Ana sayfa Diğer Gardırop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Gardırop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

278
0

Genel olarak gardırop seçimi yapılırken, görüntüsüne, rengine ve o lâhzaki şıklığına ilgi edilmekte, başka nedenler ise göz ardı edilmektedir.
Haliyle bu vaziyet devasa hayal kırıklıklarının olmasına sebebiyet vermekte ve evde epey sırıtan bir gardıroba sahip olmanıza davetiye çıkaracaktır.
Bu nedenle gardırop seçimi yapar iken kimi noktalara önem vermek ve henüz dikkatli olmak gereklidir.
Peki gardırop alırken ilgi edilmesi lüzumlenen noktalar nelerdir?
Gardırop Alırken ilgi Edilmesi Gerekenler
– Gardırobun Görüntüsünden Öncelikle İşlevselliği Önemlidir
Gardırop seçimi yapar iken, her şeyden evvel kıyafetleriniz, ayakkabılarınız, aksesuarlarınız ve giyilebilir birçok eşyanızın gözünüzün önüne gelmesi gereklidir.
Tüm bu eşyalar, gardıroba sığmalı ve bu eşyalara ulaşabilmeniz basit olması gereklidir.
Bu nedenle seçmiş olduğunuz gardırobun işlevselliği devasa ehemmiyet taşımaktadır.
Seçmiş olduğunuz gardırobun, eşyalarınıza kalifiye bölmelerinin olması, askı alanının çok olması ve çekmecelerinin kafi olması, önemli orandadevasa bir üstünlük sağlamanıza sebep olmaktadır.
Bununla beraber, eşyalarınız arasında asılacak olanların mı, çekmeceye koyulacak olanların mı yok ise rafa dizilecek olanların mı daha çok olduğuna hüküm verin. Kararınızın sonrasında bu tarafta bir tercih yapmaya gösterin.
Gardırobun Ebatı da Önemlidir!
Gardırop seçimi yapmadan evvel, evinizin herhangi bir odası üstünde gardırobunuzu koyacağınız kısmı belirlemeniz gereklidir.
Aksi durumda almış olduğunuz gardırop, defa ufak veyahut defa devasa gelerek, ciddi problemlere yol açabilmektedir.
Hatta bu hususta göz kararınıza güvenmiyorsanız, uygun olan alanın boy ve genişlik değerlerini ölçüp, bu değerleri bir kağıda aratarak alışverişe gidebilirsiniz.
Ardından seçeceğiniz gardırobu defa henüz ferah bir şeklindealabilirsiniz.
Bu vaziyetin yanında, sizin fiziksel özellikleriniz de gardırobun ebatı ile ilgili göz ardı edilmemesi lüzumlenen bir başka konudur.
Eğer boyunuz defa kısaysa, boyunuza makul bir gardırop alarak, devasa bir erişim basitliği edinebilirsiniz.
Ancak ters bir halde, eşyalarınıza ulaşmanız dakikalarınızı alabilmekte ve bu vaziyet durumuyla defa can sıkıcı olabilmektedir.
Son Olarak Gardırobun Rengi
Gardırop seçimi ile ilgili başka tüm hususlara ilgi etmenizin sonrasında, sıra gardırobun rengine gelmektedir.
Gardırobun rengi, erkekler için pekte ehemmiyet taşımazken, bayanlar için hayati denebilecek kadar devasa ehemmiyet taşımaktadır.
Gardırop rengi ile ilgili unutulmaması lüzumlenen ehemmiyetlinoktalardan bir tanesi de, odanızın devasa bir alanını kaplayacak olan gardırobun aydınlatmaya büyük oranda kısıtlama getireceğidir.
Bu nedenle gardırobun aydınlatmaya olan zararını azaltabilmek yerineaçık renklere yönelmek henüz mantıklı bir tercih olacaktır.
Bununla beraber gardırobun üstünde bulunan boy aynası, her hususta pozitif bir artı olarak karşınıza gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here