Ana sayfa Mutfak Dekorasyonu Çok Kullanışlı Küçük Mutfak Masası Modelleri

Çok Kullanışlı Küçük Mutfak Masası Modelleri

219
0
modern küçük mutfak dekorasyonları ve mutfak masaları

Mutfakların olmazsa olmazı mutfak masalarıdır. Ayrı bir yemek odası olsa dahi mutfak masaları yemek hazırlarken, yiyecekleri saklamak için veyahut birçok değişik sebeple tüketilir.
Mutfak masalarının en ehemmiyetli bulunduğu yerler ise ufak mutfaklardır. İster dar ve uzun ister kare şeklinde ve ufak olsun fark etmez. Bütün ufak alanlarda masalar henüz işlevsel duruma gelir.
Biz bu yazımızda en kullanışlı mutfak masası desenleri ile bu masaların sebep kullanımı kolay bulunduğu ile ilgili verileri sizler için bir araya getirdik.

modern küçük mutfak dekorasyonları ve mutfak masaları
Küçük Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?
Mutfak, ev içinde en kullanışlı başka bir deyişle basitçe ayarlanabilir özelliklere sahip alan olması gereklidir. Gerekli malzemelerin birlikte bulunduğu, lüzumsuz malzemelerin ortada olmadığı, doğru bir şeklinde yerleştirilmiş dolapları yanı sıra doğru bir şeklinde yerleştirilmiş masası ve yemek kısmı olması gereklidir.
Dar uzun mutfaklarda duvarlara paralel bir şeklinde mutfak dolapları yerleştirmek adına tek duvarı dolaplarla kaplayıp diğerini boş bırakarak alan oluşturuyoruz.
İşte bu tip mutfaklarda duvarın bir adedini mutfak masası monte etmek için de kullanabiliyoruz.
Ancak ince uzun mutfaklarda en fazla seçenek ettiğimi mutfak masaları genellikle pencere önünü kullanmak mümkün duruma getiren petek üzeri masalardır.
Galerimizde muhtelif örneklerini görebilirsiniz. L şeklindeki ufak mutfaklarda ise dönen bölümde mutfak masası bulunabilir.
Açılıp kapabilen duvara monte edilen masalar bu tip mutfaklar için idealdir. Bu masa desenleri dışında ise tezgah altına gizlenen gereksinim olduğunda açılabilen gereksinim olduğunda kapatılabilen ufak mutfak masası desenleri de yer almaktadır.
Ergonomik mutfak mobilyaları planımı ile ilgili kendisini aşmış tasarımcılar doğrulusunda imal edilen bu masaların farklı kullanımlarını galerimizde görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here