dubleks ev dekorasyonu

Dubleks ev dekorasyonu yapmayı planladığımızda ilk önce dikkat edilmesi gereken atıl durumdaki alanların etkin bir şekilde değerlendirilmesidir. Dubleks evler de özellikle merdiven altları atıl durumda kalmaktadır. Bu alanın boş bırakılması hoş bir görüntü vermemektedir.
Dubleks evlerin giriş katlarında Açık mutfak, salon ve tuvalet yer almakta, bazı geniş alanlar da ise alt katta yatak odası da bulunmaktadır. Açık mutfak ve salon dekorasyonunda mümkün olduğunca mutfak mobilyaları ile mutfak bölümü salondan dekoratif bir şekilde ayrılmalıdır. Mutfak da geniş ve kullanışlı alanlar yaratılabilmesi için bol dolap ve çekmece ile birlikte ankastre ürünler kullanılması size avantaj sağlayacaktır.

dubleks ev dekorasyonu

Dubleks Ev de Boya Tercihi
Salonda ise L tipi köşeli koltuk takımı yemek masanız için alan bırakacaktır. Giriş katları güneş ışığından az faydalanıyor olması nedeni ile mümkün olduğunca açık tonda duvar boyası ve mobilya tercih etmeye çalışın. Üst katlar da ışık alımı daha yüksek olduğu için daha canlı renklere yer verebilirsiniz. Merdivenler de ise duvarları resim çerçeveleri ile süsleyebilir, basamakları LED ışıklar ile aydınlatabilirsiniz.

dubleks ev dekorasyonu

Merdiven Altları kullanımda
Dubleks evler de merdiven altı kullanımları çok hoş görüntüler vermektedir. Örneğin merdiven altında yer alan boşluğu kitaplık ya da vitrin olarak dekore edebilirsiniz. Böylece hem bu hoş olmayan görüntüyü kapatmış hem de bu boşluğu değerlendirmiş olursunuz. Eğer ki kiler alanına ihtiyaç duyarsanız merdiven altını tamamı ile kapatarak ihtiyaç duyduğunuz alanı sağlamış olursunuz.

Dubleks Merdiven Altı Dolap Çeşitleri konulu yazımıza gitmek için tıklayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here