duşakabin modelleri

DESENLİDUŞA KABİN MODELLERİ

Günümüzde artık hemen hemen her evin banyo bölümünde birer duşakabin bulunmaktadır. Duşakabine oranlar küvetler daha az olduğunu da söylemeden geçmemek gerekir. Gün içerisinde işten çıkışta veya herhangi bir olay ile ilgilenildiğinde eve yorgun halde gelinmektedir. Bu gibi durumlarda küvet ile duş almak zahmetli bir iş olduğundan dolayı duşa kabin ile duş alımı daha kolay ve pratikliği sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

cam desenli duşakabin

Yeşil Desenli Duşakabin
Yeşil renkli desenler ile süslenmiş olan duşakabin çeşidi, banyoya giren kişilerin içini ferahlatacak bir görünüme de sahip olmaktadır. Yeşil görünümün doğayı yansıtması amacıyla yapılan bu duşakabinler banyoların da güzel bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Estetik Görünümlü Duşakabin
Klasik olarak piyasada bulunan duşakabinlerin haricinde şekil olarak da oldukça farklı türler bulunmaktadır. Bu farklılıklar hem boyut olarak hem de stil olarak hayata geçirilmektedir. Kare şeklinde bir duşakabin duvar ile bitişik halde tasarlanması halinde gayet hoş bir görünüme sahip olmaktadır. Duşakabinin içerisinde kullanılan duş başlığının da desenli olması harika bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

desenli duşakabin

Yuvarlak Desenli Duşakabinler
Duşakabinlerin yuvarlak bir biçimde meydana getirilmesi fikri ilk başta farklı olarak algılansa da kullanıma hazır hale getirilmesinin ardından fazlasıyla tercihe dilen modeller arasında gösterilmektedir. Bu duşakabinlerin ön cam kısımları da yuvarlak olarak dizayn edilmesi görüntünün tamamlanması açısından oldukça doğru düşünülmüş bir hareket olarak karşımıza çıkmaktadır.

yuvarlak desenli duşakabin

Asansör Görünümlü Desenli Duşakabinler
Asansör şeklinde duşakabin de mi olur demeyin mühendisler bu değişik fikri hayata geçirmişler. Bilindik olan dikdörtgen şeklindeki duşakabinin kapak kısımlarının bir asansör havasından dizayn edilmesi gerçekten ilginç ve bir o kadarda değişik tasarımın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Duşakabinin cam kısımlarının asansör efekti verilerek desenlerin eklenmesi detayı da oldukça harika bir seçim olmaktadır.

Karanlık Görünümlü Desenli Duşakabinler
Hayatının her alanında siyah renge aşık olan kişiler bu alışkanlıklarını evlerinin banyolarında da sürdürmektedirler. Banyolarında bulunan duşakabinlerin her bir bölmesini siyah desenler ile kaplamaları sayesinde o sevdikleri karanlık görünüme de sahip olabilmekteler. Buraya kadar her şey çok güzel ama siyah desenlerle kaplı olan duşakabinler bir de akşam olduğunda iyice karanlık bir görünüm oluşturacağı için fazlasıyla dikkat edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Çiçek Desenleri İle Süslenmiş Duşakabinler
Doğa hayatına oldukça düşkün olan kişiler banyolarında bulunan duşakabinleri çiçek motifleri ile süslemeleri kaçınılmaz bir gerçek olarak gün yüzüne çıkmaktadır. Duşakabinlerin bu motifler ile süslenmeleri kim bilir belki de o kişi için iç ferahlatıcı bir eylem durumuna gelmektedir.

Raf Desenine Sahip Olan Duşakabinler
Ev hanımları mutfaklarında ne kadar çok dolap veya raf olmasından dolayı mutlu oluyorlar ise banyolarındaki duşakabinlerin raf desenlerine sahip olduğunu görünce de mutlu olabilmektedirler. Duşakabinde raf desenlerinin bulunması demek banyo yaparken yanınıza gerekli olan eşyalarında o ilgili bölümlere koymada sıkıntı çekmeyeceğiniz anlamına gelmektedir.

Buzlu Cam Desenli Duşakabinler
Duşakabinin camlarının buzlu desenler ile kaplanmış olması demek duş alırken kişinin kendini daha rahat hissetmesini de sağlaması anlamına gelmektedir. Buzlu desene sahip olan duşakabinlerin iç kısımlarının ise ahşap bir görünümde olması tasarım açısından oldukça harika olmasını sağlamaktadır.

Banyo dekorasyonu ile ilgili tüm yazıları görmek için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here