Ana sayfa Salon Dekorasyonu Country Tarzı ile Salonunuza Fark Katın

Country Tarzı ile Salonunuza Fark Katın

131
0
country dekorasyon ürünleri

Country stil dekorasyonlar nihai dizayn trendleri göz önünde bulundurulduğunda sık sık en önemli dokular içeriyor. 
Contry tarzın nihai senelerde gittikçe yaygınlaşmasını gerçekleştiren ve tanınmış tek dekorasyon stili olarak sayfalarımızda öne çıkaran ana sebep bu stilin kolaylıkla içten tek şıklığı harmanlayan ve tam anlamıyla yuva hissi veren sıcacık hayat alanları meydana çıkarması. 
Özellikle kesif kent yaşamında ve iş stresinde bu sıcak ve dinlendirici dokunuşlara hanelerimizde defa daha çok gereksinim duyuyoruz. 

Peki country stil dekorasyon tam anlamıyla ne manaya geliyor? Her ne kadar country stil dendiğinde dünya genelinde üniversal olarak kabul gören belirlenmiş başlı ölçüt ve özellikler bulunsa da gerçekte country tipi mahalli tek stildir ve her ülkeye ve yöreye göre de belirli değişiklikler gösterir. 
Temelde kırsal stil şeklinde de adlandırabileceğimiz country stil dekorasyonlarda ana düşünce o yörenin ananesel kır hanesi konseptinin modernleştirilmiş versiyonunun uygulanmasıdır. 
Ancak son zamanlarda country stil dendiğinde anlaşılan Amerikan veyahut İngiliz country tipi oluyor zira bu iki tarz dünya genelinde kendisini gösteren estetik özelliklere ve popülerliğe sahip. 
Bu yazımızda ise özel tek noktaya ilişkin country stilinden değil, genel kırsal tarz dekorasyon özelliklerine değineceğiz. 
Zaten evrenselleşen dekorasyon fikirleri ve özellikleri de her geride bıraktığımız gün henüz da iç içe geçiyor. 
Yani evinizi country tipinde döşemek istiyorsak Amerikan tarzının kesif ahşap tüketimini İngiliz ve Fransız kır evlerinden gelen renkli desenler ve konforlu kumaşlarla tek araya getirebilir ve bütün bunları mahalli tek kır hanesi konsepti ile ananesel özellikler katarak bir bütün durumuna getirebilirsiniz. 

Country stil dekorasyonlar her hayat kısmı için, sıcak ve konforlu tek doku meydana getiriyor fakat aile birlikteliğini simgeleyen ve hem estetik hatta ferahlık yönünden benzersiz tek atmosfer isteyen salonlar için enen uygun dekorasyon stillerinden birinin kırsal stilin çağdaş sürümleri olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. 
İşte birbirinden göz alıcı country salon dekorasyonu misali ve oturma odasında kırsal dokunuşlar isteyen okurlarımız için tavsiye ve fikirler… 
Doğal ve Dinlendirici Tek Stil
Country stil dekorasyonların temel olarak kırsal çiftlik evlerinden esin alan tek estetik ve dizayn anlayışını işaret eden dekorasyonlar olduğunu yukarıda da belirtmiştik. 
Bu dekorasyon tipi, tıpkı çiftlik hanelerinde bulunduğu gibi tabii ve dinlendirici tek yaşam tarzını delegasyon eder ve insan ve tabiat temasını altını çizen özellikler taşır. 
Geleneksel Mobilya Stilleri
Country salon dekorasyonlarında konfor ve estetik iç içe geçer ve bunun için de mükemmel tek country tarzını meydana getiren mobilya stilleri Viktorya devresi ananesel mobilyalarıdır. 
Elbette yeni kuşak ve konforlu çağdaş tasarımlı mobilyalar da country stilinde kullanmak mümkün fakat tam manasıyla külüstür tip tek country salon dekorasyonu istiyorsak vintage dokunuşlar dekorasyonunuzun olmazsa olmazlarıdır diyebiliriz. 
Klasik stilli kır hanesi mobilyaları olarak kullanabileceğiniz çekyat ve sandalyeler desenli kumaşlarla kaplanmış ve konforlu döşemelere sahip olma eğilimindedir. 
Raflar, kitaplıklar, TV üniteleri, dolaplar ahşap malzemeden üretilir ve yeniden ananesel tasarımlara sahiptir. 
Shabby chic tipi eskitme ahşap boyaları bu gün sıfırdan külüstür tip tek country tipi yaratmak için en en uygun yöntemlerden biri. 
Bunların dışında hasır sepetler, aile yadigarı mobilya ve nesneler, tel dolaplar gibi nostaljik mobilya ve aksesuarlar abiye tek country manzara yaratmada her vakit sarf edilen unsurlardır. 
Renk Kullanımı
Country salon dekorasyonları mevzu bahis olduğunda gerçekte renk skalasının pek de hudutlu olduğunu söyleyemeyiz, epey değişik ve bol renkten söz etmek olası. 
Kır hanelerinin bahçelerinde görebileceğimiz çiçeklerden gelen pembeler, sarılar, kırmızı ve beyazlar; tepelerden gelen yeşil tonları doğadan hanelere yansıyan tonlardır fakat bunun yanında fuşya, turuncu gibi işlek renkler de kullanmak mümkün. 
Contry tipinde en önemli renk özelliği renk aralıkları değil renklerin pastel tonlarının uygulanması ve yumuşak geçişlerdir gerçekte. 
Kırsal stil salonlarda renk paleti çoğunlukla üç ya da dört renk içermektedir ve odanın ferah, davetkar ve nostaljik görünmesini sağlamalıdır. 
Devre ve Yöre Detayları
Country salonlarda kirişli tavanlar, rabıta taban döşemeleri ve tuğla veyahut taş duvarlar gibi birçok dönemsel ve yöresel ayrıntı bulabilirsiniz.
Gaz lambalarını andıran ışıklandırma tasarımları, mumlar ve ananesel avizeler aydınlatma sistemleri olarak daha çağdaş ve teknolojik seçeneklere göre daha fazla tüketilir. 
Antika eşyalar da dönemsel ve sofistike tek doku katabilmek için country stil oluşturma ile ilgili epey abiye ve abiye tek tercih olacaktır. 
Küçük Dokunuşlarla Taze Detaylar
Mevcut salon dekorasyonunuza country dokunuşlar katmak isteyenler için epey kolay ve abiye alternatifler olduğunu söylemeden geçmeyelim. 
Bahçeden topladığınız taze çiçeklerle dolu vazolar ya da kurutulmuş çiçek sepetleri evinizin oturma odasında epey etkileyici tek kırsal doku yaratabilir. 
Ayrıca bit pazarları ve ikinci el mobilya dükkanlarının da oturma odanıza aradığınız o shabby chic ambiyansı kazandırabilecek materyallerle dolu olduğunu unutmayın! Abiye tek ekose masa örtüsü veyahut çiçek desenli perdeler, hasır sepetler ya da külüstür tip tek sandık da oturma odanıza kırsal dokunuşlar katmak için hem ekonomik hatta kolay seçenekler… 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here