Home Bebek ve Çocuk Odası Birbirinden Farklı 5 Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri

Birbirinden Farklı 5 Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri

0
159

Çocuk odalarını tasarım etmenin hem heyecan ve sevinç verici, hatta zor bir misyon olduğunu biliyoruz. 
Çocuğunuzun sevincini ve sağlığını düşünerek, hem onun beğeni ve isteklerini karşılayıp hem sıhhatli ve çocuk gelişmeyi için en uygun ortamı yaratıp hatta kendisi estetik anlayışınızı ve evinizin genel dekorasyonuna ahenkli bir doku meydana çıkarmak hafife alıncak bir iş değil kuşkusuz. 

İşte biz de çocuk odasını sebep hem henüz şık hem henüz keyifli hatta henüz sıhhatli duruma getirebileceğini düşünen okurlarımız için birbirinden güzel örneklerle esin veren fikirleri derliyoruz. 

Modern dünyada her ne kadar bundan sonra toplumsal cinsiyet rolleri stereotiplerden kurtulmaya başlayarak olsa da, kuşkusuz erkek ve kız çocukların yeniden de büyürken değişik gereksinim ve arzuları olabiliyor. 
Yani eksperler da kız ve erkek çocukları pembe-mavi klişesi ile yetiştirmenin doğru olmadığını, onların beğeni ve tarzlarını kendilerinin saptamaları gerekliliğini belirtiyorlar; fakat hem sosyal dostluk ortamları, hem fiziksel özellikleri ve buluğ döneminde geçirdikleri süreçler değişik bulunduğu için erkek çocuklar ve kız çocuklar için değişik dekorasyonlardan söz etmek de olası. 
Tabii ki bu değişikliklerin iki değişik cinsiyet için mümkün oldukça gerçekte değişik karakterlerdeki çocuklar için de meydana çıkabileceğini ve gerçekte her çocuğun odasının o büyüdükçe ve yaşama, hayat alanına, etrafına ve tipine değin arzuları belirginleşmeye başladıkça değişmesi ve ufak de olsa değişimler yapması gerekliliğini de belirtmeden geçmeyelim.
İşte erkek çocukları için dekorasyon fikirleri arayanlar için, renk önerilerinden konsept tasarımlara, eğitici ve keyifli modellerden stil sahibi genç odalarına kadar birbirinden güzel 5 örnek… 
1- Renkler: Kim Demiş Kırmızı Kızlar İçin Diye?


Kırmızı da çoğunlukla kız çocuk odalarında sarf edilen bir renk ve çocuk odalarında sarf edilen renk klişelerinin ne kadar hatalı olduğunu kavramak için bu mükemmel örneğe şu şekilde bir göz gezdirmemiz kafi oluyor. 
Kırmızı rengin kuvvetli tesiri, ısısı ve coşkulu enerjisi oğul odaları için de epey en uygun. 
2- Hareketli Doku ve Desenler


Çocuk odasını tasarlarken kuşkusuz en ehemmiyetli noktalardan biri çocuğunuzun yaş aralığıdır, fakat buluğ diye adlandırdığımız çocukluktan gençliğe geçiş zamanlarında her çocuk bilhassa kendisine kalifiye ve kendisi tarzını yansıtabileceği bir kısmı olsun ister. 
Bu dönemde odaları bundan sonra onlar için tekilce uyku ve oyun alanları değil bu arada enerjilerini yansıttıkları, yaşama atılmaya başladıkları kendisi kalifiye alanlarıdır.
Bu dönemlerde çocuğunuzun enerjisini yansıtacak bir dekorasyon meydana getirmek çok önemli. 
Dinamik desenler ve gençlik enerjisini yansıtan tasarımlara sahip mobilyalar bu evrede hem çocuğunuzu hatta sizi hoşnut eden yardımcılar olacaktır.
3- Detaylar: Işıklandırma Seçenekleri


Çocuk odalarını tasarım eder iken ayrıntıları hiçbir zaman es geçmeyin! Sıhhatli bir çocuk odası için asli unsurlardan bir tanesi de sıhhatli bir aydınlatmadır. 
Çocuk odalarında iyi ışıklandırılmış fakat göz yormayan bir bölge olması lüzum. 
Çoklu ışık kaynakları ile sağlanan aydınlatma sistemleri de bu sebepten çocuk odaları için en uygun ışıklandırma seçeneklerinden.
4- Oyun Alanları


Eğer daha buluğ çağına girmemiş bir erkek çocuğunuz varsa o durumda odaklanmanız lüzumlenen ana mevzu kesinlikle ki ona keyifli alanlar yaratmak olmalı. 
Sağlıklı ve konforlu bir yatak etrafı dışında çocuk odası için değişik oyun alanları tasarım etmeyi de düşünebilirsiniz.
5- Renkler: Enerjik Tonlar Bir Arada!


Renk klişelerinden söz etmişken onları yıkarak devam edelim: Mor renk de oğul odalarında aşağı yukarı hiç kullanılmayan bir renk. 
Turuncu ve yeşil tonlarına daha fazla rast geliyoruz kuşkusuz. 
Ancak turuncu ve yeşil birbirleriyle veyahut tek başına kullanıldığında sıradan bir manzara oluşturabilir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here