Ana sayfa Bebek ve Çocuk Odası Çocuk Odası Dekorasyon Ürünleri

Çocuk Odası Dekorasyon Ürünleri

212
0
çocuk odası dekorasyon ürünleri 2019

Bebeklik çağını geride bırakıp, çocuk dönemine doğru adım atmaya başlayan çocuğunuzun odasını nasıl dizayn edeceğinizi düşünüyorsanız, şu an için doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Sevgili anne ve babalar gelin, birlikte evlerimizin neşe kaynağı olan kız çocuğumuzun, oğlan çocuğumuzun odası inşa etmeye başlayalım.

Öncelikle çocuk odasını dekore ederken, kız çocukları için pembe ve tonlarını, erkek çocuğu içinde mavi ve tonları gibi klişe renkleri kullanmayı bir kenara bırakalım. Odanın kapısını açar açmaz oranın cıvıl cıvıl , rengarenk bir çocuk odası olduğunu belli edecek renkler, nesneler ve objeler tercih edilmeli.

Kapı Süsleri

çocuk odası kapı süsleri

Çocuklarımıza birey olduğunu kanıtlayacak, odanın kendisine ait bir yaşam alanı olduğunu hissettirmek adına isminin yazılı olduğu farklı kapı süsleri arasından seçim yaparak kapısına asabilirsiniz.

Çocuk Odası için Duvar Süsleri

çoçuk odası duvar aksesuarları

İşe duvarlardan başlamak isterseniz, duvarı dekorasyonun bir parçası haline gösterecek olan birbirinden farklı tasarımlara sahip çocuk odası duvar kağıtlarını inceleyebilirsiniz. Odanın tüm duvarlarını baştan sona duvar kağıdı ile kaplatmak yerine dilerseniz sadece bir duvarı seçerek, dekoratif duvar sticker yapıştırabilirsiniz. Ya da çocuğunuzun ismini 3 boyutlu yazdırarak duvara yapıştırabilirsiniz.

Puf Koltuklar

çocuk odası puf modelleri

Odada oturma alanları oluşturmak için renkli desenli puf koltuklardan yararlanabilirsiniz. Özellikle armut puf koltuklar oldukça ideal bir seçim olacaktır.

Kara Tahtalar Çocuk Odalarına Transfer Oldu

çocuk odası kara tahta dekorasyonu

Çocuk odalarını dizayn ederken , şu noktayı gözardı etmeyelim. Seçeceğimiz unsurlar, çocuğumuzun hem zihinsel, hem çocukların motor gelişimine, hem de onların yaratıcılığına ve hayal güçlerine katkıda bulunacak ögeler, objeler, nesneler seçmeye özen göstermeliyiz. Bu noktada bir zaman okulların duvarlarında bulunan kara tahtaları , çocuğunuzun odasına transfer edebilirsiniz.

Hareketli Halılar

çocuk odası halı modelleri

Eğer çocuğunuz yeni yeni etrafı keşfetmeye, gördüğü şeyleri sormaya başladıysa, onun bu keşfine katkıda bulunacak olan oyun halıları, 3 boyutlu halılar seçebilirsiniz.

Doğayı Odasına Taşıyın 

farklı çocuk odası dekorasyon fikirleri

Metropol yaşamdan dolayı biz büyükler kadar, çocuklarda doğadan uzak, dört duvar arasına tıkılıp kaldık. Neredeyse İnternet erişimi olmasa neredeyse çocuklarımız doğadan bihaber , çiçekleri, böcekleri, hayvanları tanıyamayacak hale gelecekler. Hem bunun önüne geçmek , hem de hayvan sevgisini aşılamak adına oyuncak hayvanlar alabilirsiniz. Hatta duvarları oyuncak hayvan figürleri ile süsleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here