Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021 Yepyeni Diğer

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021 Yepyeni

Bebek Odası Dekorasyon fikirlerinden oluşan yazımızı okuyorsunuz.  Bebek odası düzenlemek hem zevkli hem de zor bir iştir. Bebeğinizi dünyaya gelmesini beklerken ona özel olan odasını dekore etmek her evli çiftin hayalidir. Ona özel eşyalar almak, renkler kullanmak evin diğer odalarından daha huzurlu bir ortam yaratmak çok duygu yüklü bir olaydır. Elbette bunlar yapılırken yenidoğan olduğu da unutulmamalı ve ona göre güvenli bir dekorasyon hazırlanmalıdır.
Ufak dokunuşlarla ortaya harika bir görünüm çıkarabilirsiniz. Hastane sonrası eve geldiğinizde sizi ve bebeğinizi karşılayacak olan manzara tüm dünyalara bedel olacaktır. Dekorasyon fikirlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Bebeğiniz doğmadan önce mutlaka evde onun için hazırlık yapmaya başlamışsınızdır. Bu sizin en doğal hakkınız. Şimdi sizlere bu odaları tasarlarken birkaç fikirden bahsetmek istiyoruz.

Keçeden Süslemeler

Bebek odalarından en çok kullanan dekorasyon malzemesi keçedir. Çünkü hem rahat şekil alır hem de bebeğe zarar verecek bir dokusu yoktur. Yumuşaktır ve kendin yap fikirleri için en uygun olanıdır. Keçeden farklı şekiller rahatlıkla çıkarabilirsiniz.
Erkek bebek ise mavi keçe kullanıp birkaç bulut oluşturabilir, kız bebekse pembe keçeden kalpler yapabilirsiniz. Birkaç tane ufak parçalarda yapıp duvarın bir köşesini süsleyebilirsiniz. Keçeden kapı süsü de çok güzel olur. İsminin yazılı olduğu bir süsleme de hazırlayabilirsiniz.

Peluş Oyuncaklar

Elbette olmazsa olmaz dekorasyon fikirlerinden biri oyuncaklardır. Peluş oyuncaklar hem bebeğe zarar vermez hem de tatlı görünürler. Bebek odası süsleme fikirleri arasında en çok kullanılandır. Fil, ayıcık gibi peluşları bir rafa sıralayabilirsiniz.
Evde kendi peluş oyuncaklarınızı kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Eğer örgü işinde yetenekliyseniz oyuncak yapımı son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Onlara özel iplerde satılmaktadır, internetten modellerine bakabilirsiniz.
Bu malzemeleri tuhafiyelerden rahatlıkla satın alabilirsiniz. El yapımı oyuncak bebeğiniz büyüdüğünde ona çok anlamlı gelecektir.

Albüm

Yeni doğduğu andan yavaş yavaş büyüdüğü zamana kadar ki resimlerini duvara yapıştırabilir, çerçevelerle dolabının üstüne koyabilirsiniz. Anlamlı bir dekorasyon olacaktır. Albüm seti şeklinde de fotoğrafçılara hazırlatabilirsiniz.
Resimleri farklı yerlere de çıkartabilirsiniz. Örneğin bebeğinizin resmini büyük bir afiş şeklinde çıkartıp odaya asabilirsiniz, bazı organizasyon şirketleri bu işte size yardımcı olabilir.

Duvar Kağıdı

Eğer duvarda klasik boya kullanmak istemiyorsanız duvar kağıdı en iyi seçenektir. Diğer odalarda gösteremediğiniz yaratıcılığı burada gösterebilirsiniz. Duvar kağıdı örnekleri arasından en uygun modeli seçebilirsiniz.
Erkekler için;

  • Bulut
  • Deniz çapası
  • Ayıcık
  • Ay dede

Kızlar için;

  • Kalp
  • Yıldız
  • Çiçek

Gibi figürleri kullanabilirsiniz. Memorial Hastanesi yenidoğan bölümünde kullanılan duvar kağıtları size ilham verebilir.

Oyun Alanı

Bebeğinizin rahat bir şekilde oyun oynayabileceği bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Buraya tüm oyuncaklarını koyabilir böylece düzenli bir alan oluşturabilirsiniz. Alanın etrafını da oyuncak çitlerle kaplayabilirsiniz. Oyun alanı seti oyuncakçılarda da satılmaktadır.
Ya da el yapımı bir çadır oluşturabilir ve daha özel bir alan oluşturabilirsiniz. Özellikle emeklemeye başladıktan sonra odada daha fazla vakit geçireceği için bu alana çok daha sık uğrayacaktır.
Hastane sonrası için bu alanı hemen oluşturmanıza gerek yok, yaşı biraz daha büyüdüğünde yapabilirsiniz.

Çocuk Odası İçin Şahane Abajur Modellerini Gördünüz mü?

Birbirinden Güzel Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri ile ilgili yazımızı okudunuz.Şimdi de galerimize göz atmanızı öneririz.

Add comment