Ana sayfa Banyo Dekorasyonu Banyo Dekorasyonunda Fayans Renk Uyumu

Banyo Dekorasyonunda Fayans Renk Uyumu

388
0

Yıkanmak,arınmak ve temizlenmek en geçmişteki zamanlardan ardından insan yaşantısının önemli bir parçası.
Önce toplu yıkanma alanları ile başlayan banyo kültürü zaman içinde herkesin kendisine ilişkin sanki birer spası olmasına kadar uzandı.
Kimine göre spa özellikleri gösteren en lüks banyolar ehemmiyetli iken kimine göre ufak ve sıcak bir bölge dahi gayet kafi.
Banyolarını güncellemek isteyenler, yeni ev alan ve banyosu daha yapılmamış olanlar içerisinde banyo dekorasyonlarında fayans renk uyumu konusunda mükemmel bir yazı derledik.
Sadece fikirler ve nasihatler olarak değil bu arada misal dekorasyonları da galerimizde bir araya getirdik.
Banyolarımızdaki en geniş yer işgal eden malzemeler fayanslardır.
Fayanslarımız bizim tarzımızı, rengimizi, banyolarımızdaki ışığımızı belirler. Bu yüzden oldukça önemlidirler.
Banyo dekorasyonlarında önceden Kalebodur diye tanımladığımız genellikle desenli, ufak seramik yapı malzemeleri kullanılıyordu.
Şimdi ise seramik fayanslar defa henüz devasa, şık ve elegant bir tasarıma sahip şeklinde kullanılıyorlar.
Banyo dekorasyonlarında fayans renk uyumu ile ilgili külfet yaşam sürdürmek istemezseniz hazır renk kombinlerinden bir adedini deseçenek edebilirsiniz.
Monokrom diye tanımladığımız kara beyaz desenli banyo fayansları son günlerde en fazla seçenek edilen fayans modellerinden biri. Siyah ile beyaz renklerinin ne kadar ahenkli olduklarından, birlikte kullanıldığında görkemli bir karşıtlık oluşturduğundan henüz evvelki yazılarımızda bahsetmiştik.
Bu monokrom banyo fayansları içinde gri de tespit edilen farklı tasarımları ile epey alaka gördü.
Çiçekli, geometrik farklı desen formları yer alır. Turkuaz renginin deniz esinlenerek meydana çıktığı söylenir.
Maviye ve yeşile denk mesafedeki renk tonu ile buna inanmamak olanaksızdır. Denize baktığımızda genellikle mavi mi yeşil mi olduğuna hüküm veremeyiz ve turkuaz deriz.
Turkuaz rengi kendimize denizi, ferahlığı, suyu, havayı hatırlatır. Bu sebeplerle de banyo dekorasyonun hem açık hem koyu tonları ile sıklıkla kullanılmaktadır.
Banyo dekorasyonlarında fayans renk uyumu ile ilgili külfet yaşıyorsanız turkuaz ve açık bütün tonları birlikte kullanarak, oldukça ferahlatıcı bir bölge oluşturabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here