Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası İle Boyanmış 30 Salon

 • 3 min read
 • Şub 16, 2021

Çakıl taşı rengi  nasıl bir renktir? Çakıl taşı boya renk kodlarını biliyor musunuz? Duvarda nasıl durur? Ücretleri nelerdir? Boya firmalarında hangi renk kodları ile satılmaktadır? Tüm bu soruların cevapları için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bu renk 2020 yılında evlerin salonlarında ve oturma odalarında çok fazla görülmeye  başlanan bir renk olarak karşımıza çıkıyor.

Çakıl taşı boya rengi (gri ve tonları) popüler duvar boyaları arasına girmiş bulunuyor. Bu boya birçok boya ile muhteşem uyum sağlayabiliyor. Çakıl taşı rengi de gri tonlarından bir tanesidir. Özellikle siyah, beyaz, mor ve kırmızı renkle güzel bir ikili duvar boyası yaratabilirsiniz. Çakıl taşı duvar boyası rengini açık ve koyu olarak da kullanabilme şansınız bulunmaktadır.

Çakıl Taşı Rengi Duvarda Nasıl Durur?

Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası İle Boyanmış 30 Salon Salon Dekorasyonu
Çakıl Taşı Rengi

Çakıl taşı boyası ile boyanan evlerde duvarlarınız daha aydınlık görünecektir. Eve veya salona girdiğinizde bir ferahlık hissedeceksiniz. Ayrıca çakıl taşı rengi ile boyanan bölümler kullanım açısından sizlere avantaj sağlayacaktır. Evinize ferahlık ve modernlik katacak olan bu duvar boyası hem  mobilyalarınızın hem de duvarda yer alan tablolarınızın öne çıkmasını sağlayacaktır. Bu avantajları nedeniyle boya tercihinizin mükemmel olduğunu zamanla göreceksiniz.
Yukarıda resimde gördüğünüz gibi çakıl taşı renginin açık ve kapalı tonları olduğunu göreceksiniz. Evinizde bu rengi kullanacaksanız renk tonlarını iyice araştırmalısınız.

Çakıl Taşı Rengi Boya Ücretleri Nasıldır?

Boya fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Bildiğiniz üzere Polisan, Marshall boya firmalarında çakıl taşı rengini kolaylıkla bulabilirsiniz. Kaliteli boyanın fiyat aralığını incelediğimizde fiyatların 320 ile 520 TL arasında değişiklik gösterdiğini görebiliyoruz. Örneğin, Marshall 15L Antibakteriyel Hijyen Su Bazlı Çakıl Taşı boyanın fiyat aralığı :  490-520 TL’dir. Marshall 15L Özel Mat Çakıl Taşı Silinebilir boyanın fiyat aralığı : 350-400 TL’dir.

Çakıl taşı rengine ahenkli renkler hangileridir?

Çakıl taşı rengi diğer tüm renklerle kolay şekilde kullanılabilir. Bu nedenle çok popüler bir duvar boyası arasında yerini alır. Peki daha çok hangi renklerle kullanılabilir?

 • Füme rengi,
 • Asker Yeşili,
 • Mürdüm Rengi,
 • Lacivert,
 • Sarı,
 • Turuncu

Yukarda belirtilen duvar boyaları dışında tüm renklerle birlikte kullanılıp güzel sonuçlar alabilirsiniz.
Severek uyguladığımız ve kullanan herkesin hoşnut kaldığı çakıl taşı duvar rengi ile boyanmış en güzel 30 salon örneğini galerimizde görebilirsiniz.

Çakıl Taşı Renk Kodları İle İlgili Sorulan Sorular

 • Filli boya çakıl taşı : Filli boya kataloglarında Krom 15, bu reng olarak satılmaktadır.
 • Polisan çakıl taşı  kodu: Kataloglarında Cİ-6202 renk kodu size istediğiniz rengi verecektir.
 • Marshall çakıl taşı :Marshall boya firmasında bu rengi çakıl taşı olarak bulabilirsiniz.
 • Marshall çakıl taşı kodu: Renk kodu ise M2301 kodudur.

Çakıl Taşı Galerimiz

Çakıl taşı boyası, 2020 yılının en popüler duvar boyası arasına girmiş olup bu duvar boyası sayesinde evinizde yer alan mobilyalar daha ön plana çıkacaktır. Bunun yanı sıra eviniz daha ferah bir ortama kavuşacaktır. Salon dekorasyonu kategorimizde sizler için çok güzel yazılar hazırladık. Şimdi bu yazıları da gözden geçirebilirsiniz.

Bu yazıların dışında aşağıdaki konular hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Diğer Yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Kese Kağıdı duvar boyası

Deniz Kabuğu duvar boyası

Hardal rengi duvar boyası

Şampanya rengi duvar boyası

Kum beji rengi duvar boyası

Marshall Çakıl Taşı Rengi

Bu yazımızda çakıl taşı rengi hakkında bahsettik. Galeri paylaştık. Boya firmalarından bu renk koduyla satışa sundukları boyalar hakkında size bilgi vermeye çalıştık. Bunun yanı sıra kese kağıdı duvar boyası, deniz kabuğu rengi duvar boyası, hardal reni, şampanya rengi, kum beji rengi duvar boyaları hakkında da sitemizde bilgiler yer almaktadır.

Dekorasyona başlamadan önce mutlaka evinizi boyatacağınız rengi seçmenin önemi üzerinde bahsettik. Çünkü dekorasyon bir bütündür. Seçtiğiniz duvar rengi boyası ile mobilyalarınız, mutfağınız kısacası herşeyin uyumlu olması gerekiyor. Bu nedenle işe güzel bir duvar boyası seçimi ile başlamanız gerekir. Burada diğer bir önemli nokta ise eğer eviniz yeni ise sorun yoktur. Çünkü mobilyalarınızı da yeni almayı düşünüyorsanız boya ve mobilya rengi seçme konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Fakat eğer eşyalarınız yani mobilyalarınız varsa ve yenilemeyi düşünmüyorsanız o zaman mobilyalarınıza uygun olan duvar boyaları ile evinize şıklık katabilirsiniz.

] }
Dekorevi Powered By : dekoreviniz.com