Ana sayfa Banyo Dekorasyonu Banyo Dekorasyonunda Siyah Renk Kullanımı

Banyo Dekorasyonunda Siyah Renk Kullanımı

268
0

Ev dekorasyonlarını planlarken bütün odaların dekorasyonunu tek tek planlamak lazım olur. Tüm odaların kendisine ilişkin özellikleri bulunmaktadır.
Ayrıca her odanın fiziksel özellikleri bambaşkadır. Hangi odanın hangi dekorasyon ilişkisi içinde döşeneceğine hüküm verirken bu arada renklerine hüküm verilir.
Banyo dekorasyonlarında genellikle beyaz ve tonlarında renkler tercih edilir. Salon ve oturma odası dekorasyonlarında ise genellikle krem rengi tercih edilmektir.
Bej rengi tonları kullanılırken yatak odasında henüz soft, henüz işlek renk tonları tercih edilir.
Sevenleri kadar sevmeyenleri olsa da mutfaklarda yeniden açık renk tonları yer alır.
Banyo dekorasyonlarında siyah renk tüketimi tıpkı mutfak dekorasyonlarında lacivert gibi gri gibi renk tonlarının kullanılmaya başlaması eşliğinde arttı. Banyoların açık renk hakimiyetinde olması gerektiğine inananların aksine henüz cool, henüz kendisine özgü bir havası olması gerektiğine inananlar da az değil.
Hayatlarımızın devasa bir bölümünü ev dışında iş yaşamı içinde geçiriyoruz.
Eve geldiğimizde bizi bekleyen sakin ve suskun bir salonun dışında bizi en neşeli edebilecek şey huzur dolu, sıcacık bir banyodur.
Banyo dekorasyonlarında tarihin ilk zamanlarından bu yana tercih edilen renk mermer rengi tonları başka bir deyişle beyaz ve tonlarıdır.
Bunun en ehemmiyetli nedeni ise banyoların genellikle karanlık olması,genellikle penceresiz olması ya da penceresi varsa en küçüğünden penceresi olmasıdır.
Durum bu tür olunca karanlık kalan odaların aydınlanması içerisinde içerisinin parıl parıl bir renk olması lazım olur.
Parlak beyaz fayanslar ile parlak beyaz mermerlerin banyo dekorasyonlarını hakimiyet altına almış olması vaziyeti mevzubahis meydana gelmiştir.
Değişen mimari alışkanlıklar vasıtası ile henüz geniş banyolar ve çok büyükte pencereler hayatımıza girmeye başladı.
Genişleyen pencereler içeriye daha çok ışık alınca da kişiler banyo dekorasyonlarında kullanacakları rengi seçme ile ilgili henüz özgür oldular.
Açılan camlar, senelerdir uzak durulmak mecburiyetinde olan gri, siyah gibi koyu renk tonlarının banyolarımıza girmesini sağladı.
En ufak olanlarında da en devasa olanlarında da siyah renk tonu özgürce kullanılmaya başlandı.
Banyo dekorasyonlarında kara tüketimi sebep gerçekleşir, tam anlamıyla hangi mobilyalarda kullanabiliriz gibi sorularınızın yanıtları içerisinde galerimizdeki şık örnekleri incelemenizi tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here