Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Gri Salon Dekorasyon Fikirleri **2021 Salon Dekorasyonu

Gri Salon Dekorasyon Fikirleri **2021

Gri salon dekorasyon fikirleri ile ilgili sizinle birkaç bilgi paylaşmak istedik. Gri salon dekorasyonunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini, gri renkle uyumlu diğer renklerin neler olduğunu öğreneceksiniz.

Gri salon dekorasyonun fikirlerine başlamadan önce gri renkle uyumlu olabilecek renkler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Gri renkli salonunuz için salonunuza hareket kazandırmak istiyorsanız canlı renk tonları kullanabilirsiniz. Peki bu canlı renkler nelerdir? Bu renklerin başında mercan, mavi, kırmızı, mor, pembe turuncu ve sarı gibi renk tonları gelir. Bir fikir vermek gerekirse sarı renk, gri renk ile en uyumlu renklerin başında gelir. Bu iki renk tonunu bir arada kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu renkler sayesinde salonunuzda oldukça estetik bir dekorasyon ortaya çıkacaktır.

Gri tonları salonumuza nasıl dahil edebiliriz? Bunun yolları vardır. Birincisi duvarlarımızı gri renge boyatmak, bir diğeri ise salonunuza gri renkli koltuk takımları alarak bu alanda kullanmaktır. Bu koltuk takımları ile canlı renkler kombin edilerek harika bir salona sahip olma şansına sahipsiniz. Koltuk takımlarınıza renkli desenlere sahip, dekoratif yastıklar, koltuk şalları gibi bir çok tasarım kullanarak koltuk takımınız ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yol ise salonumuzda gri renkli halılar kullanmaktır. Özellikle açık gri desenli bir halı salonun tüm havasını değiştirebilir. Halımızda yer alacak canlı renkli desenler salonunuzu hareketli gösterecektir. Özellikle beyaz duvarlara sahip bir salonda gri tonları modern bir etki yaratacaktır.

Gri Salon Dekorasyon Fikirleri ve Renk Uyumu

Gri Salon Dekorasyon Fikirleri **2021 Salon Dekorasyonu
Gri Salon Dekorasyon Fikirleri ve Renk Uyumu

Nötr renk ailesinden olan gri renk, sadelikten, modernlikten yana olan yahut dekorasyonda canlı ve parlayan detaylar isteyenlerin esas renk tercihi oluyor.  Gri renk, ağır görüntüsü sebebiyle de en çok salon ve oturma odası dekorasyonunda tercih ediliyor.

Sizlere düşünce vermesi için, bu yazımızda sizler için, gri renk ile dekore edilmiş salon ve oturma odası dekorasyon örneklerini bir araya getirdik. Siz de salon yahut oturma odanızda gri renk kollanmak istiyor ve tonu yahut toplu renklerinde karar iseniz görsel galerimizi görüşme ederek hoş fikirler elde edebilirsiniz.

Gri Salon Dekorasyon Fikirleri Video