa dahi genellikle hüsranla sonuca erer ve hevesinizi kırabilir. Bu açıdan sunduğumuz bahçe çiçek adlarını inceleyerek bu yönde ekim yapabilirsiniz.