Ana sayfa Ev Dekorasyonu Duvar Süsleme Modelleri

Duvar Süsleme Modelleri

99
1
duvar süsleme modelleri

Dekorasyonun önemli ve etkili bir kısmını oluşturan duvar süsleme modası gittikçe yaygın bir hal almaya başladı.Duvar süslemek için oldukça fazla çeşitte seçeneğiniz mevcuttur. Önemli olan odanıza uygun tarzda olmasıdır.Duvarınızı dekorlayacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar; odanızın kullanım amacı, odanızın tarzı, duvarınızın boyutu, süslerinizin rengi ve süslerinizin sürekliliği.

duvar süsleme modelleri

Odanızın Kullanım Amacı
Salon için duvar süsleme modasına katılacaksanız salonun tarzına uygun nitelikte seçimler yapmalısınız. Salonunuza yapıştırmalı duvar süsü modelleri yerine raflı olanı tercih etmelisiniz.Mutfağınıza ise yapıştırmalı modeller örneğin; duvara yapıştırmalı saat ya da yine duvara yapıştırmalı sözler vb. uygun olacaktır.Yatak odanız için çiçekli duvar kağıtları, eşinizle ya da sevdiklerinizle olan fotoğraflardan oluşan bir çerçeve ya da romantik bir tablo tercih edebilirsiniz.Çocuk odası için yapıştırılan hayvan figürleri, değişik desenleri olan duvar kağıtları, haritalar ya da duvara monte edilen raflara koyulan oyuncaklar, çerçevelerle süsleyebilirsiniz.

duvar süsleme modelleri

Odanızın Tarzı
Duvar süsleme modasına siz de katıldıysanız odanızın tarzıyla duvarınızı süsleyeceğiniz tarzın uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; klasik bir tarza sahip oda dekorunuz mevcutsa bunu da aynı tarzda süsler kullanarak odanızdaki uyumu yakalamalısınız.
Klasik tarza sahipseniz duvarlarınıza taşlı şık saatler, duvara monte edilmiş raflarınızın üstüne çeşitli biblolar, şık objeler kullanabilirsiniz.
Modern bir tarzınız varsa duvardaki raflarına yapay veya gerçek bitkiler, kaktüsler kullanabilirsiniz.

duvar süsleme modelleri

Duvarınızın Boyutu;
Eğer büyük bir duvarınız varsa çok şanslısınız demektir. Çeşitli yapıştırmalı süslerden, boyamalı desenlerden, raflardan istediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.Daha küçük bir duvarınız varsa da odayı küçültmemek için ya da daha büyük göstermek için aynalar kullanabilirsiniz.

duvar süsleme modelleri

Süslerinizin Rengi
Renkleri seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey odayla uyumlu olmasıdır. Aynı renk olmasına gerek yok sadece dekorunuzla uyumlu bir renk seçmelisiniz. Mesela kırlentlerinizin renginde ya da perdenizle yakın tonlarda ya da tam zıt tonlarda olabilir.

duvar süsleme modelleri

Süsleriniz sürekliliği
Duvar süsleme modasına katıldıysanız ama sonradan sıkılıp değiştirmek istersiniz ya da ev sizin değilse bunu için de duvarı delmeden yapıştırmalı süslerden ya da raflardan yararlanabilirsiniz.Kalıcı olsun isterseniz de duvarı istediğiniz desende boyayabilirsiniz. Hatta portrenizi bile çizdirebilirsiniz.

Sıradışı Duvar Kağıdı Desenleri ( Ugepa ) konulu yazımıza göz atmak için tıklayınıız.

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here