Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
El Yapımı Hediye Fikirleri İlginç Yaratıcı **2021 Diğer

El Yapımı Hediye Fikirleri İlginç Yaratıcı **2021

El yapımı hediye fikirleri, özellikle özel günlerde sevdiğiniz kişilere, annenize veya sevgilinize hazırlamanız için oldukça basit ve güzel fikirler içermektedir. El yapımı hediye fikirleri, özellikle artık en ufak şeyin bile yüzlerce liraya satıldığı günümüzde büyük önem taşımaktadır.

El yapımı hediye fikirleri, özellikle özel günlerde sevdiğiniz kişilere, annenize veya sevgilinize hazırlamanız için oldukça basit ve güzel fikirler içermektedir. El yapımı hediye fikirleri, özellikle artık en ufak şeyin bile yüzlerce liraya satıldığı günümüzde büyük önem taşımaktadır. El yapımı hediyeler sevdiklerinizi hem mutlu edecek hem de kendiniz yaptığınız için özel bir anısı olacaktır. Sonuçta emek verilen hediyeler her zaman daha değerlidir. Peki bu fikirler nelerdir? Sizler için el yapımı hediye fikirlerinden oluşan bir liste hazırladık:

Boş Teneke Kutusu ile Mumluk Yapımı

El Yapımı Hediye Fikirleri İlginç Yaratıcı **2021 Diğer
El Yapımı Hediye Fikirleri İlginç Yaratıcı

El yapımı hediye fikirlerinin ilki oldukça basit ve az malzemeyle yapacağınız boş teneke kutusundan mumluk yapımıdır. İhtiyacınız olan tek şey boş bir teneke kutusu, teneke kutusuna yuvarlak delikler açabileceğiniz bir bıçak veya çivi, son olarak da kutuyu boyamak için uygun bir boya. Teneke kutusunu öncelikle temizlemeniz ve kurulamanız gerekmektedir. Ardından teneke kutuya delici bir alet yardımıyla delikler açın. İsteğe bağlı olarak kutunun boyunu kısaltabilirsiniz. Delikleri açtıktan sonra kutuyu istediğiniz renge boyayın. Boya kuruduktan sonra tenekeden mumluğunuz hazır olacaktır. Ardından içine mum yerleştirip güzel bir hediye paketi yapabilirsiniz.

Hasır İpler ile Meyve Kasesi Yapımı

Hasır ipler ile meyve kasesi yapımı çok kolaydır. Hasır ipler ile birçok ürün tasarlanabilir. Bu hediyeyi yaparken tek ihtiyacınız olan hasır ip ve silikon yapıştırıcıdır. Hasır ipin çok ince olmaması gerekmektedir. Orta kalınlıkta bir ip işinizi görecektir. El yapımı hediye yapımına başlarken öncelikle hasır ipinizi yuvarlak şekilde silikon yapıştırıcıyla yapıştırarak başlamalısınız. Ardından kase istediğiniz boyuta gelene kadar bu işlemi tekrar edin.

Cep Aynalarından Büyük Duvar Aynası

Cep aynalarından büyük duvar aynası, özellikle yatak odalarına asıldığında oldukça şık duran ve kullanışlı bir el yapımı hediye fikridir. Bunun için ihtiyacınız olan şey pürüzsüz ve uygun boyutlarda dikdörtgen bir sunta veya tahta, istediğiniz bir renk ahşap boyası, küçük cep aynaları ve silikon yapıştırıcıdır. Bir mobilya mağazasından böyle bir ürüne belki binlerce lira verebilirsiniz, ancak bu ürünü kendiniz yaparak çok az bütçeye getirebilirsiniz. El yapımı hediyeye başlarken öncelikle suntayı boyamanız gerekmektedir. Kuruduktan sonra üstüne küçük cep aynalarını aralarında az boşluk kalacak şekilde nizami bir şekilde yerleştirin. İsterseniz üstüne bir ip bağlayarak bu hediyeyi duvara asabilirsiniz.