Ana sayfa Teras ve Balkon Balkonları Kışa Hazırlayacak 3 Dekorasyon Önerisi

Balkonları Kışa Hazırlayacak 3 Dekorasyon Önerisi

279
0
açık balkon dekorasyonu

Havalar soğuduğunda açık alanlar kullanışsız duruma gelir. Özellikle balkon ve teraslar için kullanımı kolay duruma getirecek ve ısı kaybını engelleyecek analiz eder sahip olunan. Sıcak havalarda güneşin zararı dokunabilecek ışınlarından savunmak için bir tavan vazifiyeti gören kapatma sistemleri, perdeler veyahut şemsiye alternatiflerini kullanırız. Soğuk hava koşullarında ise ısı kaybını engelleyecek veyahut asgariye indirecek balkon kapatma sistemleri oldukça kullanışlıdır ve konfor verir.

Cam kapatma sistemleri ile bir kış bahçesine dönüşebilen balkonlar, geniş pencere açıklıklarıyla görünüm verir ve henüz rahat bir hayat kısmı tasarım etmenizi sağlar. Aydınlık ve rahat hayat alanları için olası oldukça geniş pencere açıklıkları tasarım etmekte yarar bulunmaktadır. Doğal ışığı muntazam alan hayat alanları, huzur ve sakin bir atmosfer oluşturmayı basitleştirir.

Betonarme sistemlerde bölme duvarların taşıyıcı kaliteyi yoktur. Dolayısıyla şayet dış duvarlarınız taşıyıcı kalitede değilse, balkon alanlarını oturma bölgesine dahil eden akılcı analiz eder üretebilirsiniz.
Cam kapatma sistemleri ile balkonlarda ısı kaybını önlerken, oturma alanlarını henüz geniş ve rahat kılan bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Üst katlarda çatı modeli ve formuna göre tavan sistemi oluşturulabilir. Çatı uzantısı olan saçaklar tarafında ahşap sistemlerle balkon alanını örtmek olası. Farklı sistemler ve malzemelerin kullanımıyla, hem kullanımı kolay bir alan hatta sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
Bu yazımızda balkonları kışa hazırlayacak dekorasyon tekliflerini bir araya getirdik, esin veren fikirler bulabilirsiniz.
1. Stor Perdelerle Kapatma Çözümleri ve Süsleyici Aksesuarlar

küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır
Kış aylarında balkonları daha kullanımı kolay duruma getirmek için ilk olarak ısı kaybını önlemek gerekecektir.Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere, oldukça sıcak bir atmosfer oluşturulmuş.
Küçük bir kısmı henüz rahat kılan süsleyici nedenler ön tasarıya çıkıyor.
Yeşilin rahatlık katan tonlarıyla renkli çiçekler süsleyici bir manzara oluştururken, duvar dekoru için ahşap plaka doğal dokusuyla hararet katıyor.
Pencerelerle donatılan kısmı havalandırmak için açabileceğiniz cam kanatların yanında güneşli havalarda zararı dokunabilecek ışınlardan korunmanızı sağlayacak stor perdeler kullanılmış.
Modern aydınlatma aksesuarlarıyla oldukça şık ve göz alıcı bir yemek kısmı atmosferi oluşturuluyor.
2. Ahşap Taşıyıcı Sistem

açık balkon dekorasyonu
Taşıyıcı sistemler uygulanacak alan, malzeme ve kapatılacak alanlara göre değişiklik gösterebilir.
Balkon ve teraslarınız için ahşap sistemlerle kapatma modellerini kullanabilmeniz mümkün.
Taşıyıcı sistemde iskelet; kiriş ve kolonlarla benzer misyon görür.
Ahşap çatı sistemlerinde bulunduğu gibi, mertek vazifiyeti gören ahşap çıtalar, örtü malzemesini ulaştırmak için tüketilir.
Ahşap sistemlerle kumaş kapatma çözümleri için güneş ışıklarını engel olan bu perdeli düzenek, görüş açısını açık bırakarak manzaranın tadını çıkarmak isteyenler için oldukça kullanımı kolay.
Perde öğeleri, su geçirmezlik özelliklerine göre değişik kategorilerde dekorasyonla makul renk veyahut desenlerle kullanmak mümkün.
Havalar soğuduğunda su geçirmez perde sistemlerini kullanarak ısı kaybını azaltabilirsiniz.

3. Balkonu Oturma Odasına Katın

kapalı balkon dekorasyonu
Yaşam mahallerini henüz kullanımı kolay duruma getirmek konfor yayınlayan çözümlerle basitleşir.
Oturma odası balkonları için seçenek bir çözüm olan, aradaki bölme duvarı kırarak cam kapatma sistemleri ile balkonu alana dahil edebilirsiniz.
Huzurlu ve sakin bir hayat kısmı tasarım etmek isteyenler, karanlı ve kasvetli bir atmosfer meydana getirmek istemez.
Daha aydınlık ve rahat bir atmosfer meydana getiren beyazın zarafetini kullanmak dekorasyonda fark yaratıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here