Ana sayfa Diğer Dekorasyonun Yeni Rengi Mercan

Dekorasyonun Yeni Rengi Mercan

180
0
mercan rengi dekorasyon

Merhaba sevgili takipçilerimiz. Hatırlayacağınız üzere yakın bir zaman diliminde Pantone 2019 yılının rengini ” Living Coral ” yani ”canlı mercan ” olarak seçtiğini söylemiştik. Yine hatırlayacağınız üzere bu rengi dekorasyona nasıl aktarabilirsiniz, konusunda sizlere birkaç öneride bulacağımızı söylemiştik. Şimdi hazırsanız mercan rengi dekorasyon fikirlerimizi sizlerle paylaşacağız.

Duvarlarınıza Canlılık Katın

2019 iç cephe renkleri mercan

İster yaşam alanlarınızın iç yada dış cephesi olsun, bu alanlara canlılık katmak adına duvar renginizi mercan ve tonları arasından seçebilirsiniz. Refah, iç açısı, ruhunuzu dinlendirip, yenilemeye yardımcı olmak adına odanın duvarları dilerseniz tek mercan rengi ile buluşturabilirsiniz, dilerseniz de mekanı biraz daha geniş ve aydınlık göstermek adına mercan ve bej rengini kombinleyebilirsiniz.

Perdelerdeki İnce Detay

yeni moda perde renkleri

Acaba, bu renk hem mekanıma, hem de bana nasıl bir katkıda bulunur diye düşünüyorsanız, küçük dokunuşlarla bu rengi mekanınıza yansıtabilirsiniz. Mesela işe perdelerden başlayabilirsiniz. Mercan renginde bir tül, fon perde ve stor perde tercih edebileceğiniz gibi, dilerseniz, bu rengin hakim olduğu desenli bir perde de tercih edebilirsiniz.

Oturma Odalarınıza Küçük Dokunuşlar

mercan rengi oturma odası dekorasyonu

Evde tüm aile bireylerin kullandığı ortak alanlardan bir tanesi de oturma odasıdır. Oturma odası dizayn edilirken, diğer odalardan bir tık farklı dizayn edilir. Oturma odaları genelde, daha naturel, bir o kadar sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturmak istenilir. Bu atmosferi oluşturmada renklerin de büyük bir etkisi vardır. Eğer sizlerde oturma alanlarınıza böyle bir atmosfer oluşturmak isterseniz, bu sezonun trend rengini tercih edebilirsiniz.

Ev Tekstil Ürünleri Stilinizi Yansıtsın

mercan rengi yatak örtüleri

İçinizin içinize sığmıyorsa, pozitif enerji dolu bir karaktere sahipseniz, içinizin enerjisini ve sıcaklığını seçeceğiniz ev tekstil ürünleri ile yaşadığınız mekana yansıtabilirsiniz. Mesela yatak odanıza enerji katmak için mercan renginin canlılığını ve sıcaklığını yansıtan bir yatak örtüsü veya nevresim takımı tercih edebilirsiniz. Zeminizi ısıtacak halıların rengini, bu renkte tercih edebilirsiniz.

Mercan Renkli Objeler

mercan rengi ev aksesuarları

Bazen küçük bir obje , büyük bir mekanın ambiyansını değiştiremeye yeterli olabilir. Mekanınızın çizgisine hitap edecek bir obje, nesne yada aksesuarlar seçimi ile mekanınızın çizgisini bir tık daha yukarıya taşıyabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here