Ana sayfa Ev Tekstili En Şık Halı Modelleri ve Fiyatları

En Şık Halı Modelleri ve Fiyatları

139
1

Yazımıza halı dekorasyonu ile ilgili en çok merak edilen konuyla başlayalım.

HALI SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Dekorasyon Halı İlişkisi

Halı seçimi evdeki tüm odalar için dekorasyonun bütünlüğünü öne çıkarmak açısından önemli bir faktördür. Usta iç mimarlar tarafından tasarlanmış hayallerimizi süsleyen evlerin bile son dokunuşlara ihtiyacı vardır. Evinizin duvar, boya, aydınlatma özelliklerinin yanısıra en dikkat çeken parçaları mobilyalar ve halılardır. Tarzınıza uygun mobilyalarla donatılıp döşenmiş bir evin tüm güzelliğini ortaya çıkarabilecek son dokunuş, perde ve uygun halı seçimi olacaktır.

Yeni ev döşerken veya evinizi sıfırdan yenilerken önem verilmesi gereken konuların en başında gelen uygun ebat ve renklerde halı seçimi ile dekorasyonunuzu tamamlayarak evinize şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.Evlerde kullanılan önemli eşyalar arasında yer alan halılar; evin son derece modern bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Halı deyip geçmemeli ve eviniz için model ile renk açısından en uyumlu halıları tercih etmelisiniz. Bu sayede evinizin modern bir görünüme sahip olmasına ve evinize gelen misafirler tarafından beğenilmesine yardımcı olmuş olacaktır.

Fiyat Bilgisi ve Detaylar İçin Fotoğrafa Tıklayınız

Farklı halı modelleri arasından seçim yapacak olan ev sahiplerinin; evlerinde yer alan diğer eşyalar ve duvar renkleri ile uyum içerisinde olacak olan halıları tercih etmelidir. Bu sayede evlerde bir bütünlük oluşacak ve misafirler eve geldiklerinde ilk dikkatli bakacakları yer olan halılar ile modern yaşama da uyum sağlayacaksınız.

Fiyat Bilgisi ve Detaylar İçin Fotoğrafa Tıklayınız

Herkesin kendi tarzına ve zevkine uygun olacak şekilde tasarlanmış olan halılar içerisinde çok farklı modeller yer almaktadır. Sıradan ve klasik halıların yanı sıra; son yıllarda popüler hale gelen desenli ve çizgili halıları tercih edebilirsiniz. Evin her bölümünde aynı halıyı kullanmak yerine; farklı bölümlerinde, farklı renkler ile dizayn edilmiş olan halıları satın alabilirsiniz.

Fiyat Bilgisi ve Detaylar İçin Fotoğrafa Tıklayınız

Kadınlar halı modelleri arasından seçim yaparken; fiyatları da göz önünde bulundurmalıdırlar. Bu sayede halı satın almak isteyen insanlar; maddi açıdan da zarara uğramamış olacaklardır. Herkesin kesesine göre hareket etmesine yardımcı olan markalar sayesinde en güzel halılara, en uygun fiyat ile sahip olmuş olacaksınız.Bir hayli kullanışlı ve modern halıları tercih ederek; siz de evinizin oldukça zarif görünmesine olanak tanıyacaksınız.

Fiyat Bilgisi ve Detaylar İçin Fotoğrafa Tıklayınız

Farklı modelleri ve renk seçenekleri ile satışa sunulan halı modelleri arasından seçim yaparken; gösterişi seviyorsanız desenli ve çizgili halıları, sadelikten hoşlanıyor iseniz; daha klasik modelleri tercih edebilirsiniz. Farklı boyutları ile dikkat çeken halıları; evinizin farklı bölümlerinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde eviniz daha güzel ve daha hoş bir yaşam alanına dönüşecektir.

Kullanılacak Alan
Halı alınacağı zaman kullanılacağı odaya göre seçilir. Örneğin; mutfak halısı alacaksanız leke bırakmayan, silindiğinde geçen ve kiri en az gösteren dekoratif halı modeli seçmelisiniz. Çünkü mutfakta pişen yemeklerin kokusu, yağları, yemek lekeleri, buharları hep halınıza da sinecek ve sizi zor durumda bırakacaktır.
Salona ya da otuma odanıza halı alırken de mobilyalarınızla uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Örneğin modern ve açık renkli mobilyalarınız varsa halınızı da modern niteliklere uygun olarak seçmelisiniz. Klasik mobilyalarınız varsa da klasik model olan halılardan ya da antika olan halılardan yana tercihinizi yapabilirsiniz.
Yatak odanız için de tek parça ya da çok parçalı yolluk tarzında modellerden seçim yapabilirsiniz. Yine yatak odanızdaki mobilyalarınıza uygun tarzda seçim yapmanız ideal olacaktır.
Çocuk odası için özel olarak üretilen dekoratif halı modellerinden yararlanabilirsiniz. Çeşitli hayvan figürleri, eğitici unsurların yer aldığı nitelikteki halıları tercih edebilirsiniz. Örneğin; sayılar, harfler gibi.

Renk
Evinizin her eşyasında olduğu gibi halınızda da renk uyumu oldukça önemlidir.
Salon ya da oturma odanızdaki mobilyalarınız koyuysa halıyı açık renk tercih etmelisiniz ki ortamın havası boğucu bir hal almasın.Halınızın rengi koltuklarınızla birebir aynı renk veya aynı ton olmak zorunda değil. Aradaki geçiş tonu ya da uyumlu daha farklı bir renk de olabilir.Mutfağınız hangi renk olursa olsun siyah beyaz halı çok yakışacaktır. Her renge uyum sağlayan siyah beyaz halıyla ister modern isterseniz de klasik bir görünüme kavuşabilirsiniz.Çocuk odasında tatlı pastel tonlarını ya da gri renkte bir halı kullanabilirsiniz.

Desen
Salon ya da oturma odanızla uyumlu olarak ya modern desenleri örneğin; geometrik veya sade olarak seçebilirsiniz ya da klasik olarak kullanılan desenleri tercih edebilirsiniz.Yatak odanız için çiçekli ya da ferah sade desenler kullanabilirsiniz.

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here