Ana sayfa Diğer Evinizdeki Odayı Spor Odasına Çevirmek İçin Yapmanız Gerekenler

Evinizdeki Odayı Spor Odasına Çevirmek İçin Yapmanız Gerekenler

193
0
evde spor odası dekorasyonu

Kent hayatını seçenler için günlük aktivitelerin sonrasında gerilim atma ve sıhhatli bir hayat yolunu seçmek için spor inşa etmek gerekmektedir.
Yaşamın bir parçası durumuna getirmek ise sanıldığı kadar zor değil.
Sağlıklı bir hayat için sporu yaşamın bir parçası durumuna getirmek, ev hayatı ve düzeni oluşturmada tesir rol alır.
Fitness salonları tüketimi seviyesi son günlerde oldukça arttı.  Buna kıyasla henüz kolay koşullarda zaman kaybını engelleyecek çözümlerle hanelerde spor odaları tasarım ediliyor.
Eğer spor yaşamınızın bir parçası ise dekorasyonda buna yer ayırmak en uygun bir çözüm olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.
Zinde kalmak ve günlük egzersizlerle konforun sürdürülebilmesi için spor odaları konusunda örneklere yer verdik.
Sporu yaşamınızın bir parçası durumuna getirmek için devasa masraflar etmenize lüzum yok.
Fitness salonlarına devasa harcamalar yapılıyorsa şayet, henüz makul bütçeli analiz eder aramak isteyebilirsiniz.
Uygun bütçe ile bir fitness salonu veyahut hanenizde bir spor odasını kullanabilmeniz mümkün.
Spor odasının bir üstünlüğü ise zaman kaybını önlemesidir. GYM şeklinde de isimlendirilen jimnastik ve fitness salonları ile ev konumu arasındaki uzaklık oranında bir zaman kaybı gerçekleşir.
Kondisyon bisikleti veyahut koşu bandı gibi sarf edilen spor aletleri için bu uzaklığı katetmek ve zaman kaybını önlemek olası.
Spor odası düzeni ve dekorasyonu konusunda Türkiye’den esin verecek misaller hazırladık, daha çok beklemeyin ve sıhhatli bir hayat için siz de spor bölgesine yer açın!
Evde Spor Konforu

evde spor odası dekorasyonu
Günlük rutinlerin sonrasında hareket etme gereksinimi kaçınılmaz.
Havalar soğuduğunda ise açık alanlar adına kapalı alanları seçenek ederiz ve aut çıkmak bir sıkıntı gerçekleşir. Spor aktiviteleri için kullanıcıları gereksinimlerini evde karşılamak salt bir konfor verir.
Bu gibi gereksinimler ve zaman kaybını önlemek yerine oldukça bu hükmü vermiş olabilirsiniz.
Spor odası dizaynı için bu örneğimizde gördüğünüz emeliyle oldukça çağdaş çizgiler taşıyan iç açıcı ve rahat bir oda tasarım etmek olası. Ahşap parke taban ile spor aksesuarlarını muhafaza etmenizi sağlayacak depolama sistemleri tasarım edilmiş.
Açık raf sistemleri duvar dekorları ile benzer açık renk tonlarında seçenek edilerek göz yormayan, rahat bir hayat kısmı tasarım edilmiş.
Spor odası tasarımında etkinlik unsurları, aksesuarlar ve spor aletlerinin yanında duvar dekorlarında sanata yer açabilirsiniz.
Evde Fitness
Günlük rutinlerin sonrasında hareket etme gereksinimi kaçınılmaz. Havalar soğuduğunda ise açık alanlar adına kapalı alanları seçenek ederiz ve aut çıkmak bir sıkıntı gerçekleşir.
Spor aktiviteleri için kullanıcıları gereksinimlerini evde karşılamak salt bir konfor verir.
Bu gibi gereksinimler ve zaman kaybını önlemek yerine oldukça bu hükmü vermiş olabilirsiniz.
Spor odası dizaynı için bu örneğimizde gördüğünüz emeliyle oldukça çağdaş çizgiler taşıyan iç açıcı ve rahat bir oda tasarım etmek olası.
Ahşap parke taban ile spor aksesuarlarını muhafaza etmenizi sağlayacak depolama sistemleri tasarım edilmiş.
Açık raf sistemleri duvar dekorları ile benzer açık renk tonlarında seçenek edilerek göz yormayan, rahat bir hayat kısmı tasarım edilmiş.
Spor odası tasarımında etkinlik unsurları, aksesuarlar ve spor makinalarının yanında duvar dekorlarında sanata yer açabilirsiniz.
Spor Aletleri ile Alan ve Koordinat İlişkisi
Spor odası düzenlerken kullanılacak spor aletleri ve aksesuarlara göre bir tertip ve tasarı oluşturmalısınız.
Plan oluşturma sürecinde doğru ve ölçülü tasarım ile alanları henüz bereketli kullanabilmeniz mümkün.
Spor odası tasarım eder iken bir odayı boşaltın veyahut duvar ölçülerini alın.
Spor makinalarının gereksinimi olan kısmı hesaplamak için ebatlarını kesinlikle gözden geçirin.
Yerleşim planı olarak 1/50 veyahut 1/100 ölçekli bir tasarıya spor aletlerini kabataslak çizmeniz için bu ebatları kullanabilmeniz mümkün.
Plan düzleminde çizim alternatifinin yanında, oda içinde ebatlar ve alanlar ölçülerek gerekli iki spor aleti arası mesafeleri gözden geçirebilirsiniz.
Spor Aksesuarları İçin Depolama Alanları
Kullanım süreci içinde spor aksesuarları günlük spor ihtiyacını karşılarken, oda düzeni meydana getirmenizi sağlayacak depolama alanlarını düzenleyebilir veyahut elden geçirebilirsiniz.
Sıklıkla sarf edilen spor aletleri veyahut aksesuarlar için depolama ihtiyacını muntazam karşılayan açık raf sistemleri tasarım edebilir, bu iş için tasarım edilen desenleri kullanabilmeniz mümkün.
Spor aleti ve aksesuarların ebatlarına göre raf bölmeleri oluşturabilir ve oldukça kullanımı kolay, muntazam bir tertip oluşturabilirsiniz.
Sağlıklı bir hayat için spor ihtiyaçlarınızı karşılarken göz karmaşası oluşturacak bir tertip meydana getirmek istemezsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here