Ana sayfa Salon Dekorasyonu Dar Salon Nasıl Yerleştirilir?

Dar Salon Nasıl Yerleştirilir?

295
0

Salonlarımız odanın en çok kişiyi eş zamanlı ağırladığı nadir odalarından biridir. Bu yüzden tüm hanelerde salonlar en devasa oda olarak tasarlanır.
Yeni bir haneye taşınmadan evvel haneyi gezerken bakar hangi oda en devasa ve en fazla ışık alıyorsa bu oda salon gerçekleşir diye düşünürüz. Çünkü salonlarımız hem bizi hem hanemizi delegasyon eden vitrinlerimizdir.
Peki en zorlayıcı sorudan başlayalım, şayet bu salon darsa, küçükse ya da şekilsiz ise nasıl dizayn etmek gerekir?  Tıpkı ufak ve hem de küçücük salon dekorasyonları ile oturma odası yerleştirmeleri ile ilgili söz ettiğimiz gibi en zor koşullarda, fiziksel olarak en el verişsiz yapılarda dahi şayet siz doğru mobilyalar ile doğru yerleşimi yapabilirseniz meydana gayet bereketli bir alan çıkarabilirsiniz. Bu tarz dar ve ufak alanlarda mobilya seçimi ile bu mobilya tarzlarına göre yerleşimi defa ehemmiyetlidir.
Bazen bir kanepenin konumunu tv sehpası ile değiştiririz ardından bir bakarız ki oda çok büyükte olmuş.
Bir masanın yönünü değiştirmek dahi bu hususta epey ilginç haller oluşturabilir. Dar salon nasıl dekore edilir, sorusunun birinci yanıt olarak az eşya ile gerçekleşir.
Çok eşya dar salon yapılarında her şey üst üste duruyormuş gibi görünmesine neden gerçekleşir. Aynı şeklinde duvarlarda kabalık bir aksesuar yoğunlaşması olması da kısmı henüz da dar gösterir.
Dar salonlarda duvar boyası olarak açık renk tonları kullanmak gerekir.
Ayrıca şayet kaplama duvar desenleri ya da duvar panellerinden kullanmak istiyorsak mutlaka bu duvarlarda üç ebatlı ya da kabartmalı duvar panelleri kullanmayın. Bu tarz kabartmalı duvar panelleri odaları olmasından henüz küçük gösterir.
Sade ve açık renk tonlarının rahat ve aydınlık bir bölge yaratmasına destur verin. Bu duvarları yeniden makul küçücük aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz.
Salonlar ile oturma odaları genellikle televizyonların bulunduğu odalardır. Bu odalardaki tv üniteleri de minimum başka mobilyalar kadar ehemmiyetlidir.
Dar salon sebep konur sorusunun ikinci cevabı da az yer işgal eden, duvara monte edilebilen tv üniteleri aynısı mobilyalar kullanarak olması gereklidir.
Örnek uygulamalarını galerimizde görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here