Ana sayfa Ev Dekorasyonu Gergi Tavan Modelleri ve Fiyatları (detaylı anlatım)

Gergi Tavan Modelleri ve Fiyatları (detaylı anlatım)

65
0
gergi tavan modelleri

Gergi tavanın faydaları

Gergi tavanlar özellikle dekoratif, şık ve ergonomik olmasının yanı sıra uygun fiyatlıdır aşağıda belirttiğimiz gibi birçok avantajı vardır.
Gergi tavanın bütün malzemeleri yanmaz malzemeden olduğu için yangın riskini azaltır ve bununla birlikte germe tavanın kurulumunda kullanılan her bir kurulum elemanı yangın güvenliği için tasarlanmıştır.
Gergi tavan PVC kumaşı temizlenebilir bir malzemedir.
Tavanda bulunan tuvali sökmek ve istediğiniz başka resimlerle değiştirmek çok kolaydır.
PVC tuvaller isteğe göre kişinin tarzına ve ortamın koşullarına göre kişiselleştirilip basılabilir.
Gergi tavanın montajı ve değişimi çok pratik çok kolaydır.
Gergi tavan kurulumu kullanılacağı ortamı kurulum esnasında kirletmez.
Farklı renk şekil ve desenleri mevcuttur.
Bakımı ve temizliği çok kolaydır.
Evinizi nem ve rutubete karşı korur.
tavanda hoş bir ışık atmosferi oluşturur.
Gergi tavan hoş ve şık bir dekor elemanıdır.
Ortamın ısınmasına katkı sağlar.
Yüke dayanıklıdır 100 kg / m²’ye kadar.
Germe tavan her yere monte edilebilir.
Eşsiz bir tasarım elde etmek için gergin bir tuval idealdir. Bir günde bütün herşey tamamlanır ve tanınızdakir çatlaklar, boya atıkları, tel çıkıntıları, eski montaj izlerinden kurtulursunuz. Hiçbir tamir ve bakım maliyeti olmadan yıllarca kullanmanıza imkan sağlar. Banyoda, salonda, çocuk odasında, mutfakta, iş yerinizde hatta bir kapalı yüzme havuzunda, gergi tavanlar her alanda kullanılabilir..

gergi tavan

Gergi tavanın dezavantajları

Gergi tavanın ne kadar çok avantajı olsa da bunun yanında yok denecek kadar dezavatajları da vardır;
Gergi tavanlar küçük odalar için çok çok iyi tasarlanmazsa biraz fazla yer kaplayarak görünümü bozabilir.
Düşük tavanlı odalarda yerleşim yapılamaz.
Gergi tavanlar yırtılma patlama gibi hasar durumlarında evde tamiri yapılamaz.
Kurulumu işinde son derece uzman ekipler tarafından pahalı ekipmanlar kullanarak yapılır.

gergi tavan

Gergi Tavanlarda Doku – Renk Kombinasyonu

Gergi tavanlarda görünümü ve dekorasyonuna göre renk seçimi yapılabilir ve tamamen uyumlu olur. Ama gergi tavan dokusunun uyumsuzluğu ve yanlış renk seçimi tüm tasarım fikirlerini bozabilir bunun nedeni ise farklı dokuların aydınlatmalara farklı tepki vermesi ve bazende yansıtma yapmasıdır.

Mat Gergi Tavanlar

Odanın derinliğini yüksekliğini ve genişliğini görsel olarak azaltır. Ama buna rağmen mat renk diğer dekorlarla uyum sağlarsa soyluluk havası verir ve çok güzel asil bir görünüm verir. Parlama yapmayacağı için göz konforu açısından da önemlidir.

Saten Kumaş Gergi Tavanlar

Gün ışığının ve yapay ışığın yön değiştirmesini sağlar ve çok güzel aydınlatır bunu yumuşak dokusuna borçludur. Soğuk pastel renkler sağlayan görünüme elverişlidir. Geniş odalar için klasik tarzda iyi bir seçenektir.

Parlak Gergi Tavan

En büyük avantajı ışığı arttırması ve görsel alanın artmasıdır. Tüm renkler hafif ve doygun görünür. Küçük alanlar için en gözde seçenektir..

Dokulu Bir Yüzeye Sahip Kumaş

Ahşap, taş, deri ve metali taklit eden bir yapıdadır. Büyük odalarda ve bağımsız çatı katı dekorasyonlarında iyi bir seçim olabilir. Bu aurayı oluşturmak istediğiniz odalar için uygun olur.

