Ana sayfa Diğer Doğal Taş ve Seramikler Kullanılarak Tasarlanmış Modern Bir Cafe

Doğal Taş ve Seramikler Kullanılarak Tasarlanmış Modern Bir Cafe

121
0
cafe dekorasyonları 2019

Tek evlerin, tek büro ya da tek hayat kısmı tasarım edilip dekore edilirken işlevsel özelliklere sahip olması defa ehemmiyetlidir. 
Bu binalar dışında iş merkezleri ve cafe gibi alanların dekorasyonları konukları ve müşterileri çekecek, bu alanlarda vakit geçirecek insanları sıkmayacak tasarılara, tasarımlara sahip olacak şeklinde yapılmalıdır. 
Bu yazımızda Destone Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti.  tarafından yaşama geçirilen ve dikkat çekici özellikleri ile ön tasarıya çıkan tek cafe tasarımını inceliyoruz.
Söz hususu cafe planımı olunca iç mekanın bereketli uygulanması ve işlevsel özelliklere sahip olması oldukça ehemmiyetli olmaktadır. 
Masaların yerleşimi, konuklarına ferah ulaşım basitliği sağlaması ve zevk veren tek atmosfere sahip olması için iç açıcı abiye tek iç mekan dizaynı yapılmalıdır. 
Yeşil rengin ve tonlarının kullanıldığı bu cafe projesinde doğallık ön tasarıya çıkarılmış, resim olarak zevk veren tek dekorasyon yapılmış.
Destone Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti.nin yaşama geçirdiği bu cafe dekorasyonu doğru tasarlama, akılcı dizayn, işlevsel tasarım fikirlerine sahiptir. 
Sahip bulunduğu tecrübe, deneyim ve profesyonellik vasıtası ile göz alaıcı tek cafe dekorasyonu yapan olan firma ayrı olarak AVM, iş merkezi, plaza, cafe, lokanta, metro istasyonu, villa tasarımları ve dekorasyonları gerçekleştirmektedir.
Görsel Dış Mekan Tasarımı
Cafenin değişik tek tasarıma mevcut olduğunu göstermek ve doğallığını ön tasarıya çıkarmak için koyu yeşil tek tabela seçenek edilmiş. 
Tabela ve doğallığın rengi dış mekanda bulunan masa ve sandalyelerde de seçenek edilerek dokusal bütünlük sağlanmış.
Doğal Bitkiler
Cafe iç dizaynı yapılırken tabii nebatlar unutulmamış ve cafenin tek duvarı nebatlar için kalifiye olarak geliştirilmiş. Duvar üstüne balık pulu tasarımına sahip seramik işlenmiş. Renk seçimi ile nebat kısmı ön tasarıya çıkarılmış. Modern duvar dekorasyonu cafenin en ilgi çekici kısmı olmuş.
Bar Dizaynı
Cafenin bar bölümü kalifiye tek kaplama metodu ile kaplanmış. 
Destone Yapı firmasının marka ürünü olan Koyu yeşil Wow Seramik Karo ürünleri kullanılmaktadır. 10×90 ölçülerinde sarf edilen yeşil iç bükey wow seramik karoları sıra ile yerleştirilmiş ve alt, üst kısımlarından renkli ledler ile kalifiye olarak aydınlatılmış. 
Bu seçenek ile barın ön yönü ile cafenin iç dizaynı dokusal olarak bütünlük sağlamış. 
Aynı ürün dış cephede tabela içinde de seçenek edilmiştir.
Özel Dizayn Masa ve İskemle Takımı
Cafenin iç dizaynı yapılırken kalifiye tasarımlara sahip masa ve iskemle takımları seçenek edilmiş. 
Ahşap masa ve sandalyeler koyu yeşil renkli deri kaplanarak dokusal bütünlüğün sağlanmasına katkı da bulunulmuş. 
Pencere ve duvar dekorasyonunu incelediğinizde vintage tasarımın ana düşünce olduğunu anlayabilirsiniz. 
Vintage tasarımlar evinizi, iş yerinizi henüz kalifiye gösteren tasarımlardır.
Oval Pencereler
Cafe dizaynı yapılırken Destone Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti.  tarafından classic tasarımların dışına çıkılmış ananesel oval pencereler seçenek edilerek resim manada dikkat çekici ve insanın merakını uyandıran tek duvar dekorasyonu yapılmış. 
Yeşil renkli duvar üstünde beyaz çerçeveli oval pencereler ayna fil kaplı camlar ile epey zarif tek görüntü oluşturmuş.
Görsel Havalandırma
Cafe planımı yapılırken müşterilerin alakasını çekecek tek bar planımı yapılmış. Barın üst bölümünde jet motoru görseline sahip havalandırma çıkışları yer alırken, tavandan sarkan açık tonlara sahip bardaklıklar ve kalifiye aydınlatmalar bara kalifiye tek hava vermiş.
Su Duvarı
Cafe içerisinde tabii planımı desteklemesi ve iç mekana resim manada zarafet katması için arka planı yeşil olan su duvarı kullanılmış. Özel aydınlatmalar ile cafenin en kalifiye aksesuar durumuna gelen su duvarı arka planına cafenin amblemi yerleştirilmiş. Su duvarı tüketimi evinizin, iş yerinizin görselliği ve modernliği yönünden ehemmiyetli tek seçimdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here