Çok Kullanışlı Küçük Mutfak Masası Modelleri

Mutfakların olmazsa olmazı mutfak masalarıdır. Ayrı bir yemek odası olsa dahi mutfak masaları yemek hazırlarken, yiyecekleri saklamak için veyahut birçok değişik sebeple tüketilir.
Mutfak masalarının en ehemmiyetli bulunduğu yerler ise ufak mutfaklardır. İster dar ve uzun ister kare şeklinde ve ufak olsun fark etmez. Bütün ufak alanlarda masalar henüz işlevsel duruma gelir.
Biz bu yazımızda en kullanışlı mutfak masası desenleri ile bu masaların sebep kullanımı kolay bulunduğu ile ilgili verileri sizler için bir araya getirdik.

modern küçük mutfak dekorasyonları ve mutfak masaları
Küçük Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?
Mutfak, ev içinde en kullanışlı başka bir deyişle basitçe ayarlanabilir özelliklere sahip alan olması gereklidir. Gerekli malzemelerin birlikte bulunduğu, lüzumsuz malzemelerin ortada olmadığı, doğru bir şeklinde yerleştirilmiş dolapları yanı sıra doğru bir şeklinde yerleştirilmiş masası ve yemek kısmı olması gereklidir.
Dar uzun mutfaklarda duvarlara paralel bir şeklinde mutfak dolapları yerleştirmek adına tek duvarı dolaplarla kaplayıp diğerini boş bırakarak alan oluşturuyoruz.
İşte bu tip mutfaklarda duvarın bir adedini mutfak masası monte etmek için de kullanabiliyoruz.
Ancak ince uzun mutfaklarda en fazla seçenek ettiğimi mutfak masaları genellikle pencere önünü kullanmak mümkün duruma getiren petek üzeri masalardır.
Galerimizde muhtelif örneklerini görebilirsiniz. L şeklindeki ufak mutfaklarda ise dönen bölümde mutfak masası bulunabilir.
Açılıp kapabilen duvara monte edilen masalar bu tip mutfaklar için idealdir. Bu masa desenleri dışında ise tezgah altına gizlenen gereksinim olduğunda açılabilen gereksinim olduğunda kapatılabilen ufak mutfak masası desenleri de yer almaktadır.
Ergonomik mutfak mobilyaları planımı ile ilgili kendisini aşmış tasarımcılar doğrulusunda imal edilen bu masaların farklı kullanımlarını galerimizde görebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. modern küçük mutfak dekorasyonları ve mutfak masaları Çok Kullanışlı Küçük Mutfak Masası Modelleri için yorumda bulun

    Çok Kullanışlı Küçük Mutfak Masası Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çok Kullanışlı Küçük Mutfak Masası Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.