klozet kapağı modelleri

FARKLI KLOZET KAPAKLARI

İnsanlar için nasıl yeme içme gibi hayati özellikler mecburi ise diğer gereksinimler de bir o kadar zorunluluk taşımaktadır. Bunlardan biri de tuvalet ihtiyacını karşılamaktır. Bazı evlerde alaturka denilen klasik tuvaletler var iken bazı evlerde de klozetli tuvaletler mevcut olmaktadır. Tuvalet veya banyolarda kullanılan klozetler evlerinde ayak veya bacaklarından dolayı hastalık olan ve ayakta fazla duramayan kişiler için oldukça mantıklı bir şekilde üretilmesi düşünülmüş olan ürünlerdir. Klozetler genelde aynı olmakla birlikte klozet kapakları farklılık göstermektedir. Şimdi klozet kapaklarını inceleyelim.

Duroplast Özellikli Klozet Kapağı
Tuvaletlerde olmazsa olmaz özellik tabi ki de temizlik unsurudur. Duroplast klozet kapağında anti bakteriyel özelliğinin olması gayet harika düşünülmüş olan bir özelliktir. Tasarımı açısından da gala benzeri şıklığa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Su ile haşır neşir olunduğu için paslanmaz krom maddesinden yapılmıştır. Klozetin üretim aşamasında ki ham maddesi duroplast yardımı ile yapılmaktadır. Genelde ağırlık olarak 2200 gr civarlarında olmaktadır.

droplast klozet kapağı

Sensörü Olan Hijyenik Klozet Kapağı
Sensörlü olan bu klozet kapaklarında temizlik açısından su butonuna basıldığı zaman klozetin iç kısmının tam tur dönmesi sağlanmaktadır. Genelde 15 saniyelik bir sensör koruma alanına sahiptir. Bu sayede gereksiz su kullanımının da önüne geçilmiş olunmaktadır. Bu sensörlü kapakların kendi özelliği bakımından el veya herhangi bir temas yapmadan faaliyete geçmesi sağlanmaktadır.

sensörlü klozet kapağı

Amortisör Özellikli Klozet Kapağı
Bu özellikteki klozet kapakları hızlı çarpmalara karşı alınmış olan bir tedbir olarak da görülebilir. Bu sayede kapağın örtülme aşamasında yavaşlık söz konusu olmaktadır. Bu yavaşlık sayesinde sessiz bir kapanış da meydana gelmektedir. Ürünün malzeme açısından özelliği ise metal ve plastikten oluşması olmaktadır. Bu kapak çeşidi kirlenmesi halinde tak çıkar özelliği sayesinde kolaylıkla temizliği yapılmaktadır.

Çocuklar İçin Klozet Kapağı
Bu klozet kapakları çocukların tuvaletlerini yaparken kendilerini rahat hissetmelerini sağlamaktadır. Klozet kapaklarının iç kısımlarında pamuksu ve süngerimsi maddelerin olması sayesinde çocuklar tuvaletlerini yaparken hiçbir acı çekmemektedirler. Bu klozet türlerinin yanlarında el ile tutunma aparatları da mevcut olmaktadır. Bu sayede çocuklar tuvaletlerini yaparken elleri ile de tutma aparatlarından tutarak kendilerini daha fazla güvende hissetmeleri sağlanmıştır. Bu klozet kapağı sağ ve sol kısımlarında süngerimsi dokunun çıkarılarak temizliğinin yapılması da oldukça faydalı yönü olduğunu söyleyebiliriz.

 

Duroplast Özellikli Yavaş Kapanan Klozet Kapağı
Bu klozet kapakları ihtiyacın giderilmesi halinde kişinin tek bir el hamlesi ile örtülme aşamasını başlattığı zaman devamını kendisi getirmektedir. Bu klozet kapağı duroplast olan sağlam bir maddeden üretimi sağlanmaktadır. Bu klozet kapağının en önemli özelliği yavaş bir şekilde kapanma özelliğine sahip olmasıdır. Meydana gelebilecek herhangi bir sorun veya durumda kolaylıkla çıkarılabilen aparatları sayesinde kişinin işi görmesi kolaylık haline getirmektedir. Klozetlerde olmassa olmaz özellik olan hijyen konusunu bu klozet kapağı da gündemine aldığını söyleyebiliriz. Bu durumda klozet kapağı anti bakteriyel özelliği sayesinde klozetin genel anlamda temiz kalmasını sağlamaktadır. Bu klozet kapağının temizliğinin yapılması amaçlandığında çok kolay bir şekilde çıkarılarak temizliğinin yapımı sağlanmaktadır. Özel olarak üretimi yapılan duroplast özellikli yavaş kapanan klozet kapağı evlerde kullanılan klasik klozetlere uygunluk sağlamaktadır.

Duroplast Özellikli Yavaş Kapanan Klozet Kapağı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here