Ana sayfa Diğer Dış Cephe Taş Kaplama Çeşitleri

Dış Cephe Taş Kaplama Çeşitleri

144
0
dış cephe taş modelleri

Dış cepheler evlerimizi negatif hava koşullarından koruyan fakat bu arada da dışarıdan manzara yönünden benzersiz bir tesire bulunduran, hem estetik hatta işlevsel yüzeylerdir ve bu sebepten de dış cephe kaplamaları mevzu bahis bulunduğu vakit hem henüz kullanımı kolay, hatta henüz şık olanı seçmek lazım olur. 

Eğer tabii bir manzara, güçlü bir izolasyon ve dilediğiniz tarza makul, dokulu bir yüzey planımı arıyorsanız o durumda taş kaplama dış cepheler tam da aradığınız tercih olabilir. 
Taş hanelerin doğallığını betonarme veyahut prefabrik hanelere taşıyan taş cephe kaplamaları birçok değişik model, renk, yöntem ve malzemeden üretilebiliyor. 
Yalnızca müstakil yapılara değil bu arada apartmanlara da uygulanabilen değişik yapı ve tekniklerdeki taş görüntülü veyahut taş muhtevalı dış cephe kaplamaları binalara epey güçlü bir manzara kazandırıyor. 
Binanızın ananesel bir şıklığa sahip olmasını ister seni tabii taş kaplamaları seçenek edebilir veyahut henüz çağdaş ya da yenilikçi taş görüntülü kaplamalara yönelebilirsiniz. 

Aşağıda, değişik özelliklere, dokulara, renklere ve maliyet aralıklarına sahip taş dış cephe kaplamalarını bulabilirsiniz… 

dış cephe taş kaplama modelleri


Dış Cephe Taş Kaplama Çeşitleri
Dış cephelerde taş veyahut taş görüntülü kaplamaların en ehemmiyetli özellikleri dönemin ötesinde bir manzara meydana çıkarmalarıdır. 
Yüzyıllar süresince sarf edilen ve her vakit estetik ve süsleyici olarak trend olmayı muvaffak olan taş dış cepheler doğallığın ve kuvvetli bir görünümün temsilcisidir. 
Elbette önceden tekilce taş hanelerde tespit edilen bu manzara bundan sonra kaplama teknolojileri vasıtası ile betonarme ve hem de prefabrik hanelerde dahi uygulanabiliyor. 
Öncelikle taş cephe kaplamalarının değişik yöntem ve değişik malzemelerle yapılan türlerine göz atalım: 
Patlatma Taş Kaplamalar
Aslında patlatma taş desenleri de tabii taş modellerinin bir alt kategorisidir diyebiliriz. 
Patlatma taşlar, tabiatta tespit edilen değişik tabii taş türlerinden imal edilen yüksek dokulu kaplama modelleridir. 
Patlatma taş adı verilen uygulamalarda taş dokusunu epey güçlü bir şeklinde fark edebilirsiniz. 
Genellikle ufak ve belirli bir geometrik şeklinde kesilen dokulu patlatma taşlar birçok değişik renk ve model opsiyonuna sahiptir. 
Bu kaplama modeli mekanın dış cephesine derinlik ve hareketli bir hareketlilik kazandırır.
Taş Görüntülü Suni Kaplamalar
Kültür taşları gibi taşın yapısal özelliklerini değil tekilce görünümünü taklit ederek henüz da ekonomik ve henüz kolay bir programa imkan veren taş görüntülü kaplamalar birçok değişik malzemeden üretilebilirler.
Fiberglas, polyester, reçine veyahut tabii taş tozu adı verilen maddeden oluşabilen ve kalifiye sıva teknikleri ile de şekillendirilerek taş manzarası yaratabilen birçok değişik taş görüntülü kaplama programı sahip olunan. 
İnşaat malzemeleri yapımcıları, yeni kuşak teknoloji kullanarak birçok değişik fiyat ve görünümde taş görüntülü malzeme üretiyorlar. 
Dış Cephelerde Tabii Taş Giydirme
Taş cephe kaplaması dendiğinde durumuyla akla öncelikle tabii taşlarla uygulanan programlar geliyor. 
Doğal taş dış cephe kaplamaları realite taşlarla yapılır ve en detaylı, doğal ve gerçekçi dokuya bulunduran modellere sahiptir. 
Doğal taşlar birçok değişik renk, doku ve şeklinde olabilirler. 
Dış cephe kaplaması olarak sarf edilen tabii taşlar çoğunlukla traverten, kayrak, kireç taşı, oniks gibi taş türleridir. 
Bu taş tipleri kesme taşlar durumunda belirli geometrik şekillere de sahip olabilir, henüz harman bir manzara meydana getiren ve değişik şekillerin bir araya gelmesi ile meydana gelen bir yüzey de yaratabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here