Ana sayfa Kendin Yap(DIY) Bu Sezonun Trend 5 Rengi

Bu Sezonun Trend 5 Rengi

132
0
pantone renk kataloğu 2019

Dekorasyon modası ve trendleri de tıpkı giyim modası gibi her geride bıraktığımız gün bir miktar henüz değişiyor ve her geride bıraktığımız sene yeniliklerle yaşama karışıyor. 
Her yıl tek evvelki yıldan tek şeyler alarak ve tek ileri yıla doğru ilerleyerek dönüşen ve ilerleyen mobilya tasarımları, stiller ve trendler öne çıkıyor.
1950’den bu yana, üniversal olarak modadan dekorasyona, grafik tasarımdan matbaacılığa kadar birçok bölgede sarf edilen renk kataloğunun mimarı olan Pantone Renk Enstitüsü, her yıl yayınladığı renk raporları ile en önemli trendleri de belirliyor. 
Biz de dekor eviniz olarak, Pantone renk kataloğunun 2019’da trend olacak renklerinden dekorasyon bölümünde en öne çıkacak olanları belirledik. 
Dekorasyonunuzu yeni seneyle beraber aktüellemek ve güncellemek istiyorsak, bu renklerle gerçekleştireceğiniz dokunuşlar, son olarak trendleri yakalamanızı sağlayacak. 
İşte 2019’a damgasını vuracak renkler ve bu renklerle tasarım edilmiş abiye ve göz alıcı misal hayat alanları… 
1- Kavak Sarısı

2019 duvar rengi trendleri


Adını akçakavak ağacından alan bu renk tonu sarının en sıcak, tabii ve basit hallerinden biri. 
Yaşam bölgesine içten ve abiye tek stil katan bu renk bilhassa hazan temalı, doğallığın ön tasarıya çıktığı çağdaş dekorasyonlarda vazgeçilmez tek tesir yaratabilir. 
Canlı ve Sıcak

sarı mutfak duvar renkleri


Bu mutfakta bu sarı tonunun epey abiye tek tüketimini görebiliyoruz. 
Duvar rengi olarak kavak sarısı seçilerek tabii ahşaptan imal edilen açık raflı depolama düzeneğinin oluşturduğu country tipi doğal tesir sonuçlanmış. Çağdaş beyaz eşyaların metalik pırıltısı ve vurgulu aydınlatma da bu sarı tonu ile harika tek uyum oluşturmuş. 
2- Fiesta

pantone renk önerileri fiesta


Pantone renk kataloğunda 2019’un en önemli renklerinden bir tanesi de fiesta olarak isimlendirilen bu işlek ton.  İspanyolcada şenlik mananına gelen fiesta sözcüğü, rengin coşkulu ve olumlu enerjili canlılığını delegasyon ediyor. 
Nar çiçeği rengine oldukça benzer tek tonda olan bu renk hem duvar boyalarında fon rengi olarak kullanılmak için, hatta aksesuar ve tekstil ürünlerinde vurgulayıcı dokunuşlar inşa etmek için epey makul. 
Çarpıcı Tek Fon

fiesta rengi dekorasyon örnekleri


Fiesta tonunun duvarda kullanıldığı bu misal dekorasyonda, turuncu, kırmızı ve sarı tonlarının sıcacık ve iç sıcaklık yayarak ısıtan tek karışımı olan bu rengin baskınlığını koruyabilmek ve enerjisini yansıtabilmek için mobilyalarda nötr beyaz tonları seçenek edilmiş.  Oldukça güçlü ve tesirli tek renk tonu bulunduğu için fiesta tonunu dekorasyonuna katmak isteyenlerin de bu rengi henüz nötr tonlarla birlikte kullanmalarını tavsiye ediyoruz. 
3- Soytarı Kırmızısı

en çok tercih edilen renkler soytarı kırmızısı


Renk kataloğunda soytarı kırmızısı olarak isimlendirilen bu kırmızı tonu ise Ortaçağ ve Rönesans zamanlarında Avrupa’da saray halkını ve kralları güldüren soytarıların, çizimlerde de sıklıkla karşımıza çıkan simgesel kıyafetlerindeki renkten adını alıyor. 
Etkileyici Yoğunluk

kırmızı dresuar modelleri


Bordo ile kırmızı arasında işlek, sıcak fakat bu arada ciddi ve kesif tek renk tonu olarak var olan soytarı kırmızı tonu net ve kesif dokusu hasebiyle dekorasyonda geniş yüzeylerden ziyade yardımcı mobilyalarda ve parçalı yüzeylerde kullanılmaya makul. 
Bir odanın tek duvarını soytarı kırmızısı tonuyla boyarsanız odanın bir miktar boğucu ve göz yorucu olma rizikosu olabilir. 
Elbette bu renk tonu, profesyonel dekoratörler doğrulusunda geliştirilen mükemmel dekorasyon tercihleri ile geniş yüzeylerde de mükemmeller yaratabilir. 
Ancak şayet sezonun renk trendlerini evinize ufak değişimlerle ulaştırmak istiyorsak bu rengi kullanmanın en en uygun yolu bu örnekteki gibi külüstür tek mobilyayı boyamak olabilir. 
4-Canlı Mercan

2019 'un rengi canlı mercan


Mercan rengi nihai senesinin en trend renklerinin başında geliyor. 
Pembe ve turuncunun harmanlandığı tek renk şeklinde de tariflenebilecek mercanın henüz enerjik ve parlak tek tonu olan ve Pantone renk kataloğunda işlek mercan olarak isimlendirilen bu ton da nihai senesinin mercan trendini henüz işlek tek enerji ile 2019 senenin de sürdürmeye devam edecek.
Zarif ve Şık

mercan rengi perde modelleri


Yumuşak ve zarif dokusuyla yalnızca çağdaş stile değil classic tarza da mükemmel tek ahenk gerçekleştiren mercan tonları perde renklerinden, berjer döşemelerine, duvar boyalarından aksesuarlara birçok değişik yüzeyde kullanılmaya da makul. 
5- Mango Mojito

dekorasyon için farklı renk önerileri mango mojito


Adını mangolu tek kokteylden alan bu sıcak sarı tonu, bu yılın renk trendlerinden tek öteki olan kavak sarısının henüz sıcak ve henüz kesif tek sürümü şeklinde de tanımlanabilir. Tropikal tek rahatlık hissi uyandıran bu ton her ne kadar yaz mevsimini anımsatsa da, kış aylarında da evinizi henüz sıcak ve içten kılacak süsleyici dokunuşlar oluşturur. 
Uyumlu ve Ekstrem Tek Sıcaklık

sarı ve turuncu banyo dekorasyonu


Turuncumsu tek sarı tonu olan mango mojito renginin en en önemli özelliklerinden bir tanesi de kendinden henüz işlek tonlarla tek araya geldiği zaman ortamı nötrleştiren ve yumuşatan, kendinden henüz nötr tonlarla kullanıldığında ise ortamı henüz sıcak ve enerjik duruma getiren ahenk kabiliyeti yüksek tek renk tonu olması. 
Bu özelliği vasıtası ile de bu örnekteki gibi işlek tek turuncu ve yalın tek beyaz gibi iki zıt renk arasında geçiş sağlamak için de en uygun tek tercih.

Diğer yazılarımıza göz atmak için konu üzerine tıklayınız.

Salon Dekorasyonunda Koyu Renk Duvarlar

Duvar Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

1 Oda, 4 Boya

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here