Ana sayfa Ev Dekorasyonu Country Ev Dekorasyonu 2019

Country Ev Dekorasyonu 2019

84
1

Country tarzı dekorasyon, tanımı İngilizce kökenli bir kelime olan country kelimesinden yani kırsal anlamından gelmektedir. Ülkemizdeki dekorasyon anlayışına da bu şekilde girmiş ve girdiği zamanlardan itibaren gözde dekorasyon tarzı olarak ön plana çıkmıştır. Salaş tasarımların kullanıldığı; kareli ve canlı çiçeklerin tercih edildiği country ev dekorasyonu genellikle mutfaklarda kullanılıyor.

Country Tarzı Mutfaklar

Kültürümüzden uzak olmasına rağmen, bir o kadar da rağbet görmeye başlamış olan bu tarz, diğer odalara da yavaş yavaş girmiştir. Mutfaklardan sonra en çok salonlarda kullanılmaya başlanan bir dekorasyon tarzı olmuştur. Yurt dışındaki ülkelerde sıklıkla yatak odaları için tercih edilmektedir. Evini rahat ve farklı bir dekorasyonla düzenlemek isteyen, bu düzenlemeyi yaparken ekonomik koşulları da ön planda tutan ev sahipleri için vazgeçilmez bir tarzdır.

Country Tarzı Yatak Odaları 

Evlerde Country Tarzı Esintisi
Salona girdiğiniz zaman, sıcak renklerle sıcak desenleri bir arada görüyorsanız; kahverengi ve tonları sıklıkla ve her alanda karşınızdaysa; country tarzda düzenlenmiş olan bir salondasınız demektir. Minik desenli perdeler, kırmızı renkte ve ateş- tuğla deseninde duvarlar ve duvar kağıtları, kareli koltuklar ve bir de şömine! İşte country tarzının küçük ve sade bir özeti. Pek çok ev sahibi bu dekorasyonu çekici, samimi ve oldukça rahat bulsa da; country tarzının bazı handikapları bulunabiliyor. Bu tarzda oluşturulmuş olan dekorasyonlar, direkt olarak tarzını belli eder. Evinizdeki diğer odalarla uyum sağlaması gerekir ve eklenecek farklı tarzdaki dekorasyon ürünleriyle uyum sağlaması çok kolay olmayacaktır.

Country Salon Dekorasyonu

Country Tarzı Nasıl Oluşturulur?
Country tarzının renklerinde; turuncu, krem, kahverengi gibi yumuşak renkler bulunur. Bu tarzı bazı zamanlar rustik tarz ile karıştırılabilmektedir. Rustik tarz; tümüyle doğallığın ön plana alınmasıyla oluşturulur. İlham kaynakları genellikle çiftlik evleridir. Country tarzı, çok daha modern ve şık bir dekorasyon örneği özelliği taşır. Kırsal ev dekorasyonlarının, modern bir biçime dönüştürülmüş halidir. Hem kullanılan desenlerde, hem de tercih edilen renklerde günün modern ögeleri kendilerine yer bulur. Geçmişten gelen ilham kaynaklarıyla son dönemdeki dokunuşlar iç içe geçerek şık oda dekorasyonu oluşturmak için güçlü görünümlere yardım ediyor.

 Harika Country  Tarzı 15  Ev Dekorasyonu

 

 

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here