Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Balkon Teras Dekorasyon Örnekleri Balkon Dekorasyonu

Balkon Teras Dekorasyon Örnekleri

Balkon Teras Dekorasyonu

Balkonlar evlerin en kullanışlı alanlarıdır. Bu alanlar biraz nefes alabilmek adına güzel bir şekilde dekore edilebilir. Balkonlarınızı dekore etmek için çok farklı malzemelerden yararlanabilirsiniz. Ancak burada amaç kullanılmayan bir alanı daha kullanışlı bir hale getirmektir. Balkon teras dekorasyonu konusunda daha önce denenmiş fikirlerden yararlanabileceğiniz gibi kendi zevkinizi yansıtacak ölçüde bir tasarım da tercih edebilirsiniz.

Balkon Teras Dekorasyon Örnekleri Balkon Dekorasyonu
balkon degisimi

Apartman teras dekorasyonu son yıllarda birçok kişinin ilgi duyduğu alanlardan biri haline geldi. Çünkü bir apartman dairesinde şık bir terasa sahip olmak evinizin de daha modern görünmesini sağlayacaktır. Böyle durumlarda estetik ve konforlu bir dekorasyon ortaya çıkarabilmek için balkonun şekli ve ışığı alma açısı son derece önemlidir.

Büyük Balkonları Nasıl Dekore Edebilirsiniz?

Büyük balkon dekorasyonunda işiniz oldukça kolaydır. Hem alanı daraltmadan hem de rahat bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Hatta kış mevsimleri çok soğuk geçiyorsa bu alanları cam balkon ile kapattırabilir ve eviniz için bir kış bahçesi haline getirebilirsiniz. Büyük balkonlar kış bahçesi yaratabilmek için son derece idealdir.

Balkon Teras Dekorasyon Örnekleri Balkon Dekorasyonu
oncesi sonrasi teras balkon ornegi

Kapalı teras dekorasyonu konusunda öncelikle kendinize oturma alanı oluşturmalısınız. Bu alanda bambu koltuk takımları oldukça otantik bir görünüm sunmaktadır. Ancak ahşap sedirler de tercih edebilirsiniz. Şık bir dekorasyon için balkonunuzda bitki bulundurmayı da ihmal etmemelisiniz. Kapalı alan olduğu için çiçekleriniz kışın da korunacaktır. Çok fazla saksı ile uğraşmak istemiyorsanız da balkonun köşesinde büyük bir Benjamin son derece hoş bir görünüm sağlayabilir.

Büyük balkonlar için salıncak da dekorasyonda kullanılabilecek eşyalar arasındadır. Kahvenizi yudumlayıp kış güneşinin tadını çıkarırken salıncakta keyif yapabilirsiniz. Büyük bir balkonunuz varsa dilediğiniz gibi dekor yaratabilirsiniz.

Balkon Teras Dekorasyon Örnekleri Balkon Dekorasyonu
teras dekorasyonu ornegi

Küçük Balkonları Dekore Etmek İçin Fikirler

Küçük bir balkonunuz varsa ve nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsanız işe balkonda ki gereksiz eşyaları çıkarmakla başlayabilirsiniz. Küçük teras dekorasyonu yaparken minimum düzeyde eşya kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu alanlarda mutlaka dikkat etmeniz gereken oturma alanının rahat olması ve hareket kısıtlaması meydana gelmemesidir. Eşyaları seçerken de minimal boyutlarda seçebilirsiniz. Yerde saksı bulundurmamaya özen göstermeniz bu dekorasyon uygulamalarında önemlidir.

Çiçekleri seviyorsanız bunlar için duvara raflar yapabilirsiniz. Hatta köşeleri çok iyi şekilde kullanabilir ve çiçek rafları tasarlayabilirsiniz. Bunun dışında balkonda paletlerden yapılan ve tam duvara sıfır konumlandırılan sedirler yapabilirsiniz. Balkonunuz yeterli alana sahip değilse ve çiçek saksıları kullanmayı düşünüyorsanız bu saksıları dışarıya asacak şekilde balkon demirlerine monte edebilirsiniz.

Balkon Teras Dekorasyon Örnekleri Balkon Dekorasyonu
teras dekorasyonu ornegi

Bunun yanında bir teras dekorasyonu konusunda aydınlatma da önemli bir unsurdur. Balkonlar için romantik aydınlatma düşünüyorsanız LED lambalardan yararlanabilirsiniz. Minik şişeler içerisine yerleştireceğiniz mumlarla da çok romantik bir balkon aydınlatması yapabilirsiniz. Teras balkon dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız iri yer minderleri ve otantik halılarla çok salaş bir mekan yaratabilirsiniz. Köşeye bırakacağınız bir şezlong terasta güneşin keyfini çıkarmanıza da yardımcı olacaktır.