Berberler İçin 8 Yaratıcı ve Kullanışlı Dekorasyon Fikri

0
15
Berberler İçin 8 Yaratıcı ve Kullanışlı Dekorasyon Fikri
Berberler İçin 8 Yaratıcı ve Kullanışlı Dekorasyon Fikri

Koronavirüs hayatın her alanı gibi kişisel bakımımız üzerinde de etkili oldu. Özellikle erkekler arasında sakal kesme gibi akımlar baş gösterdi. Ancak çoğu bu akımlardan sonra elde ettikleri sonucu pek beğenmedi. Bu yüzdendir ki koronavirüsten sonraki normalleşme sürecinde birçok erkeğin ilk uğrak yeri berberler oldu. Ancak kimi berber dükkanları büyük rağbet görürken kimileri bomboş kaldı. Bu süreçte özellikle sosyal medya arayıcılığıyla birçok berber kendi reklamını yapması etkili oldu. Peki bunun sebebi sadece bu berberlerin  saç kesimlerinin veya sakal tıraşlarının çok iyi olması mıydı? Hiç sanmıyoruz. Onları bu kadar popüler yapan en önemli şeylerden biri daha klas ve farklı bir ortama sahip olmalarıydı. Özellikle marjinal tasarımlı dükkanlar büyük ilgi gördü. Peki siz de onlar gibi klas ve benzersiz bir dükkan dekorasyonuna sahip olmak ve müşteri potansiyelinizi arttırmak ister misiniz? Cevabınız evetse sizin için düşündüğümüz bu 8 farklı fikri deneyebilir ve dükkanınızı daha popüler hale getirebilirsiniz .

Berber Dekorasyon Fikirleri Nelerdir? Berber ve Kuaförlerde Ortam İçin Neler Yapılabilir?

1 . Dükkanınıza derinlik katın.

Küçük bir mekan için ayna fikri.

Özellikle berber gibi kişisel değişimin olduğu yerlerde insanlar daha ferah bir ortam ister. İster dev bir dükkana sahip olun isterseniz de görseldeki gibi oldukça küçük bir dükkana, mekanın merkezine yerleştireceğiniz tek bir ayna dahi tüm atmosferi değiştirecektir. Unutmayın ne kadar çok ayna kullanırsanız derinlik o kadar artacaktır !

2.Ne kadar koyu renk o kadar klas bir ortam demektir.

Kullanabileceğiniz koyu renk materyallerin örnekleri

bbb

Özellikle temizliğe daha uygun olduğundan berberler için koyu renkler en uygun olanıdır. Sadece ayna önlerine veya malzeme çekmecelerine yapacağınız koyu bir dokunuş daha temiz ve daha klas bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

3.Eğlenceli fikirlere açık ve vazgeçilmez olun !

Berber dekorasyonu

Bir bilardo masası veya langırtla daha eğlenceli bir ortam yaratmak ve müşterilerinizi daha uzun tutmak istemez misiniz? Erkekler kendilerini rahat hissettikleri ortamlara daha çok giderler ve arkadaşlarını da böyle ortamlara sıkça davet ederler.

4.Duvarlarınızı asla boş bırakmayın !

Estetik görünümdeki berber duvar dekoru örnekleri

berber dekorasyonu tablolar

Duvarınıza asacağınız iyi tasarımlı bir duvar saati dahi ortamın havasını oldukça değiştirmeye yetecektir. Aynı zamanda mekana uygun tablolar da aynı görevi görecektir.

5.Duvar taşı kullanın ve daha estetik bir görüntü sağlayın .

berber dekorasyonu duvar taşı

berber dekorasyonu duvar taşı

Özellikle kolay temizlenebilen duvar taşlarını tercih ederek hem daha estetik hem de daha hijyenik bir ortam yaratabilirsiniz.

 

6.Dekorasyonda küçük beyleri göz ardı etmeyin !

Eğlenceli çocuk berber koltuğu fikirleri.

Eğlenceli çocuk berber koltuğu fikirleri.

Çocuklar berberde genelde sorun çıkarırlar. Ancak seçeceğiniz güzel bir araba şeklindeki berber koltuğu, küçük beylerin babalarını buraya getirmek için ısrar etmelerini sağlayacaktır.

7.Mekanın derinliğini tabandan da arttırmak istemez misiniz ?

Güzel yer seramiği fikirleri.

666

Bu görsellerdeki gibi açık renkli ve desenli parlak yer seramikleri mekanı daha ferah göstermekle beraber ışığı da daha dengeli yayacaktır. Bu sayede daha derin ve geniş bir ortam elde edebilirsiniz.

8.Farklı olmanın bir başka yolu : Vintage tasarımlar !

Berber Vintage bir tasarım örneği.

Daha nostaljik ve farklı bir dükkan dekorasyonu arıyor ve ben farklıyım diyorsanız aradığınız tam da böyle bir tasarım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here