Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Fransız Balkon Modelleri Perde Korkuluk Ölçüleri **2021 Balkon Dekorasyonu

Fransız Balkon Modelleri Perde Korkuluk Ölçüleri **2021

Fransız balkon, Fransa ülkesinde çok kullanılması nedeniyle bu ismi almıştır. Fransız balkon modelleri en küçük balkon modellerinden biridir. Ülkemizde özellikle İstanbul Beyoğlu semtinde yer alan eskiden kalma yapılarda daha çok kullanılan balkon modellerinden biridir. Fransız balkonda boydan boya camlar yer almaktadır.  Bu balkon modeli küçük olduğu için balkona minik bir masa koyabilirsiniz.

Fransız Balkon Modelleri

Fransız Balkon Modelleri Perde Korkuluk Ölçüleri **2021 Balkon Dekorasyonu

Fransız balkon modelleri özellikle  sıcak yaz aylarında yardımımıza koşmaktadır. Hem estetik görüntüsü hem de  kullanışlı olması nedeni ile bizlere ferah bir ortam sağlarlar. Boydan boya açılabilen pencereler, evlerinizin havalandırılmasının yanında estetik açıdan da evinize güzel bir hava katar.

Bu balkon modellerinde balkonu korkuluksuz kullanmak tehlikeli oluşturabilirler. Özellikle küçük yaşta çocuğu olanlar bu balkon modelini kullanırken çok dikkatli olmalıdırlar. Korkuluk boyunun 90 cm den uzun olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca bu korkulukların monte işide çok önemlidir. Monte işi yapılırken bağlantıları sağlam ve dikkatli bir şekilde monte edilmelidir.

Fransız Balkon Perde Modelleri

Fransız Balkon Modelleri Perde Korkuluk Ölçüleri **2021 Balkon Dekorasyonu

Fransız balkon perde modelleri sayesinde evinize şık görünüm kazandırabilirsiniz. Özellikle son yıllarda fransız balkon çok kullanılmaya başlandı. Bu nedenle bu balkonlar için özel perdeler yapılmaktadır. Özel imalat olan bu perde modelleri şunlardır;

 • Plise cam balkon perdeleri
 • Stor cam balkon perdeleri

Bu  perde modelleri hakkında bilgi sahibi olup eviniz için en uygun olanı seçmelisiniz. Bu perde modellerinin yanında özellikle Fransız cam için ip perde modelleri de bulunmaktadır. Fransız perdeler diğer perde türleri kadar revaçta olan perde modellerindendir.

Cam balkon perde modelleri için çeşitli perde modelleri üretilmiştir. Eviniz için en iyi perde modelini seçmek sizin elinizde. Bizler sizler için birkaç örnek sunduk. Bu perde modelleri de şunlardır:

 • Kenarlarından küçük süslü topların sarktığı perde modelleri
 • Otantik perde modelleri
 • Renkli stor perdeleri
 • Avangart tarzı perde modelleri
 • Klasik tutkunları için klasik tarz perde modelleri
 • Modern perde modelleri

Fransız Balkon Korkulukları

Fransız Balkon Modelleri Perde Korkuluk Ölçüleri **2021 Balkon Dekorasyonu

Fransız balkon korkulukları ilk defa Fransa’da kullanılmaya başlanmıştır. Bu korkuluklar , balkonların küçük olduğu ve balkona açılan, genelde kaplama cam sistemlerinin olduğu balkon tiplerinde uygulanmaktadır. Yer üzerine 90 cm uzunluğunda dikme üzerine oturtulan alüminyumların aralarına monte edilen bir (1) ile (5) arasında isteğe bağlı olarak değişen ince alüminyum ara hatlarının montaj edilmesiyle oluşur.

Buna alüminyum Literatüründe Fransız balkon korkuluk adı verilmektedir.  Alüminyum Fransız balkon korkuluğu isteğe bağlı olarak değişik şekillerde uygulanabilir. Camlı, camsız, ara hatlı modeller veya özel tasarımlar isteğe bağlı olarak yapılabilir.

Fransız Balkon Ölçüleri

Fransız balkon ölçüleri farklılık göstermektedir. Evi havalandırmak için ideal bir penceredir ve balkon olarak adlandırılması aslında doğru değildir. Fakat ülkemizde Fransız Balkon Ölçüleri şunlardır:

 • Ölçüler Uzunluk (Cm) En 180
 • Derinlik 20
 • Yükseklik 335
 • Pencere Alanı 160 * 255
 • Balkon Çıkıntısı 50
 • Balkon Korkuluğu 90

Özellikle küçük çocuğu olanlar için bu balkon korkuluğunun 90 cm üzerinde olması ve bağlantılarının çok sağlam yapılması gerekmektedir.