Ana sayfa Yemek Odası Dekoratif Yemek Masası Modelleri 2019

Dekoratif Yemek Masası Modelleri 2019

64
1
Dekoratif Yemek Masası Modelleri

Dekoratif Yemek Masası Modelleri

Mutfak, bir evde en çok kullanılan ev bölümlerinden biridir. Hatta çoğu kişi mutfaktan çıkmak istemez ve televizyon dahil vazgeçilmez eşyalarını mutfağa koyar. Ayrıca mutfağın yeri, kültürümüzde çok farklıdır. Muhabbetin, aile sevgisinin en çok olduğu yerdir. Sofranın etrafında toplanarak yaşanan anlar, ömür boyu unutulmaz ve duygusu da bir başkadır. Bu yüzden mutfak eşyalarına özellikle yemek masasına çok özen gösterilir. Dekoratif olması da çok önemlidir. Rahat ve şık olması yemek masasına ayrı bir canlılık katar.

Tercih Edilen Yemek Masası Modelleri
Yemek masasına gösterilen ilgi, yemek masasının modeline ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Tercih edilmesini masanın kaç kişilik olduğuna bağlı olarak gruplandırabiliriz. Örneğin, aynı modelli 4 kişilik bir yemek masası ile 12 kişilik bir yemek masasına aynı ilgi gösterilemez. 4 kişilik yemek masasında kare yemek masası tercih edilirken, 12 kişilik yemek masasında dikdörtgen yemek masası tercih edilir. 6 ya da 8 kişilik yemek masalarında ise genellikle yuvarlak yemek masaları tercih edilir.
Çok fonksiyonel yemek masaları da her modelde dikkat edilen bir kriterdir. Örneğin katlanabilir ve açılabilir olması bir yemek masasını vazgeçilmez hale getirebilir. Bunun dışında çatal, bıçak gibi yemek malzemelerini bünyesinde saklayabilir özellikle olmalıdır. Bu özellikteki modeller son zamanlar da en çok tercih edilen modellerdir.

Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Yemek masası, ister mutfakta isterse salonda kullanılabilir. Çok az kullanılsa bile her evde muhakkak olmalıdır. Bu yüzden yemek masası almadan önce evde nereye koyacağınıza karar vermelisiniz. Ardından evdeki bölümüne göre yemek masasının rengine ve yapısında kullanılan malzemelere dikkat etmelisiniz. Ahşap yemek masaları her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilir. Son olarak yemek masanızın şekline karar vermelisiniz. Eğer ciddi bir ortam olsun istemiyorsanız yuvarlak yemek masalarını tercih edebilirsiniz. Ciddi bir ortam istiyorsanız ise dikdörtgen bir yemek masası tercih etmelisiniz.

Dekoratif Yemek Masası Modelleri

Yemek Masası Fiyatları

Yemek masası fiyatları ile ilgili kesin bir fiyat söylenemez. Çünkü modeline ve yapısındaki malzemelere göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Şu sıralar döviz kurlarının da etkisiyle fiyatlar sürekli  değişmekte, en uygun yemek masası fiyatı 800 TL den başlıyor 3000 liralara kadar çıkıyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here