Ana sayfa Oturma Odası Evinizin Ambiyansını Değiştirecek Uzanma Koltukları

Evinizin Ambiyansını Değiştirecek Uzanma Koltukları

138
0
uzanma koltuğu modelleri

Son zamanlarda oldukça sadeleşen ve basit ve çağdaş modellerin ön tasarıya çıktığı uzanma koltukları gerçekte bundan sonra her tarza ve her haneye makul tek dizayn çeşitliliğine sahip.
İskandinav Yalınlığı
Her ne kadar Josephine koltuk dendiğinde aklımıza o abiye ve tarihi modeller gelse de bu gün epey trend olan ve yalınlığıyla ön tasarıya çıkan İskandinav stilli tasarımlar da kuşkusuz epey süregelen. 
Özellikle konforlu yapıları ve her kısımda ve ufak alanlarda bile kullanılabilen işlevsel özellikleriyle çağdaş kent hanelerinin vazgeçilmez mobilyaları olmaya aday olan bu modelde basit ve sevgi dolu manzarası gerçekleştiren en ehemmiyetli detay sırtının ve kolçağının aynısı hizada olması.
Gösterişli Tek İşçilik
18. yüzyılda yeniden Fransa’da meydana çıkan mimari tek tarz olan Rokoko stili, abiye ve süslemesi bol olan tek tarzdır ve bu tür kuşkusuz ki mobilya ve dekorasyona da epey yansır. 
Pençe ayakları, reymeli ve işlemeli iskeleti, parlak ve göz alıcı rengi, kapitone dikişleri ve altın varaklı dokunuşlarla bu Josephine koltuk da, Rokoko stili ile kendisini işaret ediyor.
Muhteşem Tek Uyarlama
Ve en son, neredeyse herkesin aradığı özellikleri içeriğinde barındırmayı başarabilen görkemli tek model… 
Abartılı olmayan tasarımıyla basit tek İskandinav tarzından esintiler taşıyan bu dizayn, classic Josephine koltuğun biçimsel avantajlarını alarak gösterişi yalınlıkla harmanlayan tek dizayn meydana çıkarmayı başarmış. 
Dokusu, rengi ve döşemeleri ile konfor ve her ortama uygunluk konularında da mükemmel sayılabilecek bu model herkesi kendisine hayran bırakacak kadar da estetik gözüküyor. 
Güncel ve Modern Tasarım
Bir evvelki örnekte gördüğümüz ikonik model kuşkusuz birçok değişik uzanma koltuğu modeline de esin verdi. 
Kapitone dikişli deriden üretilen ve modern görünümüyle sanatsal tek şıklık meydana getiren bu model de Le Corbusier’in tasarımından esinlenerek yapılan aktüel koltuklardan biri. 
Modern Tarzın Sembolü

yeni dinlenme koltuk modelleri


20. yüzyılın efsane mimarı, modernizmin en en önemli isimlerinden Le Corbusier’in atölyesinde 1928 senenin de geliştirilen bu uzanma koltuğu ise 1960’larda popülerlik kazanmış. 
Tasarımın en ehemmiyetli özelliği odak noktasının konfor olması. 
Vücudun en ferah edebileceği pozisyona göre yapılan dizayn kullanışlı yapısı ile oldukça abiye tek şezlongu andırıyor. Modern tasarımlardan hoşlananlar için ikonik ve tarihi tek kıymeti olan mükemmel tek tercih.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here