Ana sayfa Bebek ve Çocuk Odası Bebek Odası Duvarlarına Sanat Dokunuş

Bebek Odası Duvarlarına Sanat Dokunuş

127
0
bebek odası dekorasyonu için ilginç fikirler

Bebek odası dekorasyonunda görülmemiş tek fikir; miniklerin en abiye giysisi, ilk patikleri veyahut en sevdiği masal kahramanı yağlı boya tablolara dönüşüyor.
Çocuklarımızın odaları, onların sanat bilincinin oluşmasında tek vasıta olabilir mi? İç mimar ve ressam Zirve Balkan olma ihtimalini dile getiriyor ve hem de bunun için şahsa kalifiye odalar tasarlıyor. 
Çocuk ve bebek odasında dekorasyon ve aksesuarların bu manada yardımcı etkenler olduğuna inanan Balkan, bebek ve çocuk odaları için kalifiye olarak yağlı boya resimler tasarlıyor. 
Anne ve babaların, bebek ve çocuklarının odalarını kişiselleştirecek fotoğrafları seçenek ettiği gerçeğinden hareketle, resimlerde çocuklara kendilerini kalifiye hissettirecek şahsi objeleri, ilk elbiseleri, ilk oyuncakları ve kalifiye günleri belirtiliyor. 

bebek odası dekorasyonu için ilginç fikirler

Doruk Balkan, “Çocuk-bebek, sanat, tabiat, aile, hayvan ilişkilerini pozitif etkilemesi yönünden pedagog ve ressamlardan danışmanlık alıyoruz. 
Resimlerde kullandığımız renkleri ve objeleri çocukların-bebeklerin karakterlerine makul olarak seçiyor, ruhsal gelişimlerini pozitif istikamette etkilemesini amaçlıyor, emniyet ve sevgiyi hissettirmeye çalışıyoruz” diyor. 

Bilinçli anneler ve anne adaylarının dekorasyonda kullanacakları aksesuar ve mobilyaların organik boyalı olmasına, kullandıkları temizlik malzemelerine, oyuncaklara ve giysilere itina göstermeleri hasebiyle bu hususta da hassasiyet gösteriliyor. 
Tasarımlarda tiner, cila ve muhtelif yağlı boya malzemelerinden uzak duruluyor, hem yaratıcı hem sıhhatli tablolar sunuluyor. 

bebek odası için farklı duvar dekorasyon fikirleri

Doğuma Kalifiye Tablolar
Ne vakittir fotoğraf yapıyorsunuz?İç mimarlık eğitimi aldım fakat mesleğimi yapmıyorum. 
10 senedir fotoğraf yapıyorum ve nihai dört senedir çocuk odaları için illüstrasyonlar hazırlıyorum.

bebek odasında sanat


Bu Düşünce Nereden Doğdu?
Reklam ajansında çalışırken tek iş yolcusu sırasına uçakta mecmua okuyordum. Bir haberde anne-babaların çocuklar için uygulanan her şeye defa alaka gösterdiği anlatılıyordu. 
O sıralar yağlı boya fotoğraf yapmaya başlamıştım ve tek anda zihnimde ışık yandı, bu düşünce oluştu. 

Tasarımları Kim Yapıyor, Siz mi Aileler mi?
Başlarken öğrenci göre farklılık yapacağımı düşünüyordum fakat çoğunlukla “Sizin yaratıcılığınıza bırakıyoruz” diyorlar. 
Bazen de isme göre dizayn gibi öneriler geliyor. 
Zamanla yeni fikirler de oluştu. Örneğin doğum yapılacak hastanede oda kapısına yağlı boya tablo inşa ettiren ve bunu ardından bebeğin odasına asmayı seçenek edenler var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here