Ana sayfa Diğer Evinizi Yılbaşına Hazırlarken IKEA’dan İlham Alın

Evinizi Yılbaşına Hazırlarken IKEA’dan İlham Alın

175
0

2018 yılını geride bırakıp, 2019 yılına girmemize 2 hafta gibi kısa bir süre kala, birçok evde yeni yıl heyecanı yaşanmaya başladı. Bu yılbaşını ailesi, sevdikleri ya da birkaç yakın dostlarıyla evde kutlamayı düşünen kişileri, tatlı bir telaş sardı.

Bir taraftan konuk listesi oluşturulurken, bir taraftan yılbaşına özel menüler hazırlanırken, bir taraftan da evin dizaynı yılbaşı konseptine nasıl uygulayabiliriz, diye sorular kafalarda oluşmaya başladı. Eğer sizlerde şuan bu durumda iseniz, öncelikle şuan doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Sizden ricamız güzelce arkanıza yaslanıp, yanınıza çayınızı kahvenizi alıp, İkea yılbaşı önerilerinden oluşan konumuza göz atmanız olacaktır.

Yılbaşı Ev Dekorasyonu İkea

ikea yılbaşı hazırlıkları

Bir taraftan evinizin çizginde bir tık farklılık yapıp, yılbaşı çizgi ile buluşturmak için, bir taraftan da yaşam alanınızda sımsıcak bir atmosfer oluşturmak isterseniz, kırmızının gücünden, altın sarının zenginliğinden ve ekoselerden yararlanabilirsiniz.

Yeni yılın heyecanı evinizin her köşesine yansıtmak için bir kaç küçük dokunuş yapmanız yeterli olacaktır. Örneğin, oturma gruplarına hareketlik kazandırmak için ekose desenli yastıklar kullanabilirsiniz. Bir taraftan mekanı farklı aydınlatmak bir taraftan da loş ve romantik bir ambiyans oluşturmak için masa lambalarından yararlanabilirsiniz. Tv ünitesi, birbirinden farklı süslerle süsleyebilirsiniz. Altın sarısını yaşadığınız alana uygulamak için, altın sarısı dekoratif ürünlerden, mumlardan, yılbaşı ağaç süslemesinde kullanabilirsiniz.

Şimdi gelelim, sevdiklerinizle birlikte olacağınız yemek masasını süslemeye.

yılbaşı süsleri ikea

Yılbaşı Sofralarında İkea Şıklığı

Yılbaşı konseptinin olmazsa olmazları sofralardan işe başlayalım. İşe masa örtüsü ve peçeteleri seçme ile başlayabilirsiniz. Bu konuda sizlere iki küçük önerimiz olacaktır.

2019 yılbaşı masası dizaynı

Masa örtüsünü seçerken ya her sene olduğu gibi kırmızı rengi tercih edebilirsiniz, ya da 2019 reni olan living coral yani canlı mercan rengini veyahut daha farklı bir renk tercih edebilirsiniz.

Masa Aydınlatmaları

dekoratif aydınlatma ürünleri ikea

Masanızın biraz farklı ve ışıltılı görülmesini isterseniz, farklı aydınlatma araçlarından yararlanabilirsiniz. Mesela , İkea’nın önerdiği çam ağacı şekilde masa aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.

Sandalye Süsleme

Dilerseniz küçük bir dokunuşta sandalyelerinize yapabilirsiniz. Sandalyelerin uçlarına kurdele bağlayabilirsiniz. Yada masada herkesin yeri belli olsun diye, sandalyelerin arkasına renkli etiketlerden yararlanarak isim yazabilirsiniz.

Gold ile Masanızı Elegan Bir Görünüme Kavuşturun

Bir taraftan yılbaşı masanızın elegan bir görünüme kavuşturmak, bir taraftan da göz estetiğine hitap etmek adına gold renginden yararlanabilirsiniz. Bu rengi masaya nasıl yansıtabilirim, diye soracak olursanız, hemen bunla ilgilide küçük tüyolar verelim. Gold bir yemek takımı olabilir, peçete yüzüklerini gold renginde seçebilirsiniz. Gold renk mumlarda masaya ayrı bir ambiyans katar.

Bu öneriler kulağa hoş geliyor. Acaba bunların dışında nasıl bir masa düzeni oluşturabilirim, diye düşünüyorsanız da, dilerseniz İkea’yı ya da diğer ev yapı marketleri ( KoçtaşTekzen vb. ) ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here