Home Kendin Yap(DIY) Dekoratif Kapı Süsü Yapımı

Dekoratif Kapı Süsü Yapımı

0
39
kapı süsü yapımı

Dekoratif Kapı Süsleri

Kapı süsleri son yıllarda en çok kullanılan dekorasyon aksesuarları arasına girmiştir. Kapı süsleri evin tüm kapılarında kullanımaya başlanmasına ramen en çok dış kapılarda misafirlerinizi hoş bir görüntü ile karşılamak için tercih ediliyor. İç kapılarda çocuk odası için kapı süsleri, yatak odası için kapı süsleri ve banyolarınız için kapı süsleride son zamanlarda çok yaygınlaşmış durumda kapı süsleri birçok mağaza ve internet sitelerinde yüzlerce renk ve desende satılıyor fakat bunun yanında kendi el becerisine güvenen ev hanımları evlerinde kendi kapı süs modellerini kendileri tasarlıyor. Yapımı oldukça kolay ve zahmetsiz olan kapı süsleri evinizdeki kullanılmayan eski malzemelerden de kolay ve ekonomik bir biçimde yapılabilir. Sizde kendi kapı süsünüzü kendiniz yapmak istiyorsanız kapı süs nasıl yapılır evde nasıl kapı süsü yapabilirsiniz konulu yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Evde kapı süs yapımı için gerekli olan tüm malzemeleri kolaylıkla temin edebilirsiniz tuafiye dükkanlarında kolaylıkla bulabilirsiniz bunun yanı sıra evinizdeki malzemelerden de temin edebilirsiniz. İlk olarak bir malzeme listesi oluşturmalısınız.

Sizler için hazırladığımız modelde ince çiçek sapları birbirine geçirilip burularak halka oluşturulmuştur. Halka oluşturmak için ince bir tel de gerekecektir.

Sonrasında bu yaptığınız çamberin çevresini istediğiniz renk ve kalınlıkta aralarında boşluk kalmayacak şekilde çemberi komple sarmalısınız.

Kurdele ile kaplama işlemi yapıldıktan sonra yine tercihe göre bir tül ile çemberin etrafı sarılır ve dikişlerin sıkı olmasına dikkat edilir.

Bu süslemelerde parlak ve canlı renkler tercih ederseniz yapacağınız kapı süsü modeli daha göz alıcı ve dikkat çekici olacaktır.

Bir diğer aşamada zevkinize göre çiçek, kelebek, yıldız, kuş, böcek, kurdele, küçük taşlar  gibi şekilleri kapı süslerinde ayrıca ponpon ve tüylü hayvan figürleri de kullanabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here