Evde Dekoratif Raf Yapımı

Mutfağınızdaki, odanızdaki ya da yaşam alanlarınızın dizaynına eşlik eden raflardan sıkıldınız mı ? Ya da evinizde ve iş yerinizdeki rafların görünümünde küçük bir değişiklik mi yapmayı planlıyorsunuz ? Eğer yanıtınız ” evet ” ise, raf dekorasyonu kendin yap, fikrini faaliyete geçirerek, yaşam alanlarınızın stiline farklı bir yorum katabilirsiniz.

Görünümü ile bulunduğu mekana görsel bir estetik katacak, işlevselliği ile hayatınızı kolaylaştıracak dekorunuza kendi yorumunuzu katabileceğiniz dekoratif raf yapımına hazırsanız başlıyoruz.

Raf Dekorasyonu İçin Gerekli Malzemeler

⇒ Renkli ve desenli bant

⇒ Raf

Mum

Yapılışı

dekoratif raf dekorasyonu

İlk İşlem : İstediğiniz boyuttaki herhangi bir tahtayı raf haline getirebilirsiniz. Ya da evdeki herhangi bir rafı da değerlendirebilirsiniz. Eğer tahtayı raf olarak kullanmak isterseniz, ya rafı duvara monte edin, ya da halat yardımıyla duvara asın, tercih tamamen sizlere kalmış.

 

desenli banttan dekoratif mum yapımı

İkinci İşlem : Görsel estetiği biraz ön plana çıkarmak adına küçük kokulu mumların metal kısmını kendinden desenli renkli bantlarla bantlıyoruz.

Hazırlamış olduğunuz dekoratif görünümlü mumları rafa yerleştirdik mi, işimiz tamamdır. Eğer raf büyük ise, mumların yanına görsel estetiği bozmayacak şartıyla farklı objeler ve nesneler de yerleştirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. raf nasıl yapılır Evde Dekoratif Raf Yapımı için yorumda bulun

    Evde Dekoratif Raf Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Dekoratif Raf Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.