Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Çakıl Taşı Rengi Boya Kodları ve Fiyatları Diğer

Çakıl Taşı Rengi Boya Kodları ve Fiyatları

Çakıl Taşı Rengi Boya Kodları firmadan firmaya değişilik göstermektedir. Çakıl taşı rengi , 2020 yılında favori renkler arasında yerini almıştır. Gri ve tonları sağlamlığı ve istikrarı simgeleyen renklerdir. Karmaşık bir ortamdan ziyade daha net bir ortam yaratan bu renk ev tonları insanlar üzerinde sakinleşme hissi yaratmaktadır. Bu yüzden hem ev hem de iş yerlerinin duvarlarında çokça gri renk kullanılmaktadır. Sadece dekorasyon ve işlemede kullanılmayan gri tonları, aynı zamanda duvar boyası seçiminde de oldukça tercih edilmektedir.
Son zamanlarda rose quartz gri , boz gri ve roket gri renkleri trend gri tonlarıdır. Bunların yanında birçok tona sahip gri renginin en şık ve trend tonlarından biri de “çakıl taşı” rengidir. Bu yüzden gri rengin tercih edileceği boya ve mobilya seçiminde bu ton sıkça kullanılır. Bu içeriğimizde çakıl taşı rengi dekorasyon örneklerini ve çakıl taşı rengi duvar boyalarına dair bilgileri sizler için anlattık. Bu içeriği okuduktan sonra siz de ev veya iş yeriniz için çakıl taşı rengini tercih etmek isteyeceksiniz!

1.Çakıl Taşı Rengi Nasıl Bir Renktir ve Kullanılabileceği Yerler Nelerdir?

Çakıl Taşı Rengi Boya Kodları ve Fiyatları Diğer
Çakıl taşı rengi boya ile uyumlu dekorasyon nasıl yapılır?

Çakıl taşı rengi grinin koyu tonlarından olmadığından ferah bir renk olarak nitelendirilebilir. Kullanılabileceği yerler ve etkilerine değinirsek genellikle modern mobilyalarda veya şık dekorasyonlarda tercih edilir. Bu renk dekoratif biblolar veya saatlerin dahi kullanımı mekanınızda oldukça farklı bir hava yaratabilmektedir. Özellikle son zamanlarda ev hollerinin duvarlarında tercih edilen çakıl taşı rengi eve anında şık bir hava katmaktadır.
Evde koridorlar için de iyi bir alternatiftir. Boya rengi olarak yaşam alanlarında kullanımı sonucu boğucu bir hava yaratmayışı bu rengin en büyük avantajlarındandır. Kadın güzellik salonlarının bekleme alanlarında, ofislerde, giyinme kabinleri gibi alanlarda da bu renk tercih edilmektedir.

2.Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyalarının Fiyatları, Kodları ve Tercih Edilebileceği Adresler  Nelerdir ?

Bir boyanın etkisi o boyanın kalitesiyle doğru orantılıdır. Boyanın tutuculuğu,içerdiği maddeler ,temizlenebilirlik ve kalıcılık kaliteyi etkileyen unsurlardandır. Özellikle çakıl taşı rengi gibi hassas bir renk düşünüldüğünde bu unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden sağlam ve uzun ömürlü bir boya için doğru adreslere başvurmalısınız.Şimdi size bu adresleri sıralayalım:

  • Filli Boya Çakıl Taşı Rengi Boya Kodu :  2216 koduyla Filli Boya’da çakıl taşı renginde boyayı satın alabilirsiniz. Boya fiyatı kalite ve miktara bağlı olduğundan farklı zamanlarda farklı şekilde üretilmekle beraber şu an çakıl taşı rengi için.
  • Marshall Boya Çakıl Taşı Rengi ve Kodu : 2216 koduyla Marshall Boya’da çakıl taşı rengi boyayı satın alabilirsiniz. Çokça tercih edilen bir marka olan bu markanın fiyatları da değişkenlik göstermekte.
  • Marshall 15L Antibakteriyel Çakıl Taşı Rengi boyanın fiyat aralığı : 430-460 TL
  • Marshall 15L Özel Mat Çakıl Taşı Rengi Silinebilir boyanın fiyat aralığı : 350-400 TL
  • Marshall Silpak 15L Çakıl Taşı Rengi boyanın fiyat aralığı: 450-480 TL
  • Marshall 15L Antibakteriyel Hijyen Su Bazlı Çakıl Taşı Rengi boyanın fiyat aralığı :  490-520 TL
  • Dyo markasının tam olarak  çakıl taşı rengi bir ürünleri olmamakla beraber yakın renkleri barındıran bir katalogları bulunmaktadır. Bu renkleri de temin edebilir ve farklı tonları deneyimleyebilirsiniz. Fiyatlar da seçilen tona ve ürünün özelliklerine göre değişecektir.
  • Polisan markasının tam olarak çakıl taşı rengi adıyla bir boyası yoktur. Ancak 2217 kodlu kül bulutu rengi çakıl taşı rengine oldukça ve iyi bir alternatif diyebiliriz.

3.Çakıl Taşı Rengi Hangi Renklerle Beraber Kullanılabilir ?

Çakıl taşı rengi genelde grinin ve beyazın tonlarıyla kullanılsa da kahvenin tonlarıyla da kombine edilebilir. Tüm bunların yanında son zamanlarda rose tonlarıyla da kullanılmaktadır. Metalik mavi tonlarıyla da uyumlu olan çakıl taşı rengi bu şekilde de genelde mobilyalarda kullanılır. Siz de çakıl taşı rengini kendi seçtiğiniz renklerle kombinleyerek farklı görünümler yakalayabilirsiniz.