Mocka Gergi Tavan

Yatak odasında çok modern ve lüks bir atmosfer oluşturur. Işığı tam emer ve karakterize eder. Ancak kurulum için çok doğal ışık alan mekanlar seçilmelidir ve parlak renkler seçildiğinde çok büyük görünmezler.

Şeffaf Gergi Tavan

Bu sitil sadece gizli aydınlatma ile monte edilmeye uygundur. Çok fazla ışık gerektirmeyen mekanlar için uygundur ve ek aydınlatma ile kullanılabilir. Monoton yapıya sahiptir.

Gergi Tavanda Odalara Göre Renk Seçimi

Çocuk Odası İçin Gergi Tavan
Çocuklar için bile, oda dekorasyonu için malzeme seçimi yaparken duvar kağıdı için sulu ve parlak desenler seçilmelidir. Gergi tavanlarda tüm odayı dengelemek ve ışığı doğru şekilde dağıtmak için dikkatli olmak gerekir. Yani, beyaz bulutlar, mavi gökyüzü ve yıldızlar, deniz dalgaları, pamuk görümünde pembe detaylardan oluşan bir desen ile mavi bir tavan seçimi tavsiye edilir. Kızlar için pembe veya sarı pastel tonları. Çocuklar için yeşil tonlarda tercih edilebilir.
Yatak Odası İçin Gergi Tavan
Bu odada renklerin ve motiflerin seçimi rahatlamak ve uykuya hazırlamak içindir, yeni bir güne dinlenmiş, enerjik ve dinamik uyanmak için sabah kalktığınızda göreceğiniz renk ve desenler çok önemlidir. Gergi tavanda ağaçtan desenlerle beraber kahve, krem şeftali, çakıl taşı gibi renkler seçilebilir bunların yanı sıra beyaz desenlerle birlikte harika görünür.
Mutfak İçin Gergi Tavan
Bu oda enerjinizi arttırmalı ve iştahınızı açmalıdır bu nedenle mutfağınız için gergi tavan modeli kırmızı ve yeşilin doygun tonları olabilir. En önemlisi gergi tavan mutfakla tamamen kombine edilmeli ve dekorasyonla bütünleşmelidir.
Oturma Odası Veya Salon İçin Gergi Tavan
Genellikle daire veya evdeki en büyük odadır. Farklı renkleri gergi tavana monte etmek popülerdir. Şimdiye kadar, çok zarif bir çözüm vardı. Işık yayan şeffaf bir filmi gergi tavan şeritleri altında, çeşitli desenlere koyabilirsiniz. Ruh halinize bağlı olarak, uzaktan kumandayı kullanarak ışığın rengini değiştirebilirsiniz.
Banyo İçin Gergi Tavan
Gergi tavanlar artık banylarda da kullanılmaya başlamıştır. Ancak banyolar için gergi tavanın uygulanacağı lanın çok iyi hava akışına sahip olması gerekir. Banyoda gergi tavan rengine karar verilirken fayans ve seramik renklerine uygun seçim yapılmalıdır ve dinlendirici renkler seçilmelidir.
Çalışma Odası Veya Ofis İçin Gergi Tavan
Çalışma ortamında verimliliği etkinleştirmek ve ofisinizde entellektüelliği öne çıkarmak için mavi veya yeşil tonlarda gergi tavan modellerini seçebilirsiniz. Gergi tavan dokusunu ise mat veya saten seçmeniz önerilir ayrıca çok parlak olmamalıdır aksi taktirde parlaklık dikkati dağıtır ve verimliliği azaltır.
Koridor İçin Gergi Tavan
Koridorlar dar, uzun ve biraz karanlık alanlar olduğu için krem veya bej tonlarında salon için parlak gergi tavan modelleri seçilmelidir.

gergi tavan

Malzemelere Göre Gergi Tavan Fiyatı

Gergi tavan fiyatları tercih ettiğiniz malzemeye göre değişiklik gösterir.
PVC Gergi Tavanın Fiyatı Çok uygun olduğu için uzun bir süre gergi tavanlarda PVC kumaş kullanıldı. Bu tavan kullanımı sıfır bakım, etkin bir yalıtım ve geniş rek seçenekleri sağlar PVC tavanlar her bütçeye uyum sağlar ve az maliyetlerle kurulumu yapılabilir. bir PVC gergi tavanın fiyatı metrekare için 125 tl ilr 300 tl arasında değişmektedir tabi kurulum ve ekipmandan bahsetmiyoruz.
Polyester gergi tavanlar ise bakım gerektirmez ve gerektiğinde yıkanılabilir Polyester gergi tavan kumaşlarının fiyatı 250 tl / m² ile 350 tl / m² arasında değişmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here