Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Banyo Dekorasyonu İçin Kullanılan Aksesuarlar Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu İçin Kullanılan Aksesuarlar

Banyo, kişisel temizliğimizi yaptığımız yer olduğu için dekorasyonu önemlidir. Ayrıca banyolarımızı evimizde kullandığımız temizlik malzemelerinin deposu olarakta kullanırız. Banyo dekorasyonu yaparken çok dikkatli olmak ve özenli olmak gerekir. Herhangi bir odaya gösterilen hassaslık derecesinde dekore edilmelidir. Temiz olmasının beraberinde havadar bir görünüme de sahip olması önemli bir kuraldır. Çok değişik banyo dekorasyonları vardır. Gerek aksesuar kullanarak gerekse renklerden faydalanarak kendi stilinizi yansıtan banyolar planlamanız mümkündür.

Beyaz ve siyah renkleri banyoda tercih etmenizin size faydaları olacaktır. Doğru rengi kullanmak dekorasyonda yeterli olmaz. Uygun küvet, duşakabin, aksesuar ve ayna seçimide oldukça önemlidir. Modern tarzda banyo seramiği kullanmak dahi dekorasyon açışından önemlidir.

Banyonuzu Aydınlatın

Banyolar çoğunlukla evinizin en temiz yeri olur. Temiz olması hoş bir görüntü için ön kuraldır fakat yeterli olmaz. Özellikle camı bulunmayan banyolarda dekorasyon aksesuarı olarak aydınlatıcılardan sık sık faydalanmak lazım olur. Ayna yanlarına asılacak iki lamba, banyonuzun daha aydınlık olmasını sağlayacaktır. Işınlandırmanın ayna yanında olması banyo aksesuarları içersinde epey fonksiyonel bir kullanım sunar. Makyajınızı yaparken bu ışıkları kullanabilirsiniz.

Aydınlık banyolarda köşeler her daim dikkat çeker. Bu sebeple en dikkat çeken köşeye uzun bir vazo koyabilirsiniz. Modern bir şekle sahip olan vazonun içerisine çiçek yerleştirmeseniz dahi banyonuzda pozitif bir hava oluşur.

Banyo Dekorasyonu İçin Doğru Musluğu Seçin

Su akıtma işlevine sahip olan musluklar çağdaş banyo dekorasyonlarında bir aksesuar manasına gelir. Birbirinden değişik şekillere sahip çeşmelerden banyonuza uygun olan modeli seçmeniz önemlidir. Özellikle kare biçiminde yapısı bulunan ve su akma yeri geniş olan musluk modelleri popülerdir. Sıradan modeller yerine değişik değişik musluk modellerini kullanmaktan çekinmeyin.

Modern muslukların altına konulacak lavabonun dahi banyo aksesuarları arasında ahenkli olması lazım olur. Masa biçiminde olan ve ayakları altın sarısı metalden olan lavabolar sık sık tercih edilen modeller arasında yer alır. Bu model banyoyu kullanan kişide rahatlatıcı etki eder.

Banyonuzda mumda kullanabilirsiniz. Dekor mumları hem estetik görüntü sunar üstelik hoş kokular yayar.