Ana sayfa Diğer Ev Dekorasyonunda En Çok Yapılan Hatalar

Ev Dekorasyonunda En Çok Yapılan Hatalar

142
0
ev dekorasyonunda en çok yapılan 3 yanlış

İç Mimar ve Dizayncı Nihat Yıldız, en fazla uygulanan dekorasyon hatalarının neler olduğunu, bir mekanda dekorasyon yapar iken nelere ilgi etmemiz gerekliliğini paylaşıyor.
Dekorasyon yapılırken ilgi edilmesi lüzumlenen püf noktalar ve tercihler göz önünde bulundurularak epey zarif ve çarpıcı dekorasyonlar yapılabilir.
Evinizin şık görünmesini ve konforlu olmasını istiyorsak Dizayncı ve İç Mimar Nihat Yıldız dekorasyon gerçekleştirirken yapılmaması lüzumlenen sorunları paylaşıyor.
Renkleri Doğru Kullanın

ev dekorasyonunda en çok yapılan 3 yanlış
Tasarımcı ve İç Mimar Nihat Yıldız, “Renk yelpazesinde aynı ortamda bulunan, birbirine yakın renklerle uygulanan, hiçbir karşıtlık oluşturulmamış, canlılık ve hareket verilmemiş bir dekorasyon sıkıcı bir tasarıma sahip olmaya mahkumdur.
Bu nedenle, yapmanız lüzumlenen şey renkli aksesuarlar ile mekanı şenlendirmeniz ve tek düze halinden kurtarmanız. Bu eksiklikleri çözümü en kolay yanlışlardan bir tanesidir.
İlk evrede birbirine uzak 3 renk seçebilir ardından yelpazedeki yakın renkler ile mekanı hareketlendirebilirsiniz” izahında yer alıyor.
Tek Noktadan Aydınlatma Yapmayın

ev dekorasyonunda yanlış aydınlatmalar
Nihat Yıldız, “Mekanın atmosferini meydana getiren birinci faktör olan genel aydınlatmanın tasarısız bir şeklinde gerçekleştirilmesi, genellikle tek bir noktadan aydınlatma yapması uygulanan hataların başında geliyor.
Oysa tek bir noktadan uygulanan aydınlatma mekanı yeterince iyi aydınlatmadığı gibi koyu gölgelerin meydana gelmesine sebebiyet verir, bu da mekanı kasvetli gösterir.
Birkaç noktadan uygulanan ve her biri farklı fonksiyon gören aydınlatmalar mekanınızın atmosferini meydana getirmek için ihtiyaç duyulan belki de yegane şeydir” şeklinde belirtiyor.
Fazla Eşya Kullanmayın

dekorasyonda yapılan hatalar
Özellikle hanelerde ufak olan odalarda çok eşya kullanılmamasını bildiren Yıldız, “Dekorasyonda en çok uygulanan hataların başında bölgeleri eşyaya boğmak ve içeride sanki soluk alamaz duruma getirmek geliyor.
Özellikle ufak odaların henüz da ufak görünmesini istemiyorsanız çok eşyadan kaçının.
Geniş tasarımlı mobilyaların adına henüz dar, altı açık mobilyalar seçenek ederek rahat ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz” diyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here