Ana sayfa Kendin Yap(DIY) Farklı Yılbaşı Süsleri Kendin Yap

Farklı Yılbaşı Süsleri Kendin Yap

194
0
yeni yıl masa dekorasyonu

Bugünlerde birçok hanede yılbaşı atmosferi sarmış durumda. Yeni yılı tek başına veyahut sevdikleri ile birlikte sıcacık yuvalarında geçirmeyi düşünlerin şimdilerde akıllarında, acaba, evi nasıl süsleyebilirim, sorusu var. Bizde ekip olarak, sizlere bu konuda ilham vermek adına birbirinden farklı evinizi süsleyebileceğiniz kendin yap yılbaşı süslerini paylaşalım, istedik.

Şişe Mantarından Geyik Yapımı

şişe mantarlarından geyik nasıl yapılır

Yılbaşı deyince akla , Noel baba, geyikler ve birbirinden renkli hediye paketleri akıla gelir. Bizde bu fikirden yola çıkarak yeni yıl temasına da hitap ettiğini düşünerek, ilk önce bir geyik yapalım, istedik. Geyik yapımı için ihtiyacımız olanlar ;

⇒ 2 tane şişe mantarı

⇒ Birkaç tane kuru ağaç dalları

⇒  Silikon

şişe mantarından geyik nasıl yapılır resimli anlatım

Yapılışı : Şişe mantarlarının bir tanesi geyiğin başı, diğeri ise geyiğin gövdesi olarak kullanacağız.

Şimdi gövde olarak kullanacağımız şişe mantarında ayak ve boyun için delikler açıyoruz.

Kuru dallardan boynuza benzer parçalar kesiyoruz.

Ayakları içinde iki eşit parçadan oluşan dal ayarlıyoruz. Eğer çatala benzer dallar bulursanız, ayak için daha uygun olur.

Dalları, şişe mantarının üzerinde açtığımız deliklere silikon yardımı ile yapıştırıyoruz.

Simli Işıklı Ampuller

ampul süsleme modelleri

2019’u loş bir ambiyansta karşılamak isterseniz, dekorunuza simli ışıklı ampulleri eklemenizi tavsiye ederiz. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz simli ışıklı ampulleri, dilerseniz kapı süsü olarak, ister evinizin merdivenlerini aydınlatmak için, isterseniz de, mekanda loş ve romantik bir ambiyans oluşturmak için kullanabilirsiniz. Birbirinden renkli simli ışıkları elde etmek için neler mi gerekli ?

⇒ İstediğiniz kadar küçük renkli ampuller

⇒ Dilediğiniz renkte simler

⇒ Ampullere zarar vermeyecek bir yapıştırıcı

Hazırlanışı : Simlerin yapışması için ampullere yapıştırıcı sürüyoruz. Sonra kasenin içine bıraktığımız simlere ampulleri batırıyoruz.

Masa Dekorasyonu İçin Dekoratif Mumluklar

yeni yıl masa dekorasyonu

Sevdikleriniz için hazırlayacağınız yılbaşı sofrasına küçük bir dokunuş yapalım, istiyoruz. Biliyorsunuz özel günlerde masa dizaynlarının vazgeçilmez unsurlarından biri mumlardır. Hem romantik , hemde loş bir ortam oluşturmak için, mumlardan yararlanır. Bizde masada farklı bir dokunuş yapmak adına kadehlerin içine renkli toplar bırakıp, ters çevirip, ayak kısımlarına da mumlar yerleştirdik.

Olmazsa Olmaz Kapı Süsleri

dekoratif kapı süsleri

Gelen misafirlerinizi daha kapıda iken hoş bir karşılama yapmak adına kapı süslerinden yararlanabilirsiniz. Dekoratif kapı süslerini satın alabileceğiniz gibi, dilerseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Bu konuda ilham vermek adına birkaç küçük öneride bulunmak gerekir ise, eğer yılbaşı temasına uygun bir kapı süsü istiyorsanız, kozalak ve kuru dallardan yararlanabilirsiniz. Işıltılı bir kapı süsü için rengarenk toplardan yararlanabilirsiniz. Yada evde kullanmadığınız kapı süsü için uygun olan malzemeleri değerlendirerek, güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here