Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Geri Dönüşüm Projeleri Yapımı Kolay **2021 Diğer

Geri Dönüşüm Projeleri Yapımı Kolay **2021

Geri dönüşüm projeleri  denilince aklımıza atık malzemelerden yeni ürünler elde etmek gelir. Geri dönüşüm projeleri yapımı kolay bir sürü malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeleri kullanarak hem yeni ürünler elde ederiz hem de aile bütçemize katkı sağlamış oluruz. Bu yazımızda kolay geri dönüşüm projeleri hakkında konuşacağız. Evimizde geri dönüşümle neler yapacağımızı göreceğiz. Şimdi evimizde olan atık malzemeleri nasıl değerlendireceğimizi görelim.

Evde Kolay Geri Dönüşüm Projeleri

Geri Dönüşüm Projeleri Yapımı Kolay **2021 Diğer

Kolay geri dönüşüm projeleri ile ilgili evimizde neler yapabiliriz?

  • Mandallardan saksı yapılabilir.
  • Pet şişe ve iplerle aydınlatma ürünü, plastik kovalardan kirli çamaşır kutusu, organizer modelleri vb. ürünleri kendi başınıza yapabilirsiniz.
  • Pet şişelerden kalemlik,
  • Pipetlerden sepet gibi ürünleri çocuklarımızla beraber yapabiliriz. Bu sayede çocuklarımızla da eğlenceli vakit geçirmiş oluruz.

Evde geri dönüşüm projeleri için en çok yararlanılan malzemenin başında plastik şişeler, ipler, pipetler gelmektedir. Bu malzemelerle her türlü ürünü yapabilme şansına sahip olursunuz. Plastik şişelerle kuşlara yemlikten kalemliğe kadar yeni ürün elde etmiş olursunuz. Burada önemli olan malzemeyi nasıl değerlendireceğinizdir.

Kolay geri dönüşüm projeleri kapsamında konserve kutularından saksılar yapabilirsiniz. Özellikle bu salgın döneminde evde yapacağımız bir çok ürünle bu hasatlıktan kurtulabiliriz. Örneğin yoğurt kabı ve asetat kağıdından kendinize siperlik yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağı ile ilgili videoyu ekliyorum.

Geri dönüşüm projeleri ile ilgili sizlerinde fikirleri olabilir. Bunları yorum kısmından bizlere bildirirseniz bu fikirlerinizi yazıya ekleyebiliriz.

Geri Dönüşüm Projeleri Yapımı Kolay **2021 Diğer

Değerli okurlarımız, geri dönüşüm projeleri yapımı kolay konusundan bahsettik. Bunlar dışında, Geri dönüşüm fikirleri kolay Projeleri, Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri KOLAY ,Evde yapılabilecek geri dönüşüm Fikirleri, Atık malzemelerden Kolay tasarımlar, geri dönüşüm projeleri – youtube, geri dönüşüm ile ilgili projeler 7. sınıf, Atık geri dönüşüm Projeleri, Evde Geri Dönüşüm nasıl Yapılır konularını google da arama yapabilirsiniz.