Ana sayfa Diğer Duvarlarınızın Değerini Artıracak Renkler

Duvarlarınızın Değerini Artıracak Renkler

170
0
polisan iç cephe duvar renkleri

Trend Duvar Renkleri
Evimi Hangi Renge Boyamalıyım Salonlar İçin İdeal Duvar Renkleri Koridor İçin Duvar Renkleri Oturma Odası İçin Boya Rengi gibi sual ve meselelerle zihni meşgul olan okurlarımız için hem nihai moda boya renkleri, hatta duvar boya rengi önerileri ile huzurlarınızdayız…
Duvar Renginin Odanın Değerine Etkisi
Bulunduğu koordinat, oda adedi, genişlik, ekstralar, cephesi hanelerin ücretlerini en fazla etkileyen ve en bilindik unsurlardır.
Şimdilerde bu nedenlere bir yenisi henüz sohbet.
Bir Amerikan gayrimenkul şirketinin yaptığı analize göre hanelerin duvar renkleri de ev ücretlerini arttıran yada azaltan ögeler arasında yer almakta.
Peki bu incelemeye göre odanın kıymetini arttıran duvar renkleri hangileri… Haydi gelin oda oda şu renklere bir göz atalım…

canlı mercan duvar rengi örnekleri
Oturma Odası ve Salonlar İçin Duvar Renkleri
Oturma odaları ve salonlar hanelerin en gözde bölgeleri olarak karşımıza çıkarken, bu alanlarda canlı mercan, mavi rengin, açık mavi, turkuaz ve gümüş grisi gibi alt tonlarını kullanmak hanelerin kıymetini düşüyormuş dostlar.
Hemen her tür dekorasyona ahenk sağladığı için, kum beji ve açık bej gibi bej tonları ise evinizin ölçüsünde 2000 Dolar kadar bir artış elde etmenizi sağlıyor.
Yatak Odaları İçin Duvar Renkleri
Yatak odalarında pembe ve tonlarını kullanmak defa modaydı. Hatta modadan da öte bundan sonra bir kült durumuna gelmişti. Fakat bu tonların pabucu dama atılalı oldukça bir vakit oldu.
Dolayısı ile yatak odalarınızda işlek pembeler kullanmanız evinizin müşterilerin gözündeki cazibesini yitirmesine kapı aralayabiliyor.
Gök mavisi, turkuaz ve camgöbeği gibi mavi tonları ise evinizin kıymetini fark edilir şeklinde yükseltiyor.
Mutfak İçin Duvar Renkleri
Mutfak duvarlarında saman sarısı ya da altın sarısı tonları evinizin değerinin ciddi şeklinde butonuna sebep olurken, açık maviden griye uzanan bir renk seçimi yapmanız halinde odanın kıymeti 1500 ile 2000 Dolar arasında artıyor.
Banyolar İçin Duvar Renkleri
Banyolarda duvar boyası adına genel olarak seramik ve fayans tüketilir. Burada fayans seramik seçimi yapar iken evinizin kıymetini düşürmemek yerine açık lila ve mavi tonlarından yeterli olduğunu düşündüğü kadarı ile uzak durmanız teklif ediliyor.
Bu yüzden evinizin kıymetini arttırmak için banyonuzda beyaz ve yumurta kabuğu gibi renkleri seçenek faktörüz sizin yararınıza olacaktır.
Dış Cephe Duvar Renkleri
Ev ücretleri ile ilgili duvar rengi ögelerinin en başta, haneye değin ilk izlenimi meydana getiren ehemmiyetli bir etmen oluşundan mütevellit dış cephe duvar renkleri geliyor. Amerikan şirketinin yaptığı araştırmaya göre yaşam alanlarının değerine değer katmak isteyenler dış cephede gri ve sütlü kahve karışımı gibi nötr renkle kullanabilirler. Dış cephe renginde kahverengi ve tonlarından da uzak durulmalı.

Dış Kapı Renkleri

Dış cephelere görsel açıdan estetik katan unsurlar arasında dış kapı , diğer bir deyişle sokak kapıları yer almaktadır. Evinizin değerine değer katmak için dış kapı renkleri arasında , siyah, gri, lacivert ve antrasit seçim yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here